ZALOGUJ SIĘ

W jaki sposób uczyć się słówek?

4 lata temuostatnia aktywność: 4 lata temu
Kiedy uczę się w lekcji, dodaję sobie całe zdania do powtórek. Jednak mam pewną wątpliwość. Po pierwsze czasami mam tak słabą znajomość słówek, że muszę ich dodawać dużo. Ostatnio przeczytałam, że tak się robić nie powinno. Jednak nie wiem w jaki sposób mam to robić, jeśli np. w powtórkach już mam powtórki, a teraz przerabiam lekcje i chce dodać więcej. I np. jutro iść z kolejnymi lekcjami. Bo te zdania w lekcjach są na bieżąco z lekcją, więc nie wiem w jaki inny sposób można to robić. A po drugie, kiedy wchodzę w słownik diki w dane słowo, to okazuje sie, że to słowo ma z tysiąc znaczeń. Nie jestem w stanie się ich wszystkich nauczyć, więc nie wiem jak się uczyć żeby później to rozumieć w zdaniach. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość. Z góry dziękuję. :)
C
Chmurka19970606

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Wszystko powoli i po kolei. Najpierw naucz się jednego znaczenia, później kolejnego itd. Uczenie się całych zdań i zwrotów z danymi słowami jest super metodą - sam taką stosuję. Robię nawet tak, że jeśli danego słowa długo nie mogę się nauczyć to dodaję do powtórek kolejne zdanie z tym słowem. Pamiętaj, że jeśli będziesz chciała to w przyszłości możesz sobie dane wyrażenia usunąć z powtórek, zresztą zaznaczenie go jako dobrze nauczonego pozwoli algorytmowi na rzadsze ich serwowanie. Po jakimś czasie zobaczysz, że w powtórkach będziesz znała już wiele zdań i zwrotów na pamięć - w zasadzie nawet bez specjalnego myślenia i zastanawiania się. Trening czyni mistrza. Ale trzeba mieć cierpliwość i uczyć się codziennie. Życzę powodzenia i nie poddawania się!
F
Foxymf
Chmurka19970606 - bardzo dziękuję za odpowiedź! :-) - 4 lata temu
piotr.grela - Tak jak napisał użytkownik Foxymf, ucz się spokojnie i powoli, dodawaj sobie najpierw po jednym i dwóch znaczeniu.
Ja zacząłbym naukę od 1000, potem przeszedł na 3000, 6000 najczęściej występujących słów w języku angielskim i powoli dodawał sobie inne znaczenia, czasowniki frazowe, kolokacje, idiomy choć z nimi bym uważał.

Często nauczany idiom "it's raining like cats and dogs" - czyli mocno pada, jak pies z kotem, nikt obecnie go nie używa.
- 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki