ZALOGUJ SIĘ

Powtórki - brak funkcji "cofnij"

4 lata temuostatnia aktywność: 4 lata temu
Często zdarza mi się wykonywać powtórki np. podczas pokonywania na pieszo drogi pomiędzy domem i pracą. Niestety od czasu do czasu, zdarza mi się też źle kliknąć ocenę przy powtórce (np. gdy internet się przymuli).

Uważam, że w aplikacji na telefon przydała by się funkcja cofnij, cofająca użytkownika do poprzedniej powtórki.

Obecnie w przypadku pomyłki, pozostaje nam w zasadzie: wejście w listę elementów, usunięcie danego elementu i ponowne jego dodanie. Niestety kasuje to całą historię powtórek danego elementu.
R
radmar2
tlstar - Pomysł bardzo fajny, choć chyba troszkę wyolbrzymiony problem. Obawiam się, że informatycznie może być kiepsko z jego realizacją. Taki mechanizm musiałby bowiem buforować wykonywane na bieżąco powtórki i dopiero w którymś momencie przenosić je do zbioru oczekującego na kolejne wykonywanie. Kiedy? Przy zmianie daty? Innym przyciskiem, którego można zapomnieć użyć? Mechanizmów można stworzyć wiele, jednak kosztem obciążania pamięci i spowalniania systemu. A też mi się zdarza źle kliknąć, z czym nie mam jednak problemu, bo wiem, że powtórka i tak kiedyś "wróci". - 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Dzień dobry,

dziękuję za przesłaną sugestię.

Wiadomość została przesłana do odpowiednich osób. Aktualnie nie jestem pewna, czy funkcja zostanie wprowadzona. Jednak jak tylko dowiem się czegoś więcej, to na pewno o tym poinformuję :)

Życzę miłego dnia.
P
paulinawit97
radmar2 - To może nadmienię kolejny błąd związany z powtórkami, który się zdarza przy utracie zasięgu...
Gdy podczas powtórek na chwilę stracimy zasięg (np. wejdę do przejścia podziemnego) wyskakuje komunikat: "brak połączenia, spróbuj ponownie". Po ponownym nawiązaniu połączenia (poprzez kliknięcie tego komunikatu) okazuje się, że ostatnie kilka powtórek jest zapomniane (użytkownik jest ponownie o nie pytany). Ale to nie jest tak bolesne i szkodliwe dla usera, i nie ma się po tym takiego "kaca moralnego" jak pomyłkowe ocenienie powtórki na "3", zamiast "1". :)
- 4 lata temu
KrzysztofJankowiak - To samo miałem za granicą, gdzie internet bywał słaby. - 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Popieram propozycję. Sam miałem o tym pisać ale jakoś jeszcze nie napisałem. Moim zdaniem funkcja Cofnij jest tak popularna i obecna w praktycznie każdym narzędziu komputerowym, że aż dziw bierze, że eTutor tego nie umożliwia. Taką funkcjonalność oferuje każdy edytor począwszy od notatnika skończywszy na zaawansowanych edytorach wideo. Ma go przeglądarka internetowa, czy alternatywne do eTutora - Anki. Ma go również pole tekstowe w którym teraz piszę. Nie róbmy z tego jakiejś informatycznej łamigłówki. Chodzi, jak dla mnie, o wszechobecną funkcję Cofnij ostatnią operację
N
netis7
radmar2 - Dokładnie... przecież nie wymagamy aby można się było cofnąć o 10 powtórek w tył, tylko aby była możliwość poprawienia ostatnio wciśniętego klawisza. Ja np. często (kilka razy w tygodniu) mam taką sytuację, że wciskam klawisz "sprawdź odpowiedź" nic nie dzieje, wciskam drugi raz, a tu się okazuje, że nie tylko sprawdziłem odpowiedź, ale już i oceniłem element. Problemu tego nie ma w domu, przy komputerze. Ale podczas robienia powtórek w terenie gdzie zasięg nie zawsze jest ok. taka sytuacja się zdarza. - 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki