ZALOGUJ SIĘ

W jaki sposób program wyznacza liczbę powtórek

4 lata temuostatnia aktywność: 4 lata temu
Pomóżcie mi proszę zrozumieć sposób wyznaczania ilości powtórek. Mimo kilku miesięcznego używania programu wciąż mam trudność w zrozumieniu działania algorytmu programu - i bardzo mnie to dekoncentruje. Mój tygodniowy cel to 28 powtórek. Wczoraj zakończyłam dzień z bilansem 0 - tzn wszystkie powtórki wykonałam. Dzisiaj otwieram program i mam 15 powtórek - jako cel dzienny. Moje pytanie brzmi dlaczego 15, a nie 4 [ jeżeli tygodniowa liczba powtórek wynosi 28]

Drugie pytanie brzmi - jak dokonywać resetu wyników zakończonego tygodnia, ponieważ pomimo upływu tygodnia wyniki wciąż zostają, za to resetują się w dowolnym , niezależnym od kalendarza momencie. Ten fakt również negatywnie wpływa na organizację mojej nauki.
D
domek120

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
Program wyznacza liczbę powtórek w zależności od ogólnej ilości słów dodanych do powtórek oraz wyników poprzednich powtórek. Wpływ ma tez częstotliwość powtarzania, którą ustawia się w opcjach.
Cel - to nie liczba powtórek, którą program ci wyznaczy, ale liczba powtórek, która ty chciałbyś w tygodniu wykonać. Dążysz do celu i albo go osiągasz, albo nie, albo nawet przekraczasz.

Więcej o algorytmie powtórkowym np. tutaj: https://www.etutor.pl/forum/thread/966714-Czym_i_w_jaki_sposob_rozni_sie_algorytm_stosowany_w_eTutor_od_tego_w_A.html?unread

O resecie wyników tygodnia nie słyszałem, chyba czegoś takiego tu nie ma.
darkobo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

dziękuję za szybką odpowiedź. Wnioskuję ż niej, że źle zrozumiałam sens istnienia celów.
D
domek120
tlstar - Faktycznie może to być trochę mylące, bo jeśli na tygodniowy czas nauki, liczbę dodanych do powtórek elementów czy przerobionych lekcji masz bezpośredni wpływ, to już na liczbę wykonanych powtórek nie za bardzo. Bo w twoim przypadku pojawia się ich mniej niż zaplanowałeś. Ale jeśli będziesz dodawał więcej elementów, to w którymś momencie będzie ich sporo i wówczas twoim zadaniem będzie "pokonanie planu". - 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki