ZALOGUJ SIĘ

nauka angielskiego z innych źródeł

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Witam,

Mam pytanko z jakich jeszcze źródeł nauki angielskiego korzystacie? Chodzi mi o youtube, kanały telewizyjne, filmy, seriale itd. Co możecie polecić?

Ja mimo zrobionego testu na poziomie B1 szlifuję swój angielski od początku czyli od poziomu A1. Przypominam sobie niektóre zwroty i gramatykę, angielski w szkole miałam... kilka lat temu:)
Ewelina9003

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Poczytaj forum, najnowszy wpis https://www.etutor.pl/forum/thread/1040670-Najlepsi_Youtuberzy_wspomagajacy_nauke_jezyka_angielskiego.html?unread
ja jak zawsze polecam blog Beaty Topolskiej i jej wyzwania, seriale - co kto lubi, ja oglądam ostatnio Grę o tron, podobno według specjalistów genialna wymowa, jednakże dosyć trudne słownictwo - bez napisów nie dałabym rady...
B
Bogusia1231

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie wszystkim będzie to samo odpowiadało. Ja w czasie kiedy nie mogę aktywnie się uczyć słucham radia z US (publiczne NPR, KQED - tam gdzie cały czas gadaja) albo audiobooki (z płytki albo z YouTube).
Z YouTube’a to TED Talks albo debaty (np z ostatnich wyborow Clinton z Trumpem - to świetni mówcy i podczas debat używaja raczej prostego języka). A tak to z Netflix’a czy innej platformy seriale - super bo można dobrać napisy pl czy ang w zależności jak dobrze się czujesz z językiem.
Korzystałem też z platformy preply - wychodzi znacznie taniej niż korepetycje z nativem i nie wychodzisz z domu.
L
lucasgg
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
piotr.grela - Ale np. gdy jesteśmy w kuchnii czy w łazience to można sobie słuchać radia czy z Youtuba vlogów. Polecam urzadzenia takie jak Google Home Hub albo Amazon Alexa.

Dla tych zamierzaja używać angielskiego w Europie to ja polecam BBC -4, BBC-London lub YouTuberów mówiacych w British English.
Na początku mojej przygody z jezykiem angielskim, wydawało mi sie, że nie ma wielkiej różnicy pomiędzy British English a American English. Ale różnice są w gramatyce, w leksyce, używa się innych słów, kolokacji i idiomów a największe różnice są w wymowie.
Jak się raz nauczycie wymiawiać - privacy po amerykańsku - ˈpraɪ.və.si zamiast po brytyjsku ˈprɪv.ə.si - to już z tym zostaniecie.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
parseq - A wymowa amerykańska jest takim problemem w GB? Oberwać w barze można czy coś w tym stylu?
Czy nie jest tak, że Brytyjczycy doskonalą się na codzień w "rozumieniu" AmE oglądając produkty z Hollywood?
Żyłem kiedyś 5 lat w podzielonych Niemczech. Obie strony się rozumiały doskonale i... kultywowały różnice. A Austriacy i Szwajcarzy to już całkiem śmiesznie (dla Niemców) mówią, ale przy spotkaniach tłumacza nie biorą!
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki