ZALOGUJ SIĘ

Say It! - kurs wymowy: czy spełnił oczekiwania?

zmodyfikowany: 5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Witam,

wczoraj mi się skończył dwumiesięczny abonament kursu wymowy Say It i chciałbym się podzielić swoimi wrażeniami.
W pierwszej kolejności odpowiem na pytanie zadane w tytule wątku: Nie, nie spełnił moich oczekiwać. A nawet stwierdzam, że mocno je zawiodł (może dlatego że moje oczekiwania były zbyt wielkie...?).

Ale zacznę od plusów, które jednak się pojawiły:
1. w końcu się gdzieś na etutor pojawiło wytłumaczenie symboli alfabetu fonetycznego
2. w kursie znalazło się miejsce na podanie wymowy niektórych popularnych firm, marek, miast, regionów, mniej lub bardziej nietypowych imion i nazwisk (ale można by tutaj podać bardziej bogatą listę z prawidłową wymową)
3. wytłumaczone zostały najczęstsze błędy wymowy oraz podane "niebiezpieczne" co do wymowy pary słów jak beach i bitch czy sheet i shit.

Ale niestety niedostatków jest o wiele więcej. Jeżeli kurs jest poświęcony wymowie, to spodziewałbym się tutaj:
1. dokładnego opisu jak wymawiać poszczególne głoski i zgłoski, razem z wyjaśnieniem, jak prawidłowo układać narządy artykulacyjne, uzupełnione nagraniami i filmikami na ten temat, a w pierwszej kolejności "th" dźwięcznego i niedźwięcznego (kiedyś na forum podawałem kilka takich filmików, którymi można było się zainspirować)
2. informacji na temat melodii języka, prawidłowej intonacji w różnych typach zdań (oznajmiające, pytające...)
3. więcej informacji, a przede wszystkim nagrań audio i wideo na temat podstawowych wersji języka - brytyjskiego i angielskiego
4. informacji na temat różnych dialektów brytyjskich i amerykańskich.
5. powyższy punkt można by wzbogacić pokazaniem typowej wymowy angielskiego w wykonaniu Niemca, Francuza, Szweda, Polaka, Rosjanina, Azjaty... - też uzupełnione o nagrania audio i video.

Mam nadzieję, że kurs Say It zostanie jeszcze rozbudowany i że wiele z tego, o czym wspomniałem, się tam pojawi. Jak na razie, niestety, w mojej ocenie kurs nie zachwyca...

A jak wy oceniacie kurs? Co wam się podobało? Czego wam zabrakło?
pkomarek1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Marku- wątek jaki poruszyłes jest ważny.
1to co jest w tym kursie jest konieczną dawką informacji I ćwiczeń do poziomu b2 nauki angielskiego. Dobrze że ten dodatek został zaproponowany. Redakcyjne nie został przed opublikowanie sprawdzony z wystarczającą starannością.

2. Potrzebny jest drugi dodatek - umownie mówiąc na wyższym poziomie tz. rozbudowane tematy z obecnego kursu, i nowe zagadnienia.

3. Kurs trzeba powtórzyć co najmniej dwa trzy razy, w jakiś odstępach czasowych. Być może nie wszystko, chociażby dlatego że każdy z uczących ma inne zdolności, otoczenie w którym przebywa itp.
abmmichal
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
pkomarek1 - Nie jestem Markiem - 5 lat temu
abmmichal - Przepraszam - zasugerował się nickiem. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzień dobry,

Dziękujemy za uwagi i sugestie dotyczące kursu Say It! Na pewno je przeanalizujemy :)

Pozdrawiam
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki