ZALOGUJ SIĘ

Polecana książka o gramatyce po angielsku

zmodyfikowany: 5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Cześć,
czy możecie mi polecić dobrą książkę do nauki gramatyki angielskiej po angielsku?
[edit] Od poziomu przynajmniej B2.
a.bz.dz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Nie przerabiałem wszystkiego, ale trochę przeglądałem i wydają się w porządku. Mają też dobre oceny od czytelników.

1. Martin Hewings "Advanced Grammar in Use" — nie zaczyna od podstaw, tylko już od średniozaawansowanego poziomu B2/C1.
2. Raymond Murphy "Essential Grammar in Use" — dla początkujących, momentami pewnie aż za łatwa, ale tak od A1 chyba w porządku.
Te dwie są podobne w budowie, obie z Cambridge University Press i zawierają ćwiczenia.
3. Michael Swan "Practical English Usage" — to nie jest typowy podręcznik, ale bardziej zbiór zasad gramatycznych, za to bardzo obszerny, ma kilkaset stron.
?
Gość
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
a.bz.dz - dziękuję, zerknę na 1 i 3, bo właśnie zależy mi na gramatyce zaawansowaniej. mogłam to dopisać 😉 - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

takie uzupelnienie Murphy jest gramatyką z ròżnymi poziomami. jest wersja dla zaawansowanych. moim z daniem b. dobrą. Swan może jest dobrą, praktycznie mało z niej korzystam. Wielu ją chwali I poleca.
abmmichal
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki