ZALOGUJ SIĘ

My first book + audiobook.

12 lat temuostatnia aktywność: 9 lat temu
Witam ,

Już od dłuższego czasu męczą mi się oczy przed komputerem , postanowiłem zabrać się za książke razem z audiobookiem.
Tutaj zaczyna się problem ponieważ nie wiem co wybrać dla siebie ,
poziom książki może być A2-B1.

Jedyną wartą stronę z audiobookami znalazłem tutaj : http://www.booksshouldbefree.com/

Tylko potem gorzej znaleźć książkę. Jako , że to moja pierwsza książka nie chciałbym się rzucić na głęboką wodę. Rownież nie chcę żadnej uproszczonej wersji. Mam nadzieję , że ktoś da radę mi pomóc.

Pozdrawiam,
H
Hypnos

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

To masz problem.
Nie chcesz się rzucać na głęboką wodę (czyli oryginały odpadają), ale z drugiej strony nie chcesz uproszczonej wersji - w takim wypadku pozostają chyba książki dla dzieci.
Klasyka może być trudna, bo zawiera już nieużywane słowa.
Może zabierz się za książkę, którą już czytałeś po polsku, wtedy słuchając po angielsku możesz się skupić na słownictwie.
Ja bym polecał Hobbita. Niedługo wyjdzie film. Autorem jest profesor angielskiego, książka pomaga np. zrozumieć słowa typu tuzin (rozmowa Gandalfa z Beornem ;-)
Bilberry
Hypnos - Jak z poziomem trudności tekstu?

Książki dla dzieci - pomyślę nad tym i na pewno coś wybiorę ;)
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam
znalazłem tego linka na forumhttp://audioteka.pl/beginner-level,podkategoria.html
. Są tu pozycje po angielsku przy użyciu 600 prostych słów. Może się przyda.
J
jpiechota
Hypnos - Pod tym linkiem dostanę wersję Audio + książke mi przyślą ? - 12 lat temu
radmar2 - Nie, zakupisz samą ścieżkę audio, co czyni przydatność tego typu utworów dyskusyjną. W przypadku gdy czegoś nie zrozumiesz to można posiłkować się tekstem. W tym wypadku nie będziesz miał nic. Jest to o tyle idiotyczne rozwiązanie, że audiobooka i tak otrzymujesz w formie archiwum .zip, z każdym rozdziałem w osobnym pliku .mp3. Co by szkodziło aby w tym archiwum znalazł się dodatkowo tekst np. w formie pdf-a. - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
Hypnos - Tego się obawiałem... Ciężko jest znaleźć książkę z audiobookiem.
Dzięki za odpowiedź , pozdrawiam.
- 12 lat temu
Bilberry - jestem pewny, że jak kupisz tą pozycję to dostaniesz także książkę w PDFie - 12 lat temu
radmar2 - Billberry: Też tak sądziłem do momentu aż jednej nie kupiłem. Wg mnie brak pdf-a czyni zakup tego czegoś praktycznie bezwartościowym. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

http://www.linkonardo.com/pl/angielski/c2651/audiobooki-po-angielsku/

Przygody Sherlocka Holmesa
Romeo i Julia

ZA DARMO
DAD

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tutaj: http://sklep.isel.pl/pl/p/Man-of-the-World/104 przykład jednego z 4 dostępnych na tej stronie pdfów. Za niewielką cenę (4,50 zł) dostajesz ilustrowanego pdfa ze słowniczkiem na marginesie i z nagraniem audio. Bardzo solidne wykonanie opowiadań i nagrań do nich, polecam serdecznie.
ewuletka
absolwentka - Dzięki;) - 12 lat temu
Bilberry - strasznie trudno tam coś kupić, przy rejestracji trzeba podać adres i numer telefonu (po co?), a że mieszkam w UK musiałem jeszcze podać polski adres, a przecież chcę kupić ebooka i mp3, jedyne co im potrzeba to mój email - 12 lat temu
ewuletka - tak sobie myślę, że zawsze można zmyślić. Nie musisz podawać prawdziwych danych, jeśli rzeczywiście są one niepotrzebne :P Wystarczy prawdziwy email, that's it. - 12 lat temu
Bilberry - chciałem kupić tą książkę, kazało mi się zarejestrować, podałem te wszystkie dane i nigdy nie otrzymałem maila o rejestracji, nie mogę się zalogować, a szkoda - 12 lat temu
radmar2 - Bilberry: ja się rejestrowałem i wszystko było OK. Poszukaj w filtrze antyspamowym, względnie sprawdź czy podałeś dobry e-mail. Do mnie e-mail dotarł po kilkunastu sekundach od rejestracji. - 12 lat temu
absolwentka - Do mnie też dotarł. - 12 lat temu
Bilberry - rejestrowałem się z formularza płatniczego, teraz zarejestrowałem się od razu, pytał tylko o email i hasło, a dopiero przy płaceniu o telefon i adres - 12 lat temu
Bilberry - kupiłem, książeczka (PDF) ładnie przygotowana, ma 12 stron
sam audiobook (mp3, 128kbps, 44khz, mono) jest czytany wolno i wyraźnie
długość 21,5 minuty
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Możecie coś polecić do czytania z fantastyki/fantasy, odpadają tytuły dla młodzieży ponieważ już do takich nie należę. Książki mogą być w wersji audio/digital. Mój obecny poziom to A2 pod względem słownictwa jestem troszkę powyżej B1. tak bynajmniej ocenił mnie etutor więc nie poszaleje, a może dać sobie na razie spokój z książkami i nadal męczyć podcasty z tekstem, ewentualnie audiobooki z tekstem + krótkie teksty ?
R
robert87

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.