ZALOGUJ SIĘ

Kalendarz powtorek - o co chodzi w tym algorytmie?

zmodyfikowany: 12 lat temu
Szukałem na forum, nie znalazłem odpowiedzi.

Nie rozumiem jak działa ten rozkład powtorek w kalendarzu.
Dzisiaj mialem 180 powtorek. Zerkam w kalendarz a na jutro mam 211. Powtorki wcale nie ida w dol z ilościa, bo roznie to w ciagu miesiaca wygląda. Oczywiście nic dzisaj nowego nie dodawałem. Na czym polega ten rozkład?

No i powracam z pytaniem do administracji. Nie mozna by bylo sterowac iloscia powtorek w ciagu tygodnia? W weekendy mam duzo czasu i moge zrobic o wiele wiecej materiału niz w ciagu tygodnia, gdzie caly niemal dzien zajmuje mi praca. Czy mozna cos tutaj zmianic, abym w weekend mogl przełożyć wiekszy ciężar powtorek z "dni roboczych"?
DAD

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

ja myślę, że algorytm jest bardzo podobny do algorytmu SuperMemo
http://pl.wikipedia.org/wiki/SuperMemo
Bilberry
DAD - Dzięki za link. Mnie jednak chodzi o ilości powtorek. Tego w linku nie znalazłem. Sama metoda na pewno słuszna i korzystna dla nas wszystkich. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dobre pytanie, też mam ten problem.
spirulinka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

w SuperMemo rozkład powtórek jest robiony przez krzywą zapominania, tz. chodzi o to, aby w jak najkrótszym czasie nauczyć się jak najwięcej słówek, czyli, aby jak najlepiej sporzytkować czas. Słowa które pamiętamy są dodawane do następnego powtórzenia po coraz dłuższym czasie, słowa z którymi mamy problemy zostana powtórzone wcześniej. W ten sposób słowo "cat" będzie powtarzane rzadziej, a słowo "diarrhoea" częściej.
Myślę, że powtórki tutaj są rozkładanie ponowienie. Z reguły polega to na tym, że dziś dodane słowa mają wyznaczoną powtórkę na jutro, gdy jutro odpowiemy dobrze za tydzień itd. Dlatego dobrze jest dodawać stałą liczbę słówek codziennie, np. po nauczeniu się wszystkiego codziennie dodać 5 nowych słów. Bo jak przez cały tydzień nie dodam nic, a w sobotę nauczę się 200 nowych, to w niedzielę lub poniedziałek będę miał bardzo dużo powtórek.
Bilberry
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
DAD - Może i tak jest jak mówisz. Ja zawsze dodaje właśnie sporo w weekend, bo mam wtedy więcej czasu wolnego i robie wiecej nowego materiału.

Spróbuje więc systematycznie po kawałku, a nie całymi partiami w weekend :)

Dzięki i pozdrawiam
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki