ZALOGUJ SIĘ

Dla czego po kolejnej aktualizacji mam zero z np.3 przerobionych lekcji

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Lekcje mam zaznaczone całe na zielono tj.100% wykonane , a tu nagle połowa przerobionego materiału mi znika,i ukazuje się zorro, zero przerobionego mater. jakim prawem ktoś kasuje mi moją naukę na usta ciśnie jedno tylko słowo ... i wszyscy wiedzą jakie...
Już olałem beznadziejny system gwiazdek,(znikający czas, wg systemu musisz spędzać czas w godzinach... Ja po latach chyba bym musiał po 3 godzinny dziennie się uczyć, ej mam pracę i rodzine!!!) ale znikające lekcje to jakieś nie porozumienie, kończę poziom B-2 a tu mam niespodziankę po kilku latach z etutorem jestem wyjątkowo zniesmaczony takim podejściem, jak szkołe za którą człowiek płaci traktować poważnie. Co z tym Etutorem???
adamdor
tralfaz - Proponuję najpierw nauczyć się do porządku języka polskiego, a dopiero potem zabrać się za obcy... - 5 lat temu
adamdor - Dziękuję za propozycję, ale nie skorzystam, i nie tobie oceniać czyjeś błędy, jak za pewnie wiesz jest to dalekie od kultury, choć przyznaję racje czasami braki ze szkoły wychodzą, i po mimo kilku setek książek przeczytanych błędy się pojawiają. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Pewnie piszesz o aktualizacji na niemieckim? Ja przerabiam angielski na ktorym byly aktualizawane poziomy od A1 do B2. Aktualizacja wzasadzie miala same plusy. Lekcje sa lepiej poukladane jest wiecej materialu niz poprzednio. Tylko właśnie był ten sam problem co u Ciebie. Poprzednio przerobony materiał został wyzerowany dlatego ze został zmodyfikowany poprzenoszony pomiędzy lekcjami. Plus jest taki że to co zostało wcześniej dodane do powtórek nadal jest w powtórkach. Wiec nie pozostaje nic innego jak przerobić poziom jeszcze raz. Napewno wyjdzie na plus.
G
gosia369

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zapytam jeszcze o system gwiazdek. Tam nie ma osiągnięcia za czas spędzony na platformie i nigdzie na platformie nie widziałam żeby czas liczył się w godzinach zawsze w minutach. Zresztą etutor reklamuje się - ucz się 15 minut dziennie. Najważniejsza jest systematyczność. Mi się wydaje że duże efekty daje zrobienie po kilka powtórek kilka razy dziennie np. w komunikacji miejskiej - ja dosyć długo jadę codziennie metrem więc cośtam sobie poklikam zamiast gapić się na ludzi.
G
gosia369
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
piotr.grela - Gosia369 tylko jadac komunikacja najlepiej jest wymawiac powtorki na glos. Moje Panie (zona i corka) sie tego wstydza. A mi to jest obojetne, najwyzej ludzie sobie pomysla, ze jestem "nie halo" i gadam do siebie. Warto poswiecic kazda wolna chwile nie tylko na powtorki ale np. ogladanie Youtuba, czytanie ksiazek i gazet na czytniku w jezyku obcym. - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
piotr.grela - Ja sam jestem przykladem antytalentu do nauki jezykow obcych. Ale uporem, praca i systematycznoscia mozna nawet pokonac brak talentu :-) - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
parseq - Wątpię w efektywność tych 15 minut dziennie. Zapewne sprzyja to jednak wydłużaniu abonamentu na lata.
Ja ćwiczę tu więceeeej niż kwadrans dziennie. Na szczęście opłata jest za możliwość dostępu a nie za faktyczny czas nauki.
Dla mnie to lepiej, bo mi wychodzi więcej nauki niż przy dojeżdżaniu na lekcje, przy tym za mniej kasy. Chociaż kontaktu z żywym nauczycielem trochę brakuje.
- 5 lat temu
Barbara.m - parseq - zależy jak na to spojrzeć. Lepiej uczyć się 15 minut codziennie, nie opuszczając żadnego dnia przez wiele miesięcy niż raz w tygodniu po 1 czy 2 godziny i nie robić nic ponadto... Co nie znaczy, że nie znacznie lepiej jest uczyć się codziennie po 1-2 godziny - tak zdecydowanie byłoby najefektywniej. :-) - 5 lat temu
parseq - Regularność to święty graal nauki (języka). Też mam zamiar wytrwać dłuuugo w trybie every day.
Wierzę jednak też, że 1h dziennie przez rok da znacznie większy efekt niż 15min codzień przez 4 lata!
Uczyłem się w ogólniaku poszerzonego niemieckiego (6 lekcji/tydzień). Normalna klasa miała 3 lekcje u tego samego nauczyciela. Na koniec porównano nasze klasy. Wynik: 3,5 do 4x większy efekt.
- 5 lat temu
Barbara.m - Ale co do tego nie ma wątpliwości :-) Sama uczę się znacznie więcej niż 15 min dziennie plus kontakt z językiem poza eTutor. Uważam jednak, że 15 min dziennie pozwoli w jakimś stopniu poznać język i jest to lepsze niż dłuższy ale okazjonalny kontakt. - 5 lat temu
Barbara.m - Jak dla mnie te 15 min to takie minimum. Normalnie poświęcam na angielski przynajmniej 1 godzinę dziennie (ale okazjonalnie jest to i 10 godzin jak trafi mi się całodzienne spotkanie z osobami anglojęzycznymi) ale czasami też mam taki okres, że zupełnie ale to zupełnie nie mam czasu i właśnie wtedy staram się znaleźć te 15 min żeby choć zrobić część powtórek. Niestety jestem kompletnym antytalentem językowym i jedyne co przynosi efekt co duża systematyczność... - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
parseq - Jeśli funkcjonujesz i towarzystwo anglojęzyczne z Tobą przez 10h, to "antytalent" nie brzmi prawdziwie.
15 minut dziennie to według mnie jednak taki chwyt psychologiczno-reklamowy bazujący na sugestii, że kwadrans czasu każdy jest w stanie poświęcić. Jednak nikt już nie wyjaśnia, co można realnie w ten sposób osiągnąć np. przez 6 miesięcy, bo to już nie brzmiałoby tak ponętnie i jest trudne do zmierzenia na rzeczywistych uczących się.
- 5 lat temu
Barbara.m - No jak na ponad 30 lat bardziej lub mniej intensywnej nauki to jednak jestem antytalentem. Każdy jest w stanie opanować język do pewnego stopnia nadrabiając zaangażowaniem brak talentu. :-( Co do braku wyjaśnienia tego co można osiągnąć tymi 15 minutami i że nie będą to nie wiadomo jakie spektakularne efekty - pełna zgoda. - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
Barbara.m - zdublowane. - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
parseq - Nie znam takich co uczyli się jakiegoś języka 3 lekcje tygodniowo przez 10 miesięcy rocznie (bo przerwa wakacyjna), robiąc to przez dowolnie dużo lat i nauczyli się tego języka w stopniu umożliwiającym swobodne oglądanie filmów albo pisanie listów albo konwersację na ambitniejsze niz np. pogoda tematy. (Oczywiście bez wyjeżdżania na dłużej za granicę.)
To nie wynika według mnie z braku talentu do języków, tylko z rozciągnięcia w czasie porcji nauki.
- 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

~adamor, a przeczytałeś kiedykolwiek informacje (pomocowe) o aplikacji eTutor? Tam generalnie wszystko jest wyjaśnione. Co prawda wiele opisów poszczególnych funkcji i możliwości jest porozrzucane dość chaotycznie w rożnych miejscach, ale pewnie gdybyś trochę zgłębił temat, to byś znalazł odpowiedzi. 1/ co do braku przerobienia w 100% to inni już odpowiedzieli: wynika to z aktualizacji lekcji, które po wielu latach zostały zmodyfikowane, 2/co do gwiazdek, to są one naliczane za naukę w ciągu ostatnich 6 miesięcy, a nie są przyznane "dożywotnio" - czyli np poświęcasz mniej czasu teraz niż np. siedem czy osiem miesięcy temu to tracisz gwiazdki - analogicznie jak ranking roczny w tenisie (taka np. Radwańska grała ostatnio mniej, a teraz zakończyła karierę, więc systematycznie spada w rankingu). System gwiazdek nie jest więc "beznadziejny", a wręcz przeciwnie, bo motywujący do systematycznej nauki.
T
tlstar
adamdor - Ładne porównanie tyle że ogólnie spędzam tyle samo czasu od roku zszedłem do regularnego 45 min dziennie, tak jak piszesz gdyby człowiek się dokładnie zagłębił i śledził wszystko na bieżąco, to by pewnie nie było tego forum z dziwnymi poniekąd pytaniami.Pozdrawiam - 5 lat temu
tlstar - Oczywiście, że forum jest właśnie do tego. Tym bardziej, że jak wskazałem, opisy pomocowe są dość chaotycznie porozrzucane w kursie. p.s. A sprawdzałeś swój czas nauki na Wykresie postępów? Tam są dane z ostatnich 12 miesięcy. Mi też się kiedyś wydawało, że poświęcam średnio tyle samo czasu. A w rzeczywistości w pierwszych miesiącach korzystania uczyłem się 2-3x dłużej dziennie. - 5 lat temu
adamdor - Dzięki właśnie to sprawdziłem i średnio wychodzi mi plus minus 1500 (to chyba w minutach) spada w okresie wakacyjnym bo urlop to urlop mam za przeproszeniem raz w roku około 2 tyg. wszystko w poważaniu, choć nie do końca bo człowiek jednak się troszku dokształca, ot minium grzecznościowe po Włosku lub Hiszpańsku...Ale wracając do tematu to 45min x 30dni daję średnia 1350 u mnie troszku wyżej ale średnia cały rok jak u muła... a 'gwizdki' zanikają... jest ten układ troszku dołujący, dwa leta temu miałem Poziom 9 Czarodziej Językowy / a teraz jadę w dół po równi pochyłej, przy tym samym srednio czasie z 4 gwiazdek do 2 zjechałem, no ale jest jak jest. Pozdrawiam - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

@adamdor: Moim celem nauki NIE są gwiazdki ani certyfikat przerobienia poziomu na eTutor. Chociaż, przyznaję, że na moje gwiazdki trochę z próżnością zerkam. ☺
parseq
tlstar - No to w czym konkretnie problem? Co jest Twoim celem? Przecież napisałeś wyraźnie w poście, że masz problem ze znikającymi gwiazdkami i że ktoś ci wykasował oznaczenie o 100% przerobionego materiału. A przecież to tylko symbole. A to co pozostało w głowie chyba nie zniknęło? - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
parseq - O znikających gwiazdkach i zabranych "100%" napisał 'adamdor'.
O tym, że to nie są cele (własnej) nauki napisał 'parseq'. Są to różni użytkownicy! Dziękuję za koncentrację.
- 5 lat temu
tlstar - Faktycznie, przyznaję się, że słaba ta moja koncentracja :-( Ze wstydu usunę chyba ten wpis za jakiś czas. :-) - 5 lat temu
adamdor - do tlsar- problem jest że temat przerobiony wszystko pięknie zaliczone,a za jakiś czas zerkasz i tam braki ... nie po to człowiek się przykłada, żeby mu wykasowywali osiągnięcia, owszem w głowie zostaje choć nie zawsze tyle ile byśmy chcieli. mam nadzieje że poprawnie odpisałem ? Pozdrawiam - 5 lat temu
tlstar - Jest to pewien problem demotywujący. Dyskutowany już wielokrotnie na tym forum. Niemniej to jest tak jak np. na studiach: powtarzasz rok, zaliczyłeś wcześniej jakiś egzaminy, ale doszedł nowy materiał, więc musisz go uzupełnić i zdać tą brakującą część. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękuje wszystkim za wpisy przepraszam że tak późno odpisuje ale cały tydzień w pracy... Człowiek ma szanse przysiąść w końcu w niedziele... odpisuję co do za poznania się z aplikacją Etutora- to choćby niechcieć to i tak po kilku latach czegoś się do grzebie (chyba już 7lat regularnie) Znam tą wiecznie zmieniającą się aplikacje jeszcze od czasów gdzie większość była za darmo tj11 lat temu moja pierwsza przygoda z tutkiem, po tem zaczołem jak to pisali po 15 min. ot tak coś popchnąć do przodu, w między czasie potrafiłem jakieś 4 lata temu spędzić 4 godź dziennie(wszystkie gwiazdki na koncie) dzisiaj już tylko po 45 ale też już nie muszę, płynnie rozmawiam na dosłownie wszystkie tematy po Angielsku, dzięki tej aplikacji jestem dwu-jezykowcem, i choć często mam złość za te zmiany to nie pozostaje nic innego jak DALEJ SIĘ UCZYĆ
adamdor
aisak85 - Correct me if I wrong... Have you mastered English only learning on this platform? Is it possible? Of course the lessons are very interesting but what about spoken English? With whom did you communicate yourself? Give me some clue how did you do that. I must say that I've been learning English for some time and ..... all time I have a problem with fluency... - 5 lat temu
Ste - Hi aisak85, I think this platform is not enough, it's a good foundation to learn by yourself at home but you have to do a lot of different things to develop your language. Additionaly, you have to watch TV series or movie that you like, read books and talk with people! It's really important. I have been learning english for some time too and for most of this time I was learning passive english and it's the biggest mistake! Finally I decided to take a conversiation lesson and it was a big step forward to me because I was really afraid of speaking english. But language is for commuinicateing so we need to communicate! That's the point! - 5 lat temu
adamdor - This e-tutor is very good as a first step, next one is comunications with people the best in work or as well helps some simply movie for example child movie or how police works, generaly problem is quite bigger becouse English have many differrent dialects and it's vary betwean town to town. Regards - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki