ZALOGUJ SIĘ

zapytanie - słownik Diki francuski

zmodyfikowany: 3 lata temuostatnia aktywność: 2 lata temu
Na stronie dostępnej pod adresem https://www.diki.pl/slownik-francuskiego pojawił się słownik języka francuskiego. Rozumiem, że to oznacza, że już wkrótce, obok kursu języka hiszpańskiego, zaoferujecie również kurs języka francuskiego? Jeżeli tak, to to byłaby bardzo dobra wiadomość.
B
blazej.nowak
piotr.grela - Ale super. Chociaż organ decyzyjny Etutora powinien wiele lat wcześniej wyjść z taką inicjatywą.
Platforma Etutor, swoją innowacyjnością i tym, że cały czas się zmienia, wielokrotnie bije swoją dawną konkurencję czyli Supermemo.

Bardzo przydałaby się taka aplikacja w której oglądamy vlogi z YouTube'a z napisami i moglibyśmy dodawać do powtórek nieznane nam słówka, zwroty.
Jest taka aplikacja "Woodpecker" ale nie ma tam tłumaczeń polskich i takiego inteligentnego systemu powtórek.
- 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu
abmmichal - piotrze, piękne masz marzenia. - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 16

Jest to wersja testowa słownika Diki francuski, ponieważ dopiero zaczynamy prace nad rozbudowaniem bazy słów. Natomiast w kwestii kursu eTutor francuski robimy do niego przymiarki, ale nie jesteśmy w stanie podać żadnych konkretów.
adrianna.wu
Pracownik eTutor
abmmichal - Jednak bardzo ważne jest w tej chwili, aby sprawnie i szybko pracować nad kursem hiszpańskim, przynajmniej do poziomu B1-B2. - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Trzymam kciuki za kurs francuskiego. Byłabym pierwsza do nauki.
K
katty333
Adam_KOWAL - Ja też trzymam kciuki za kurs francuskiego. Ciekawe, kiedy eTutor wprowadzi kurs francuskiego do swojej oferty. Dzisiaj jest 22.10.2021 roku. Użytkownicy proszą o wprowadzenie języka francuskiego od lat, ale języka francuskiego na platformie eTutor do dnia dzisiejszego, to jest do dnia 22.10.2021 roku, nie ma. - 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Również czekam na kurs języka francuskiego. Tymczasem, z jakichś dziwnych powodów, wprowadza się język hiszpański, a zupełnie zapomina się o języku francuskim, który dla wielu młodych ludzi okazją do zarobienia naprawdę dobrych pieniędzy (zarobki we Francji są, jak już ktoś napisał, dużo wyższe niż w Hiszpanii), które to pieniądze ten ktoś mógłby później zacząć wydawać na zakup innych kursów, poszerzających wiedzę, umiejętności, na przykład FRANCUSKI ZAAWANSOWANY, FRANCUSKI W BIZNESIE… FRANCUSKI W PODRÓŻY... FRANCUSKI NA RANDCE. Możliwości dużo, tylko trzeba to ładnie opakować i sprzedać.
M
MAGDALENA.BELA
abmmichal - magdaleno, postawiłem plusa za zaangażowanie.
w życiu najważniejsza jest miłość, czy nie można zatracić tej zdolności, gdy podejmuję teraz decyxję o nauce tylko bo tam płacą.
- 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wy to jesteście młodzi, to się nauczycie. Mnie to już niewiele czasu zostało.

Ale może e-Tutor'owi uda się niedługo wprowadzić ten francuski.

Liczę na to. Trzymam kciuki! Bo chętnie bym się uczyła.
M
miroslawa1959

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ależ pesymizm! Pani Mirosławo, nie uchodzi!

Biorę się za hiszpański, z tutorem.p.!!! ola!
abmmichal
3 lata temuzmieniany: 2 lata temu
Adam_KOWAL - Nie uchodzi, żeby użytkownicy eTutora musieli czekać przez prawie 10 lat na kurs.

W przeciwieństwie do Ciebie, to ja NIE biorę się za hiszpański, przynajmniej do momentu, w którym eTutor nie ogłosi daty wprowadzenia wyższych poziomów, minimum C1.
- 3 lata temu
adrianna.wu - Na ten moment nie planujemy wprowadzać poziomu C, ponieważ skupiamy się nad udostępnieniem poziomów B, które tak, jak wspominaliśmy, chcemy opublikować w przyszłym roku. - 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jeżeli o mnie chodzi, to ja jestem optymistą. Wszyscy moi znajomi i cała moja rodzina wie, że zazwyczaj widzę szklankę do połowy pełną. Tyle że w przypadku eTutora nie da się być optymistą. Jeżeli śledzisz i znasz historię tego serwisu, to wiesz, jak dużo czasu Tutorowi zajęło wprowadzenie języka hiszpańskiego do swojej oferty. Użytkownicy przez prawie 10 lat musieli błagać eTutor o to, żeby eTutor łaskawie wprowadził im ten język.Minęło prawie 10 lat... I dopiero po prawie 10 latach użytkownicy otrzymali kurs języka hiszpańskiego, ale - uwaga - na jakim poziomie? Na poziomie przedszkolaka, czyli na poziomie A1-A2. Wyższego poziomu języka hiszpańskiego eTutor w tej chwili, w chwili pisania tego, to jest w dniu 22.10.2021 roku - nie oferuje. Za rok ma podobno oferować poziom B1-B2, ale to i tak za mało, zwłaszcza, że eTutor oferuje kurs języka hiszpańskiego z niedopracowanym słownikiem, który cały czas (w chwili pisania tego, to jest w dniu 22.10.2021 roku) jest w fazie beta. W dodatku te lekcje hiszpańskiego są tak krótkie, tak proste... Gramatyki prawie zero... Mało objaśnień... A słownictwo tak ubogie... Mam wrażenie, że co bardziej ogarnięte dzieci w przedszkolu czy w podstawówce, uczące się języka hiszpańskiego jako swojego drugiego czy trzeciego języka, znałyby więcej słów niż ja bym znał, gdybym uczył się z tego kursu eTutor. Wielkie, naprawdę, wielkie rozczarowanie. Tym bardziej, że na kurs hiszpańskiego trzeba było czekać prawie 10 lat. Jak użytkownicy mają czekać być może następne 10 lat na kurs języka francuskiego, to niektórzy, faktycznie, mogą nie doczekać. Smutne to, ale sam przyznasz, że prawdziwe.
A
Adam_KOWAL
piotr.grela - Kiedyś chciałem uczyć się francuskiego. Nie rozumiałem dlaczego inaczej się piszę po francusku a inaczej wymawia. Dopiero, to zrozumiałem, kiedy zacząłem uczyć się angielskiego.
Zapis literowy w języku angielskim ma niewiele wspólnego z zapisem fonetycznym, chyba podobnie rzecz ma się w języku francuskim.
Przed Drugą Wojną Światową każdy wykształcony Polak znał język francuski.

Charles Aznavour - "La boheme"
https://youtu.be/LmrUeGogRbI
- 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu
J.Ewa - Trochę nie rozumiem tej biernej agresji ze strony Adam_KOWAL.. Masło maślane powtarzane już w kilku innych wątkach
Poziom przedszkolaka? Tak wyglądają początki w każdym języku. A eTutor nikogo nie oszukuje, nie podpisał lekcji z poziomu A1 jako B2, więc w czym problem? Nauka języka zaczyna się od podstaw, jeżeli masz już je opanowane to albo czekaj na wyższe poziomy albo dokształcaj się w inny sposób. Jeśli mam poziom C z angielskiego to lekcje A też są dla mnie męczarnią i zwyczajnie nudzą, więc.. tak, nie robię lekcji A. Simple as that.
- 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu
adrianna.wu - @Adam_KOWAL Przykro nam, że kurs nie spełnił Pana oczekiwań. Lekcje, poziom gramatyki oraz słownictwa są dostosowane jednak do osób startujących z nauką hiszpańskiego od podstaw. Mamy zasadę 15-minutowych lekcji w przypadku wszystkich naszych kursów. Co do czasu wprowadzenia nowego kursu — śledząc nasz rozwój, mamy nadzieję, że zauważył Pan, że przez wiele lat skupialiśmy się na języku angielskim i niemieckim oraz udoskonaleniu naszych dotychczasowych kursów. - 3 lata temu
avayorica - Popieram w 100% @J.Ewa, również napisałam podobną odpowiedź do jednego z komentarzy @Adam_KOWAL pod innym wątkiem. I szczerze to nie wygląda na to aby widział szklankę w połowie pełną, jak na razie to lepiej idzie szydzenie z innych rozpoczynających naukę aniżeli bycie optymistą. But well, each to their own... - 3 lata temu
pagruszka - @J.Ewa Tylko pytanie, kiedy te następne poziomy?

OK, poziom B1-B2 hiszpańskiego w przyszłym, 2022 roku, to wiemy.

A kiedy poziom C1-C2 hiszpańskiego?

Kiedy język francuski?

Organ decyzyjny eTutor milczy, więc nie dziwię się, że niektórym nerwy już puszczają, zwłaszcza że - jak ktoś napisał - użytkownicy czekali na ten kurs 10 lat... Hiszpański jest, a francuskiego nadal nie ma...
- 3 lata temu
abmmichal - i dobrze, że hiszpański jest a francuski może sobie poczekać. Przynajmniej dla mnie to jest dużo, dużo lepiej.


to marketingowo są trudne decyzje, ale jesli szefowie zadbają, jeśli zapłacą dobrym, bardzo dobrym nauczycielom, to ich decyzja okaże się wielkim sukcesem.

francuski za 3-4 lata to całkiem dobry pomysł, a może włoski???
- 3 lata temu zmieniany: 2 lata temu
PatriciaK - Ale włoski dopiero po francuskim, i po portugalskim.

Pamiętaj - francuski i portugalski stoją wyżej niż włoski.

Biorąc pod uwagę ogólną liczbę użytkowników z całego świata posługującymi się tymi językami (mowa o językach romańskich), to eTutor powinien dodawać nowe języki w następującej kolejności:

1) HISZPAŃSKI

2) FRANCUSKI

3) PORTUGALSKI

4) a dopiero na końcu WŁOSKI

Taka powinna być kolejność.

W ten sposób powinno się na to patrzyć.
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
abmmichal - tak przez ciekawość, a skąd ta emfaza a dopiero na końcu... - 2 lata temu
abmmichal - nie mogę otworzyć, posta pod postem z rozgoryczoną wypowiedzią Adama.

uzupełnię. kupiłem kurs hiszpańskiego zakładając, że do końca marca będą poziomy b1-b2, dzisiaj myślę, że trochę mogę się przeliczyć. Jeśli jednak nie będzie próby testowej b1-b2, do połowy 22r, to będzie
- 2 lata temu
adrianna.wu - Poziom B1 planujemy udostępnić do połowy roku, natomiast B2 w drugiej połowie 2022 roku. - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Klikam na link pod tym adresem https://www.diki.pl/slownik-francuskiego , czyli na adres o którym pisze użytkownik blazej.nowak w swoim zapytaniu. Automatycznie przenosi mnie na https://www.diki.pl/.

Oznacza to, że słownika języka francuskiego jeszcze nie ma, tak? Czy innym użytkownikom działa ten adres?

A jeśli teraz nie ma, to wiadomo kiedy słownik języka francuskiego będzie dostępny?
reszka303
adrianna.wu - Aktualnie słownik Diki francuski nie jest dostępny. Był on widoczny na chwilę w ramach wersji testowej. Gdy się pojawi się na stałe to oczywiście będziemy o tym informować. - 3 lata temu
Roman40 - Dobrze, żeby pojawił się wraz z całym, kompletnym kursem języka francuskiego. - 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czy możemy prosić o podanie daty wprowadzenia kursu francuskiego: poziom A1-A2 i później poziomy B1-B2 i te najbardziej zaawansowane - C1-C2?
P
pagruszka
Gość - Tak jak wspominaliśmy, naszym celem na najbliższe miesiące jest rozbudowa słownika hiszpańskiego i poszerzenie kursu o poziomy B1 i B2. Także w tej sytuacji trudno mówić o datach wdrożenia kursów z innych języków :) Jeśli na horyzoncie pojawi się nowy kurs z pewnością damy Wam znać! - 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Francja pod względem powierzchni jest największym krajem Unii Europejskiej. Francja ma też silną gospodarkę. Poza tym język francuski zwyczajnie ładnie brzmi. Uważam, że język francuski powinien być następnym językiem, jaki znajdzie się w ofercie etutor.
R
Roman40

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Również czekam na język FRANCUSKI (drugi największy język spośród grupy języków romańskich).
Potem dobrze by było, gdybyście wprowadzili PORTUGALSKI (trzeci największy język spośród grupy języków romańskich).
A następnie dobrze by było, gdybyście wprowadzili język WŁOSKI (czwarty największy język spośród grupy języków romańskich).

Trzymać się tej kolejności i będzie dobrze.
P
PatriciaK
2 lata temuzmieniany: 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

O! tak ja już czekam na francuski odkąd mam konto czyli od... 2011 roku. Jak mam czekać choćby połowę tego to się okaże, ze nie ma sensu nic kupować z etutor. 10 lat proszę o francuski a oni wylatują z hiszpańskim. C'est La Vie...
drHouse

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Francuski na eTutor to faktycznie dobry pomysł. Też bym się pouczyła :)
Basia_Stepien

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czekam na Francuski ☺️☺️☺️ Poki co ucze sie z innych serwisow, Na etutorze nauczylam sie Niemieckiego i Angielskiego
Haku92
abmmichal - bravo! haku92! keep going. - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

do Piotra, nie porównywałbym zasad zapisu i wymowy francuskiej z angielskim.

wprawdzie jest dużo pułapek, to jednak zasady odczytywania zapisu literowego francuskiego pozwalają czytać nawet gdy słów nie znamy.
abmmichal
piotr.grela - Chciałem powiedzieć, że w język francuski jest podobny do angielskiego w tym znaczeniu, że nie wszystkie litery się wymawia.
Dla mnie to było zaskoczeniem bo w języku polskim, niemieckim, czeskim czy rosyjskim (silent letters) praktycznie nie występują.

Zauważyliście, że im więcej różnych języków "znacie" tym łatwiej Wam się uczyć kolejnych.
No może poza "egzotycznymi" językami jak chiński, koreański czy arabski.

W języku angielskim używa się 7.000-10.000 słów pochodzenia francuskiego a związane jest to i z historią i położeniem geograficznym Wielkiej Brytanii.
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
piotr.grela - O dzisiaj spotkałem się ze słówkiem: assemble co ma dwie wymowy:
1. /əˈsɛmb(ə)l/ - znaczenie zbieranie się
2. /ˌasɒ̃ˈbleɪ/ - rodzaj skoku w balecie
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
piotr.grela - Ponad 40% słów w języku angielskim ma pochodzenie francuskie
https://youtu.be/ciOxM0XlzaM
LetThemTalk
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
piotr.grela - Charles Aznavour - La bohème lyrics
https://youtu.be/fVfnEyLOkrM
- 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czekam na ten francuski i czekam. To taki piękny język, ale dla mnie trudny. Bez etutora nie poradzę. Proszę dać choć nadzieje:)
celina-felina
adrianna.wu - Tak jak już wspominaliśmy, aktualnie pracujemy nad uzupełnianiem haseł w naszych trzech słownikach. A jeśli będziemy mieli informacje o pojawieniu się słownika z francuskiego, to oczywiście będziemy informować na bieżąco :) - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzień dobry, czy są jakieś nowe informacje dotyczące języka francuskiego? Czy pojawi się kurs przynajmniej do B2 w przeciągu roku lub chociaż 2 lat?
S
smentastyka
karol.k - Skupiamy się głównie na rozwoju kursów angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego, ale... powiedzmy, że to już niejedyne tematy, które intensywnie nas zajmują ;) - 2 lata temu
celina-felina - A tak liczyłam, że kolejnym językiem będzie francuski. Już chyba nie ma sensu czekać. Tak mi szkoda:( - 2 lata temu
karol.k - Nie traćmy nadziei ;) - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki