ZALOGUJ SIĘ

TEST Z PRZEROBIONEGO MATERIAŁU

5 lat temuostatnia aktywność: 2 lata temu
Witam,

proszę o informacje czy jest opcja np. zrobienia testu z przerobionego materiału (z ostatnich 3-4 miesięcy) ?
J
jkupracz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 11

niestety nie i tego bardzo brakuje na tej platformie. Są tylko testy po kazdej lekcji. Jeszcze gdzies widziałam egzamin certyfikacyjny ale nie bardzo wiem co to jest poniewaz za egzamin trzeba zapłacić i to nie mało.
G
gosia369
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
parseq - Na egzamin certyfikacyjny można nazbierać sobie monet (cena 9000 monet albo 169zł).
Ja po 115 dniach nauki mam 5800 monet na koncie.
- 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W Etutorze, przydalby sie dokladny interaktywny test, ktory nie tylko pokazywalby nasze bledy ale i kierowal nas do konkretnej lekcji np. wroc do lekcji 4 na poziomie C2 aby dowiedziec sie jeszcze wiecej o trybach warunkowych :-)

Poza tym zaplacilbym dodatkowo za specjalny kurs w ktorym wiecej byloby cwiczen z gramatyki cos w rodzaju repetytorium.
piotr.grela
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zgadzam się, że przydałyby się dodatkowe testy np. po przejściu poziomów A1, A2, B1 itd. Na zakończenie tych testów mogłaby się pojawić informacja z sugestią, które lekcje powinniśmy jeszcze powtórzyć. Popieram także zwiększenie ilości ćwiczeń z gramatyki.
munk2

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

To może poprośmy zarządzajacych platformą o stworzenie test podsumowującego poziom. Dla mnie bardzo pomocny byłby test np. 50 losowo wybranych pytan z tych już gotowych pytań które są po każdej lekcji. Test oczywiście sprawdzany automatycznie. Jeśli robię test zaraz po przerobieniu lekcji to przeważnie mam 100% ale wiem że wcale tego materiału nie opanowałam i kolejnego dni wynik testu byłby już znacznie gorszý. A z kolei powtórne wykonywanie krótkich testów nie ma sensu bo ja pamiętam która to była odpowiedź.
Dlatego zwracam się z prośbą do pracowników platformy. Może przy kolejnych zmianach można by wprowadzić testy z kilku lekcji czy poziomu. Wydaje mi się, że nie wymagało by to dużego nakładu pracy bo pytania mogły by być z tych na koniec lekcji tylko losowo wybierane. Dla mnie problemem jest to że przy powtórnym przerabianiu test na koniec lekcji się nie zmienia. Jest to powtórnie ten sam test więc nie widzę sensu żeby wykonywać test powtórnie.
G
gosia369
Ste - Zgadzam się w 100 % :) Też mam przeważnie 100 % w krótkich testach bo wszystko jest na świeżo. Myślę, że lepsze by były testy np po 10 lekcjach niż po każdej. Lepiej by to weryfikowało naszą wiedzę i wiedzielibyśmy nad czym musimy bardziej popracować. - 5 lat temu
patulec - Potwierdzam, że taki test mógłby się przydać. Ale póki go nie ma, to może podpowiem Wam jak ja weryfikuje czy sie nauczyłam.
Nie zawsze przechodze lekcje i tematy od razu i nie zawsze od razu robie test, dlatego że nie zawsze tez mam warunki zeby cos odsłuchać albo bardziej sie skupić, więc niektóre tematy zostawiam na później. Jeżeli tak jest to robie kilka zadan z danego tematu, tak żeby lekcje były skonczone powiedzmy na poziomie 70% i przechodze do nastepnych, a w międzyczasie robie powtórki. Po kilku dniach wracam do zaczętych lekcji, kończe je i robie test... no i nie zawsze jest 100% i to mi pokazuje nad czym jeszcze popracować.
- 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jest taka aplikacja 5555 english tests. Dzieki tym testom dowiedzialem sie, jak duzo nauczylem sie z Etutora.
piotr.grela
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Oj tak. Mnie też najbardziej brakuje testów sprawdzających poziom przyswojonego materiału. Najlepiej z zakresu całego poziomu.
Wyobrażałabym sobie to jaki kilkadziesiąt pytań/zdań do uzupełnienia lub napisania (nawet spośród tych, które już były w lekcjach) przemieszanych w zakresie gramatyki i sprawdzanych elementów. A na koniec rozwiązanie i informacja z której lekcji pochodzi dany element. To pozwoliłoby ocenić, gdzie należy się jeszcze wrócić aby ponownie przerobić daną lekcję i uzupełnić brakującą wiedzę. Z tym, że takie zadania powinny być wybierane losowo. Czyli jeśli w ćwiczeniu jest pięć zdań, to raz do testu system weźmie zdanie pierwsze a innym razem piąte. Inaczej niestety będzie jak z obecnym testem poziomującym, że szybko można zapamiętać co w nim jest i w efekcie niczego on nie sprawdza.
Ja obecnych testów po lekcjach już nie rozwiązuję. Zostawiam je na koniec - po przerobieniu całego poziomu. Inaczej i tak miałabym 100% i taki test byłby nieprzydatny.
B
Barbara.m

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wszystko co tu powyżej napisane też odpowiada mojej obserwacji!!
Test po lekcji mimo, że odkładam go na dzień kolejny, zaliczam z reguły na 100% poświęcając mu 2-3 minuty. Wcale nie czuję się z tym dobrze! Testy po lekcji są bardzo często (zawsze?) zorientowane na jedną konkretną lekcję.
Brakuje mi testów sprawdzających np. umiejętność wyboru czasu i jego konstrukcji gramatycznej w zdaniu. Najlepiej w formie wyboru spośród kilku gotowych odpowiedzi, by koncentrować mnie na wyborze rozwiązania a nie czasochłonnym wklepywaniu klawiaturą. W puli takiego testu potrzebne jest np. 90 zadań, z których np, 25 generowane byłoby kolejno albo(!) losowo, stosownie do wyboru użytkownika. Przy takiej ilości trudno byłoby podawać rozwiązania z pamięci.
Obecnie pozostaje mi czytanie (A2/32/1/40476), że "I've lost my keys." to czas teraźniejszy(!) Present Perfect, albo że OBA czasy Present Perfect i Present Perfect Continuous są dla czynności, "które rozpoczęły się w przeszłości i nadal trwają." (patrz A2/32/1/40476 i A2/47/1/39821).
parseq
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Korzystając z obecnie dostępnego materiału do ćwiczeń potrzebny byłby mechanizm testu powtórkowego, w którym zadania generowane są losowo z zakresu i w ilości wybieranej przez użytkownika. Np. od lekcji A1/20 do A2/42 generuj mi proszę zadania w ilości np. 120 sztuk.
Dużo? Chyba nie, ponieważ ma to być test powtórkowy, a normalnie robimy 20 zadań testowych w 2-3 minuty.
parseq

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Co na to wszystko firma etutor?

Czy coś jest w przygotowaniu?
parseq
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przetestowałem banalny w posługiwaniu się i "koszący" darmowy test na Androida: Grammar Test.

Polecam "General test" w trybie Beginner / Advanced. Jest 2 x 45 zestawów, każdy po 50 zadań. Raczej nie da się tego wyuczyć na pamięć. Po teście wyniki mają krótkie wyjaśnienie (po angielsku).

etutor ocenia mnie na B1 i z reguły 100% na testach po lekcji.
Grammar Test daje mi 42/50 (Beginner) i 34/50 (Advanced).
parseq
Shay - Ciekawa apka, niestety nie ma poziomu immediate, wybór pomiędzy begginer a advance. Pomimo to, całkiem niezła apka, tłumaczy dlaczego popełniliśmy błąd. - 5 lat temu
parseq - Na poziomie Beginner testuje też aspekty, których nie było na eTutorowym kursie A1/A2 (albo mi umknęły).
Wytłumaczenie jest, ale często długo muszę je "przeżuwać".
PS. poziom immediate vs. intermediate? 😇
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
Diversis - Także używam od niedawna Grammar Test'a, jest dobrym uzupełnieniem nauki na e-tutor (a przynajmniej do czasu, aż tutaj nie pojawią się jakieś testy)
Po cichu liczę też na to, że kiedyś się tu pojawią zadania typu "rywalizacja z innym użytkownikiem", ot zwykłe powiedzmy 5 pytań i monety za wygraną ;-)
- 5 lat temu
parseq - eTutor - mam wrażenie - niestety konsekwentnie nie zabiera głosu w sprawie zgłaszanego zapotrzebowania na obszerniejsze, bardziej przekrojowe testy. Popycha to nas uczących się (jak widzę) w stronę konkurencyjnych produktów. Niekoniecznie jest to najefektywniejsza droga, bo brakuje jej ścisłej synchronizacji z kolejnością materiału lekcyjnego na eTutor.

Być może firma eTutor uważa, że obszerniejsze testy przekrojowe mogłyby wielu uczących swymi wynikami pozbawić iluzji, zestresowac(?), co być może szkodzi biznesowemu charakterowi działalności. Byłoby to smutne...
- 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Robię test po lekcji i kafel „zakończ test” nie działa. Próbowałam już kilka razy po różnych lekcjach i to samo. Co robię źle ??
E
edi7778
adrianna.wu - @edi7778 pomocne informacje przesłałam w wiadomości na adres e-mail powiązany z Twoim kontem :) - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki