ZALOGUJ SIĘ

Które z tych zdań jest poprawne i dlaczego?

zmodyfikowany: 6 lat temuostatnia aktywność: 6 lat temu
Cześć. Główkuję się od 20 minut, które z tych zdań jest poprawne i dlaczego.


"On to zrobi, zanim ugotuje obiad"

1. He will do it before he cooks a dinner
2. He will do it before he cooking a dinner

Zdanie nr. 1 kojarzy mi się bardziej z formą przeszłą. Dodatkowo ciągle mi się mylą ciągłe formy czasowników(gerund) i właściwie sam już nie wiem, które zdanie jest poprawne.

Mam również takie zdanie, ale tutaj chyba dobrze rozumuję:

"On lubi chodzić trzy razy dziennie"

He likes to walk three times a day (nie kocha tego robić, ale wie, że jest to zdrowe, więc chodzi)
He likes walking three times a day (uwielbia chodzić trzy razy dziennie)

Z góry dziękuję za pomoc.
H
Henti

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Ktokolwiek wie?
H
Henti

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

2. He will do it before he cooking a dinner - to zdanie jest na pewno złe - jeśli już to he is cooking, a poza tym ten czas w ogóle nie pasuje.
Jedynka w tym przypadku może być. Choć pewnie mogłoby też być ... before ha has cooked a dinner - to bardziej wskazuje na sytuację, że zrobi to zanim skończy gotować obiad. 1 w Twoim wydaniu może być rozumiana "zanim będzie gotować obiad".

Co do drugiej części pytania to nie bardzo wiem skąd takie rozróżnienie - moim zdaniem like to walk i like walking można stosować zamiennie. On po prostu lubi chodzić trzy razy dziennie (choć dla mnie znaczeniowo brzmi to dziwnie - rozumiem, że lubi chodzić, ale dlaczego akurat trzy razy dziennie? A dlaczego nie dwa albo cztery?).
Jeśli bym chciał powiedzieć, że on uwielbia chodzić, użyłbym "He loves walking" ( i może dodałbym: He takes a walk at least three times a day ;) )
darkobo
Henti - Takie buty, dzięki bardzo. Pomogłeś mi :p - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki