ZALOGUJ SIĘ

Czy kiedyś spełni się moje marzenie o "zamrożeniu powtórek"

6 lat temuostatnia aktywność: 6 lat temu
Dzień dobry,

załóżmy, że osoba, mając w powtórkach 20 000 - 30 000 tysięcy słówek, zamierza np. zrobić sobie (pod przymusem np. wyjazdu długiego) wolne, np. na pół roku. I co ma taka osoba zrobić po powrocie? napiętrzy mu się kilkanaście tysięcy powtórek? Nawet jak skorzysta z urządzenia rozkładania powtórek, to wtedy co? Będzie miał po 500 - 600 powtórek dziennie? To jest absolutnie nienormalne moim zdaniem i pokładam olbrzymie nadzieje, że w końcu powstanie opcja "dania sobie wolnego" bez uczynienia kolejnych dni blisko dwukrotnie (lub przynajmniej połtora-krotnie) bardziej obłożonych powtórkami. Po prostu usunięcia dnia lub dni z systemu liczenia powtórek, tak jakby dnia nie było i liczenie algorytmem od kolejnego dnia (lub dowolnego wskazanego). Proszę o tym pomyśleć, bo wierzę, że nie jestem jedyną osobą mającą ten problem. A powrót do słówek, gdy będzie ich po 600 dziennie, będzie wysoce demotywujący.
T
tsienkiewicz3

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Najlepsza bylaby opcja, ze uczacy sobie sam ustala ile np. chce przerobic powtorek dziennie np. 500, 50 albo 0 a przerobione nasze powtorki, gdzies tam sie w kolejce ustawiaja w zaleznosci od tego jak dobrze je pamietamy, tak jak kiedys, dawno temu uczylem sie z fiszek. Ale nie wiem, czy przy tak duzej liczbie uczacych sie na Etutorze i tak wielkiej bazie danych slow i zwrotow, stworzenie takiego programu bylo by mozliwe...
piotr.grela
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ogólnie każda opcja dająca możliwość odpoczynku byłaby dobra, bo aktualne dawanie sobie wolnego z napiętrzającymi się słowkami na kolejne dni, jest bliska tej, jakby po prostu pominąć dzień. Dajmy na to mam 300 słówek na dziś, w planie juz ustalonym przez program 250 na jutro. Po opuszczenia dnia celowo robi się 450 nazajutrz (przy założeniu nie pokrycia się żadnego). Gdy korzysta się z "dnia wolnego" robi się nazajutrz np. 400 a na pojutrze zamiast 200 to z 250. Jaka to idea odpoczynku?

Zdaję sobie sprawę, że to byłaby duża zmiana i może sensowne byłoby wprowadzenie wybou w opcjach czy ustalamy sobie opcję pomijania poprzez zaznaczenie dnia wolnego z "zachowaniem dnia" czy "bez zachowania dnia". Wielu zapewne woli tak jak jest, ale nie znam konkretnych danych by się wypowiadać, tylko swoje odczucia przedstawiam.
T
tsienkiewicz3
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja sobie radzę w takich sytuacjach rozkładając zaległe powtórki na kolejne kilka/kilkanaście dni, ale to nie ma większego sensu w mojej ocenie. Największym problemem przy rozłożeniu powtórek jest przeniesienie świeżo dodanych słówek nawet na sam koniec okresu, na który rozkładamy.

Przykładowo. Dodałem w ostatnich dniach 200 nowych słówek, które w normalnym rytmie powinienem powtórzyć za 2, maksymalnie 3 dni. Nie korzystam kilka dni z etutora, robi mi się z tego 700 zaległych powtórek. Rozkładam na 14 dni i te świeżo dodane słówka lądują na końcu tego okresu, a do powtórek na dziś i jutro wpadają słówka dodane dużo wcześniej.
?
Gość
tsienkiewicz3 - To dodatkowo obnaża niedociągnięcia obecnego systemu moim zdaniem. - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki