ZALOGUJ SIĘ

Błąd w naliczaniu dni oraz punktów za wyzwania

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Witam,
codziennie wchodzę na stronę etutor i zazwyczaj wszystko poprawnie działa, jednak 2 razy mi się zdarzyło, że na drugi dzień zresetowało mi dni, jakbym poprzedniego dnia nie wchodził. Dzisiaj miałem to samo. Dodatkowo raz podczas rzucenia wyzwania, zabrało 50 pkt, doszedłem do końcowego etapu gdzie powinienem dostać 100pkt, a nie dostałem. Po prostu mogłem wybrać kolejny raz opcję rzuć wyzwanie, a za poprzednie nie dostałem nagrody.

Sprawdźcie to liczenie :)
pvpfleczu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
sprawdź czy w dniu w którym powinieneś otrzymać punkty za wyzwanie otrzymałeś jakieś monety. Zasada jest taka, że żeby otrzymać punkty za wyzwanie w 7 dniu trzeba otrzymać chociaż jedna monetę np.za wykonane powtórki.
G
gosia369
pvpfleczu - To by się zgadzało, bo w tym dniu nie dostałem żadnej monety. Dzięki za info :) - 7 lat temu
pkomarek1 - Mimo to warto by, żeby etutor w końcu dopisał wiersz czy dwa tekstu, wyjaśniającego, jaki warunek trzeba spełnić, żeby podolać wyzwaniu... - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
Dziękujemy za wszelkie informacje i przepraszamy za dłuższe niż zwykle oczekiwanie na odpowiedź. Jeżeli chodzi o kwestię zaliczenia wyzwania, to rację ma tutaj @gosia369, pisząc o konieczności zdobycia punktów za przerobioną lekcję lub powtórki w ostatnim dniu jego realizacji. Niestety bez tego nasz system nie jest w stanie uznać konkretnego Wyzwania. Wszelkie zasady dotyczące zaliczenia wyzwania są opisane na stronie Pomocy w zakładce "Wzmocnienia i nagrody", do której przechodzimy po kliknięciu w napis "Pomoc" na stronie z Wyzwaniem:

https://www.etutor.pl/help/coins-faq

Z kolei w kwestii licznika dni nauki, nasz system raportuje nam dwukrotny zakup przez Pana "Powrotu do przeszłości" z uwagi na brak logowania w dniach poprzedzających. Po zakupie "Powrotu do przeszłości" licznik dni nauki aktualizuje się o północy, dlatego wcześniej wyświetla się tymczasowo pierwszy dzień nauki w statystyce na pasku nawigacyjnym.

Pozdrawiamy.
dawidturek
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu
pvpfleczu - Zgadza się, używałem powrotu do przeszłości w tym tygodniu, ponieważ system nie zaliczył mi dnia w którym wchodziłem na eTutor. Wchodziłem tylko po to, żeby odświeżyć sobie teorie. Nie zdobyłem w tym dniu żadnego punktu. Następnego dnia musiałem dać powrót do przeszłości, bo według poprzedniego dnia nie wchodziłem na stronę. - 7 lat temu
dawidturek - Dziękujemy za informację, prosimy o przesłanie wiadomości na adres: [...]@etutor.pl. Nasi programiści sprawdzą dokładnie historię nauki oraz logowań i gdy przeanalizują całą sprawę, skontaktujemy się z Panem drogą mailową.

Pozdrawiamy.
- 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czym innym jest zaliczanie logowania na platformie, a czym innym wyzwanie. Do licznika dni nauki bez przerwy wystarczy się zalogować, natomiast do wyzwania 7 dni nauki trzeba w każdym (nie tylko w ostatnim) dniu zdobyć przynajmniej jeden punkt. Też się zdziwiłam jednego razu gdzie moje 100pkt za wyzwanie, ale jak sprawdziłam dokładnie, to jednego dnia w ciągu tego tygodnia nie miałam żadnego punktu za naukę. Weszłam, zrobiłam powtórki, ale było ich mniej niż 10, więc nie dostałam punktu i wyzwanie zakończyło się porażką.

Natomiast zastanawiam się, czy nie można byłoby zrobić czegoś z lekcjami, które już kiedyś zrobiliśmy. Mianowicie, w ramach powtórek zrobiłam jeszcze raz całą lekcję w A1, którą już wcześniej zaliczyłam. Nie dostałam za to 10 monet. A w sumie powinnam, wg mnie. Przecież osoby, które zrobią wszystko kiedyś już przestaną w takim wypadku mieć możliwość zdobywania monet za lekcje. Powtarzając całą lekcję jeszcze raz - uczę się, prawda? Co na to eTutor?
S
SmallM

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zgadzam się ze SmallM co do naliczania punktów za lekcje przerabiane w A1 (A2 po zapowiadanym odświeżeniu czy każdym innym poziomie). Co więcej nie nazwałabym tego nawet "ponownym" przerobieniem lekcji. Zauważyłam, że system w dość dziwny sposób ocenia, którą lekcję na A1 już kiedyś przerabialiśmy a którą nie. Mam wrażenie, że bardziej pamiętana jest kolejność czy jakaś numeracja niż to czy wewnątrz nastąpiły zmiany. Są lekcje, gdzie zawartość uległa zmianie, doszły nowe ćwiczenia a po przerobieniu lekcji punkty nie są naliczane. A moim zdaniem, powinny bo nie przerabialiśmy wcześniej lekcji w danym układzie. Doszły przykładowo ćwiczenia zawierające listę słówek do dodania do powtórek - skoro tak, to przerabiając lekcję z takim nowym ćwiczeniem wykonujemy je po raz pierwszy.

Motywujące byłoby gdyby punkty były przyznawane za przerobienie lekcji w których doszły nowe ćwiczenia.
B
Barbara.m

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

@SmallM, @Barbara.m - dziękujemy Paniom za sugestię. Uprzejmie informuję jednak, że na ten moment na Platformie otrzymuje się monety za przerabianie materiału po raz pierwszy i dzieje się tak samo w przypadku "day streak" - nie nalicza się za przeglądanie lekcji już wykonanych.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt, a postaramy się pomóc.
aleksandra.rosiek
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Pani Aleksandro, w pełni rozumiem ideę nienaliczania monet za ponowne przeglądanie raz wykonanej lekcji. To jest dla mnie uczciwe podejście. Pisałam o naliczaniu monet w sytuacji, gdy do lekcji zostały dodane nowe ćwiczenia. Czasami wręcz połowa zawartości pojedynczej lekcji uległa zmianie. I to już nie jest ponowne przeglądanie raz przerobionego materiału ale wykonywanie go po raz pierwszy (w całości lub części - w zależności od zmian jakie Państwo wprowadziliście).
B
Barbara.m
aleksandra.rosiek - Pani Barbaro, ponownie bardzo dziękujemy za sugestie - będziemy mieć je na uwadze i na pewno sprawdzimy, czy naliczanie monet za przerobienie zaliczonych ale zmodyfikowanych lekcji, będzie możliwe do wprowadzenia. Pozdrawiamy serdecznie. - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki