ZALOGUJ SIĘ

Ile czasu będę potrzebował na przerobienie i na jakim poziomie będzie mój język angielski?

13 lat temu
Witam serdecznie!
Wczoraj znalazłem stronę etutor.pl i bardzo mi się ona spodobała...Mam jednak 2 pytania:) Wie ktoś może ile czasu zajmie mi przerobienie całego materiału który jest tutaj zawarty jeśli będę przerabiał 100% zaplanowanego materiały na dany tydzień? I na jakim poziomie będzie mój angielski jeśli ogarnę cały przerobiony materiał?
Bardzo proszę o odpowiedź:)
S
siegrzesiek
ok.h.r - nie wiem tez jestem nowy gg28977036 - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

chowek
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hejka

Kolego pytasz się:
'Ile czasu będę potrzebował na przerobienie i na jakim poziomie będzie mój język angielski?'

Czy to żart? Piszę serio.

Nie znamy kilkunastu zmiennych w tym równaniu do rozwiązania, kilka z nich wymienię:
[1] Czy kiedykolwiek uczyłeś się języka obcego?
[2] Jaka jest Twoja motywacja?
[3] Ile czasu możesz poświęcić na naukę?
[4] Ile czasu chcesz poświęcić na naukę?
[5] Jaki jest cel nauki?

Twoje pytanie to coś w stylu:

Ile jeszcze wytrzyma moje radio?
Jak na coś takiego odpowiedzieć bez znajomości kluczowych elementów.

Przemyśl pytanie i zadaj jeszcze raz a postaram się Ci pomóc.

Pozdrówka
quantum137
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
paulina2701 - Jeśli chodzi o efekty nauki to dodam jeszcze indywidualne predyspozycje do przyswajania nowych wiadomości... :) - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

warto też pamiętać, że przerobienie wszystkiego z etutora nie jest jednoznaczne z nauczeniem się języka.
lamia_wroc

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tak, uczyłem się angielskiego juz kilka lat, jednak orłem nie byłem xD tzn. uczyłem się na zasadzie 3x Z (zakuc zaliczyc zapomniec) słówek nie przypominałem więc "wylatywały" z gramatyka tak samo...
Motywację mam i to sporą bo za 3 lata matura więc trzeba się wziąć za siebie.
Ile czasu mogę poświęcić? Hmm nawet kilka godzin dziennie jakby się uparł ale poświęcam obecnie średnio około godziny dziennie. W przyszłości mam nadzię że to będzie dłuższy czas:P
A jaki jest cel mojej nauki? Napewno priorytetem jest przygotowanie do matury (tym bardziej że w szkole się języka nie nauczę bo mam takiego nauczyciela że szkoda gadać). A potem na pewno chciałbym poznać język perfekcyjnie. Interesuję się tzn. "grafiką komputerową" i z tym chciałbym wiązać swoją przyszłość więc angielski będzie mi potrzebny:)

Pozdrawiam
S
siegrzesiek
paulina2701 - Jeśli będzie motywacja, odrobina samozaparcia i systematyczności to na pewno pojawią się efekty... :)
Trzymam kciuki :)
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hejka

W nauce najważniejsza jest systematyczność, gdyż nasz mózg tego wymaga by utrwalać zdobytą wiedzę. Uczyłeś się kilka lat, to dobrze gdyż nawet jeśli nie pamiętasz regułek czy słówek to język angielski masz tak czy siak w pewien sposób przyswojony.
Melodia języka, wyczucie językowe to przychodzi z czasem i pomaga w późniejszej nauce.

Zasada 3xZ może i skuteczna ale na krótka metę.
Warto w nauce nie tylko języka znaleźć przyjemność, odkrywać jego nowe aspekty i nie przejmować się tym ile jeszcze nie wiemy ale cieszyć się tym ile już wiemy.

Przygotowanie do matury powinno przebiegać płynnie, bez większych przerw.
Przydatnym jest ustawienie sobie celów w nauce i do nich dążyć. Cele muszą być realistyczne tzn. lepiej zrobić mniej i dobrze niż więcej a po łebkach.

Piszesz, że interesujesz się grafiką komputerową więc uczyć się możesz również niejako przy okazji.
Czytać po angielsku, instalować oprogramowanie bez nakładek językowych itp.

Na forum były już poruszane podobne kwestie i znajdziesz tam o wiele więcej niż Ci teraz napisałem, także życzę powodzenia z językiem angielskim:)

Pozdrówka
quantum137
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzięki za rady
pozdrawiam:)
S
siegrzesiek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki