ZALOGUJ SIĘ

jakie macie sposoby na naukę, od czego zaczynacie i jak często uczycie się?

13 lat temu
Jestem tutaj od jakiegoś czasu i nie potrafię sobie ułozyć planu zajęć.
jakie Wy macie sposoby, jak ułozony plan nauki?
Znam juz troche słownictwa ale dokucza mi to, że nie potrafie swobodnie porozumiec sie z w tym języku.
Pozdrawiam
R
robertos1020

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Ja staram się jak najwięcej powtarzać ale nie samych słówek, tyko całych zdań, one się pojawiają pod słowami, i ja je dodaję do powtórek, poza tym mam problem z tłumaczeniem zdań z polskiego na angielski a odwrotnie nie, więc się zaparłam i tłumaczę jak najwięcej zdań z polskiego na angielski, tych które tu są podane, można to tak ustawić - i są pierwsze sukcesy.
K
KIWI

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

robie podobnie jak Ty, ale strasznie ciężko zapamiętać wszystko
R
robertos1020

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Uczę się na eTutor zaledwie od dwóch tygodni i moje doświadczenie jest żadne, ale te kilkanaście dni wystarczyło, aby z grubsza nakreślić plan nauki.

Przy przerabianiu pierwszych lekcji bardzo irytowało mnie to, że znajdują się tam słówka, których nie znam. Dlatego też postanowiłem, że zanim przystąpię do właściwej nauki i przerabiania lekcji "wkuję" same słówka z poziomu A1 i dopiero wtedy rozpocznę przerabianie kolejnych lekcji z tego poziomu (ucząc się równolegle słówek z następnego, wyższego poziomu).

Potem będę się uczył słówek z poziomu A2 i przerabiał lekcje z A1, następnie będę przyswajał słówka z B1 i opanowywał materiał z A2 itd.

Założyłem, że słówka będę dokładał w takim tempie, aby w ciągu miesiąca przerobić słówka i wyrażenia z jednego poziomu. Tyle samo czasu (miesiąc) planuję na przerobienie jednego poziomu lekcji.

W zależności od efektów nauki po każdym poziomie zafunduję sobie 1 - 2 tygodnie powtórek, czyli naukę z maksymalnym wykorzystaniem licznych narzędzi eTutor i bez wprowadzania nowych słówek i zagadnień.

Jeśli utrzymam tempo (lepsze niż Chińczyki na autostradzie A2) to przed EURO 2012 zdążę przerobić całość eTutora ;)
H
Hippolit
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
robertos1020 - trzymam kciuki za twoja wytrwałość. Przemyślę Twoją metodę, a z moimi oporami do zapamiętywania to będzie ciężko lecieć po takim planie. ja wiekszośc tych słówek z pierwszego poziomu znam. Koszmar jest gramatyka.
Pozdrawiam
- 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki