ZALOGUJ SIĘ

Czy nie ma błędu technicznego w ocenianiu postów?

8 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Witam,
zauważyłam dziwną "przypadłość" przy ocenianiu niektórych odpowiedzi udzielonych przez uczestników na forum. Otóż załóżmy, że do jakiejś odpowiedzi uczestnik ma już "zgromadzone"np. +3 pkt od innych uczestników. Mnie się odpowiedź także podoba i klikam w +. I w tym momencie zamiast +4 pojawia się +2. Taka sytuacja wystąpiła już kilka razy. Nie zawsze, bowiem częściej jest poprawnie. Na pewno (mając na uwadze kilka takich zdarzeń) klikam dokładnie w +.
Czy to jakiś błąd? Czy komuś też się to przytrafiło? A może czegoś nie rozumiem w systemie punktacji? Chyba przestanę oceniać, bo wygląda, że to działa trochę losowo i robię komuś przez to "krzywdę".
pzdr
M
mlesniewska1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Dziękujemy za informację. Liczba plusów maleje, gdy przypadkowo klikniemy plusik dwa razy. Poza tym, nie powinny pojawiać się żadne problemy ;-) Będziemy jednak przyglądać się ocenom i jeżeli rzeczywiście system błędnie sumuje plusy i minusy, to postaramy się to jak najszybciej naprawić ;-)
kasia.szczep
mlesniewska1 - Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale z udzielonego wyjaśnienia wynika, że jeśli teraz ponownie kliknę na + w podanym przeze mnie przykładzie, to po raz kolejny zmniejszę temu uczestnikowi liczbę przyznanych plusów: tym razem z +2 na +1. Czy system w ogóle kontroluje czy już na dany post głosowałem? Ja niestety mogę po pewnym czasie już nie pamiętać. A co się stanie jak teraz w tym poście kliknę na - ? Saldo też się zmniejszy czy może dla przeciwwagi zwiększy?
Przepraszam za może zbytnią dociekliwość, ale po co oddawać głos przypadkowo.
(jeśli potrzebne szczegóły to mogę dokładnie podać gdzie np. dzisiaj konkretnie nastąpił taki przypadek)
- 8 lat temu
kasia.szczep - Jeżeli klikniesz + i zobaczysz, że liczba się zmniejszy, tzn. że już kiedyś ten post został przez Ciebie oceniony. Możesz go wtedy "odkliknąć" (ponownie kliknąć na +), żeby liczba plusów wróciła do poprzedniego stanu. Wówczas nikomu nie wyrządzisz krzywdy ;-) Po kliknięciu - saldo się zmniejszy. Jeżeli niechcący Ci się przydarzy nacisnąć -, to możesz zaplusować czyjąś odpowiedź, żeby cofnąć ujemną ocenę. - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki