ZALOGUJ SIĘ

Głosowanie na minus

13 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
W sumie średnio obchodzi mnie reputacja, ale nie raz widziałem (również na swoim przykładzie) jak bezsensowny jest system głosowania na plus i minus. Człowiek się stara, wyszukuje informacje, udziela odpowiedzi/podpowiedzi i widzi x plusów. Co jest dla innych sygnałem, że odpowiedź jest dobra. A tu nagle z x plusów robi się x-3 plusy albo i mniej.

Głosuję aby wprowadzić funkcjonalność obowiązkowego uzasadniania minusa. Nawet z możliwością głosowania na takie uzasadnienie na plus lub minus.
M
maciusio
TopMan - Rozdzielmy te dwie kwestie:pytania i zadania.
Za pytania niech kazdy sobie wstawia co chce,ale za zadania ktore jakby nie bylo sa zwieczenim calej lekcji nieuzasadniony minus nie powinien byc dozwolony.
- 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Poruszyłeś ciekawą kwestię.

Pytanie jakie mi się nasuwa jest następującę:

Dlaczego osoba rozpoczynająca naukę angielskiego ma prawo minusować poprawną odpowiedź osoby znającej angielski na poziomie zaawansowanym bądź biegłym.

Wiem, że administracja ma ważniejsze sprawy na głowie ale poniekąd zostało to już przeze mnie zgłoszone. Czy inni użytkownicy zgłaszali - tego nie wiem.

Pojawia się też kilka innych zgłoszonych kwestii z plusami/minusami, które mam nadzieję e-tutor rozważy.

Moja sugestia jest taka:

Wprowadzić moderatora najlepiej nauczyciela, jak ktoś będzie chciał namieszać i ustawić możliwość minusowania tylko osób z niższych poziomów zaawansowania.

Przykład osoba na poziomie B2 nie może minusować odpowiedzi osoby z poziomu C1, a w przypadku wątpliwości czy osoba z poziomu C1 ma racje, moderator rozwiązuje problem.

Za celowe wprowadzanie w błąd bądź odpowiedzi w stylu:
'I must to do it.' - przykład z portalu
proponuję wprowadzić bana czasowego na niemożliwość oceniania czegokolwiek.
quantum137
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przypadki, które podajecie, to zbyt rzadkie sytuacje, aby z ich powodu wprowadzać absolutny zakaz oceniania użytkowników o teoretycznie wyższym poziomie zaawansowania. Weźcie pod uwagę, że nawet osoba o większej wiedzy może się mylić, dlaczego wtedy nie może zostać oceniona na minus przez słabszych? Dlaczego w ogóle zabraniać użytkownikom prawa do własnej opinii w postaci oceny czyjejś wypowiedzi?
Z
zolty
TopMan - Etutor powinien zastanowic sie nad wprowadzeniem ograniczen do oceny zadan. - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
maciusio - Proszę przeczytać mój post. Nigdzie tam nie piszę o zakazie oceniania. Za brak uważnego przeczytania wpisu daję -1 (no i proszę tak trudno uzasadnić :)) - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
TopMan - Szanowny Etutor lekcje nie sa darmowe ,czemu odpowiedzi na postawione pytania nie udzielaja wylacznie specjalisci?
Jakim prawem kazdy nawet nie posiadajacy odpowiednich kwalifikacji moze oceniac Nasze prace,zadania na -1?.
Czyz nie za to panstwu placimy?
To nie jest skuteczna metoda nauki !!!
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
quantum137 - Sama Myszula wiesz ile dałaś juz minusów na poprawne odpowiedzi nie mając żadnych kwalifikacji. Piszesz 'Czyz nie za to panstwu placimy?' Odpowiedź brzmi: NIE! Przeczytaj regulamin! - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
TopMan - Quantum137 pozwole sobie zacytowac slowa zoty"Każdy ma prawo ocenić wypowiedź według własnego uznania."
Sam wiesz ile minusow dales wg.wlasnego uznania!.
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
TopMan - quantum137 czy moglbys wskazac fragment regulaminu mowiacy za co tak naprawde placimy.
https://www.etutor.pl/informacje/regulamin/#gwarancja
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
quantum137 - Z tego co się orientuje, to w pakiecie web nie ma wpisu, że e-tutor sprawdza prace. Chcą to wprowadzić w tym miesiącu jako oddzielny pakiet. - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie chodzi mi o odebranie komuś możliwości oceniania kogoś na minus. Chciałbym aby system działał tak:
1. Klikam na minus.
2. Wyskakuje okienko, w którym podajesz komentarz dlaczego tej odpowiedzi należy się minus, np. "To co opisujesz jest nie prawdą, zasada jest inna..." itp. itd.
3. Pod każdą odpowiedzią można przeczytać kto i dlaczego minusował odpowiedź.

Czemu miałoby to zapobiec? Ktoś kto ma złą wolę w prosty sposób mógłby doprowadzić do sytuacji, że poprawna odpowiedź ma ocenę -1, co dla kogoś kto czyta tę odpowiedź mówi, że jednak coś z nią jest nie tak, być może jest niepoprawna.

Gdyby ktoś zaminusował na jakąś odpowiedź z komentarzem: "Nie masz racji", to od razu wiadomo, że ktoś ma złą wolę, jeżeli uważa, że ktoś nie ma racji niech napisze dlaczego.
M
maciusio
maciusio - No właśnie o tym mówię -1 bo... - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
quantum137 - chyba dostałeś dwa razy -1, bo ja Ci postawiłem plusika za pytanie ... i było wtedy 105, teraz jest 95 - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
TopMan - Komentarza brak...
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mam nadzieję, że tym kończącym dyskusję wpisem (bo widzę, że nie ma chęci dyskusji producenta etutor z bądź co bądź klientem, który płaci za jego produkt) nie rozsierdzę do reszty moich przeciwników. Podejrzewam, że prędzej czy później zmienicie coś w głosowaniu na minus. Dlaczego?
1. Bo rezygnuję z jakiegokolwiek wypowiadania się na zadawane pytania, tracicie w ten sposób kogoś kto będzie się udzielał.
2. Nie będę się wypowiadał, bo wszystkich ćwiczeń z lekcji nie oceniają Wasi pracownicy, więc trzeba je udostępnić publicznie aby je ktoś ocenił, a widzę, że wypowiadaniem się można dorobić się sytuacji, w której ktoś będzie ciągle cię minusował (np. odpowiedzi do ćwiczeń), co sprawi, że nie będę wiedział czy ćwiczenia wykonuję poprawnie.
3. Bo strasznie łatwo wykazać słabość obecnego systemu. Wystarczy, że np. ja i kilku moich znajomych (myślę, że wystarczy 5 kont, może nawet fikcyjnych) będziemy minusować wszystkie odpowiedzi do ćwiczeń, pytania i co tylko się da aby wszędzie widniały minusy.

P.S. Fachowo.
Podejrzewam, że macie tabelę, w której trzymacie krotki, gdzie każda krotka reprezentuje odpowiedź. Macie pewnie też tabelę, w której trzymacie komentarze do odpowiedzi. Wystarczy dodać nową tabelę, w której będziecie trzymać klucz obcy do użytkownika, który minusowałm, klucz obcy do odpowiedzi, która była minusowana oraz treść uzasadnienia.

Ponadto trzeba wprowadzić lekkie modyfikacje interfejsu użytkownika, które podobnie jak komentarze będą wyświetlać minusujących z uzasadnieniem. Dodatkowo okienko w momencie minusowania, które pozowli wprowadzić komentarz uzasadniający.

Jak dla mnie całość prac to 2 roboczo dni. Doliczmy trochę na testy itp. z palcem w nosie całość to 5 roboczo dni.
M
maciusio
TopMan - Maciusio nie denerwuj sie tak.
System tzw.reputacji jest dziwny i tez to potwierdzam.
Place za mozliwosc nauki i nie mam ochoty na czytanie komentarzy od ludzi ktorym sie wydaje ze wszystko wiedza a jak sie okazuje maja elementarne braki nie tylko w wyksztalceniu.

- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
TopMan - Mam nadzieje ze Etutor zacznie bardziej profesjonalnie traktowac prosby swoich klientow.
Pozdrawiam
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
quantum137 - Myszula jest na to rozwiązanie. Nie klikasz na 'publiczny' i tylko nauczyciele e-tutor widzą tą pracę i nikt nic nie napisze oprócz nich, proste. Zyskają na tym wszyscy a wiesz zawsze ktoś z 70 tysięcy uczniów e-tutora może sobie komentować co chce.[za to płacą] - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
quantum137 - Myszula napisałaś:
'Mam nadzieje ze Etutor zacznie bardziej profesjonalnie traktowac prosby swoich klientow.' Napiszę z własnego doświadczenia. e-tutor POWAŻNIE traktuje prośby użytkowników, wystarczy być uprzejmym, to działa w dwie strony.
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
TopMan - quantum137 widze ze ciagle cie boli jak udowodnilam ci twoje ewidentne bledy
Nie neguje twojej wiedzy.
Niestety uprzejmy nie jestes-to dziala w obie strony!!!
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
TopMan - quantum137 czy ty wiesz jak dlugo sie czeka na sprawdzenie pracy przez nauczyciela?
Chyba nie ...Nie bede ci tego wyjasniac bo wg.ciebie nie za to placimy.
- 13 lat temu
quantum137 - Myszula powiem tak, cieszę się ze spuściłaś trochę z tonu, nawet będzie można porozmawiać. Moje ewidentne błędy...ja nie twierdze ze ich nie popełniam wręcz przeciwnie.ten przyklad z Murphiego mi dziwnie wygląda, potrzebna jest dyskusja. EDIT: widzę że z dyskusji jednak nici ... a szkoda - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
quantum137 - Myszula może jest to taki przykład jak z 'if' po will. Na niższych poziomach znajdziesz ze to blad...na wyzszych ze jest wyjatek itp. Nigdy nie bede bronil blednego zdania, ale przez dialog mozna sie sporo nauczyc i o to przeciez chodzi. PS. Cenię konkrety a nie krzykliwość. Pozdrowionka! - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
quantum137 - PS. Nie wiem ile się czeka bo nie piszę prac online. To nie ja to twierdzę, tylko e-tutor, ja ci tylko napisałem to co oni zawsze wstawiaja jak ktos sie pyta. Jak sie przyjrzysz poziomowi niektorych uczniow to zauwazysz ze sa osoby co naprawde sporo pomagaja. - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam
Nie zawsze możemy udzielić natychmiastowej odpowiedzi na zgłaszane propozycje, ponieważ niektóre rzeczy, jak w tym przypadku, wymagają przemyślenia. Propozycja maciusio wydaje nam się uzasadniona, być może już wkrótce pojawi się proponowana przez niego funkcja.
Proszę o wypowiadanie swojej opinii na ten temat w tym wątku na forum: https://www.etutor.pl/forum/topic693-punkty-ujemne-w-dziale-pytania.html
Jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił, proszę również o zapoznanie się z obecnie obowiązującymi zasadami działu Pytań językowych: https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/faq/

Pozdrawiam
Z
zolty
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki