ZALOGUJ SIĘ

Z jakiego powodu odbierane są punkty reputacji?

8 lat temuostatnia aktywność: 8 lat temu
Dlaczego o ponad 100 zmniejszono ilość punków mojej reputacji? W wątkach w których zabierałam głos nigdy nie dostałam znaku minus. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
danutka176

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 12

Być może osoba, która przyznała Ci punkty zamknęła konto. W takim przypadku punkty przyznane przez tę osobę znikają. Też ostatnio zniknęło mi tak około 300 punktów. :-) Jeśli w 'Progres Chart' (przepraszam ale korzystam z angielskiej wersji i nie jestem pewna jak to zostało przetłumaczone) dla reputacji nie masz punktów ujemnych, to znaczy, że taka była przyczyna :-)

Pozdrawiam.
B
Barbara.m
danutka176 - Serdecznie dziękuję za to co napisałaś. Teraz wiem, że to się zdarza, ale w moim przypadku musiałoby to dotyczyć równoczesnego zamknięcia kont przez parę osób.
Pozdrawiam
- 8 lat temu zmieniany: 8 lat temu
Barbara.m - Pamiętam, że takie wytłumaczenie dla znikających punktów podał kiedyś eTutor :-) Może któryś z pracowników eTutor potwierdzi albo skoryguje moją wypowiedź.
Inna sprawa, że punkty nie działają idealnie. Kilka razy miałam sytuację, że pracownicy eTutora potwierdzali moją odpowiedź (pojawia się taki pomarańczowy ptaszek) za co powinny być dodatkowe punkty a na koncie wcale mi się one nie pojawiały.
Pozdrawiam.
- 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam,

uważam że jest inna przyczyna zmniejszenia się ilości punktów reputacji niż zamknięcie konta przez inne osoby, ponieważ u mnie też zniknęła pewna ilość punktów i to nie może być przypadek że prawie w tym samym czasie zmniejsza się ilość punktów reputacji u więcej osób.

Pozdrawiam.
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

U mnie wystąpiła odwrotna sytuacja. W ostatnim czasie przybyło mi około 2000 punktów, ale okazało się, że w "cenniku" pojawiła się nowa pozycja - 30 na plus za każdą odpowiedź zaakceptowaną przez pracownika etutor. Myślę, że dostałam hurtem za parę miesięcy z wyrównaniem.
Może wzrosły też punkty ujemne? Choć Wy raczej nie jesteście osobami dającymi powód do przyznawania minusów... :)
askawska

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czyli punkty żyją własnym życiem :-)
U mnie te 30 punktów za akceptację odpowiedzi przez pracownika etutor nie działało dotychczas. Przynajmniej w tych kilku przypadkach gdzie były one łatwe do wychwycenia.
B
Barbara.m
adamdor - w Etutor wiele rzeczy żyje własnym życiem, mam wrażenie że ktoś usiłuje zrobić coś więcej niż program do nauki ale nie bardzo wie jak to połączyć, często zmieniają różne rzeczy, ale żeby widać było jakąś poprawę... Żona już zrezygnowała z Etutora i uczy się w innym programie, ja jeszcze korzystam...chyba przez zasiedzenie... - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zgadzam się. U mnie jest to samo.
Kiedyś "ptaszki" od pracownika eTutor dawały punkty, chyba 30 z tego co pamiętam, ale od jakiegoś czasu nie ma za to punktów.
H
halkins

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Też się nad tym pytaniem zastanawiałam...
A może znów skutek jakiś prac i "przy okazji" ? :)
KateWBriget

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

U mnie też zniknęło ostatnio prawie 50 punktów. Nie wszystkie "ptaszki" za zaakceptowane odpowiedzi również wliczyły mi się do punktacji. Może faktycznie jest to skutek jakichś prac.
kaszubska

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A zauważyliście, że istnieje pewna nieścisłość w punktach które się pokazują w nawiasie [xxx] przy awatarach użytkowników, a tymi które można zobaczyć w zakładce Ranking Uzytkowników -> Reputacja?
Widzę, że punkty kilku tutaj osób znacznie się różnią od tego co mają w nawiasach od tego co mają potem w rankingu, a chyba tak nie powinno być.
Sprawdźcie sobie sami;
Profil-> Ranking Użytkowników ->Reputacja -> Reputacja Cały Czas
H
halkins
danutka176 - Sprawdziłam i potwierdzam nieścisłość w punktach o której piszesz. Reguły powinny być przejrzyste, a wydaje się, że nie są. - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ta różnica w punktacji przy awatarach i rankingu jest do dawna, tylko nie wiem od czego jest zależna. U mnie było dość długo więcej w rankingu o 141 punktów, a ostatnio po obniżeniu punktacji jest 447.
U innych osób ta różnica jest inna. Może znaczenie ma staż lub aktywność? Nie wiem.

Pozdrawiam
?
Gość
danutka176 - Pozostaje mieć nadzieję, że wypowie się w tej sprawie pracownik eTutor.

Pozdrawiam
- 8 lat temu
Gość - Masz rację. - 8 lat temu zmieniany: 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Kiedyś występował błąd który umożliwiał przydzielanie plusów i minusów od własnych pytań/odpowiedzi. Błąd został poprawiony ale oceny przez długi czas pozostały. Tydzień temu w ramach porządków je usunięto - może mieć to wpływ na wyliczone wartości reputacji od Użytkowników.
aleksandra.rosiek
danutka176 - To wygląda tak jakby w ramach porządków powstał bałagan. Odpowiedź ze strony eTutor , że coś może mieć wpływ jest dalekie od tego, że miało wpływ. 'Plusy i minusy od własnych pytań/odpowiedzi' - nigdy nie oceniałam w ten sposób swoich własnych wypowiedzi, jeśli to w ogóle o to chodzi.

Pozdrawiam
- 8 lat temu
mlesniewska1 - wygląda na to że etutor sam nie jest pewien co jest powodem - 8 lat temu
pkomarek1 - Odpowiedź jest bezsensowna, gdyż ja sam sobie nigdy żadnego punktu nie przyznałem, w sumie za cały okres obecności na etutorze tylko raz przyznałem negatywną ocenę, a jednak mi też zniknęło jakiś 150 punktów. Wg rankingu użytkowników mam 765 punktów, wg info na Profilu - 660.
Żeby nie było żadnych wątpliwości, powinno być dokładnie opisane, za co są przyznawane/odejmowane punkty i jak są dalej obliczane, oraz wytłumaczone (o ile takie wytłumaczenie jest), skąd te różnice między punktami w rankingu i w profilu
- 8 lat temu zmieniany: 8 lat temu
Barbara.m - Popieram pkomarek1. Powinna być jasna informacja dlaczego nagle punkty znikają. Dodam tylko, że u mnie takie nagłe zniknięcie punktów (i pojawienie się różnicy między punktacją w profilu i rankingu wystąpiło już po raz drugi. Kilka miesięcy temu też takie "coś" zaistniało ale wtedy sądziłam , że jest to związane z zamknięciem konta przez jakiegoś użytkownika. Teraz jednak okazuje się, że przyczyna jest inna. - 8 lat temu zmieniany: 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

U mnie zniknięcie punktów na pewno nie jest związane z naprawieniem wspomnianego błędu, bo nigdy nie próbowałam sobie przyznawać punktów. Powód musi być inny - pytanie jaki? Ale naprawianie jakiegoś błędu wiele tłumaczy - prawdopodobnie przy okazji popsuło się coś innego i zniknęła część punktów...
No i co z tymi 30 punktami za akceptację odpowiedzi przez pracownika eTutor? Mam kilka takich ptaszków ale nigdy nie zauważyłam aby naliczyły się za nie jakieś punkty.
B
Barbara.m

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zgłosiłem informacje do programistów, aby przyjrzeli się temu problemowi. Oczywiście dam znać jak dowiem się co spowodowało ten błąd. Przepraszamy za wynikłe z tego powodu niedogodności.
P
PawelStroz
danutka176 - Nie określiłabym zaistniałej sytuacji jako niedogodność lecz jako niezrozumiały 'bałagan' wokół punktów reputacji. Pojawiła się nadzieja, że zostanie to uporządkowane.

Pozdrawiam
- 8 lat temu zmieniany: 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.