ZALOGUJ SIĘ

ode mnie masz plusik ode mnie minusik

12 lat temu
Tudor na Wasze zapytania odnosnie jawnosci ocen na tak lub nie MOWI TYLKO NIE mam propozycje za kazdy plusik wystawiony i za kazdy minusik dodany piszmy to przeciez to nie wstyd dac np takiemu Quantum plusa i przyznac sie do tego .Wczoraj od mojego angielskiego bossa dostalam 10 tulipanow na Dzien Kobiet potrzebna byla tylko krotka lekcja dajmy szanse tutorowi a poki co piekne nowe niech sie rodzi w przyjazni i zaufaniu a bole zostawmy tutorowi
ipon

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 9

Podpisy pod plusami i minusami spowodują "wojny" na tutorze, tak mi się zdaje.
Co jak co niech każdy robi jak uważa za stosowne:)

Co więcej (zwłaszcza przy minusach) gdyby było to jawne, to w przypadku części osób stawiających minusy na prawo i lewo doszłoby do sytuacji, że musiałyby argumentować swoje decyzje
(Część użytkowników by po prostu wymagała wyjaśnienia).

W wielu przypadkach takowych argumentów brakuje (czysta złośliwość) i myślę, że jednak wizerunek serwisu by na tym ucierpiał i atmosfera na portalu.

To mówiłem ja, taki quantum hehe
quantum137
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
ipon - Ja zyje w demokratycznej spolecznosci i przyznej z duma Quantum daje Ci plusika mam jednego anonimowego .Nikt nikogo do niczego nie zmusza cos zaproponowalam i bede sie tego trzymala zawsze napisze o swoim plusiku bo minusy mnie mierza.Pozdrowionka Quantum czasem bez rewolucji mozna osiagnac jawnosc i przejrzystosc.Chyba o to nam chodzi - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
ipon - Dalam Ci plusika - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Quantum minus jest minusem i nie wiem czy wnikliwa i wyczerpujaca odpowiedz dlaczego Cie usatysfakcjonuje bo zwykle ci minusujacy robia to wbrew logice natomiast jawne podpisywanie imieniem pod znaczkiem daje Tobie i Twojemu interlokutorowi duzo wiesz komu pomagasz albo wiesz komu szkodzisz bo nawet jak dasz dobra odpowiedz delikwentowi ,ktory ciagle Cie minusuje to daj sobie siana.Mysle,ze moja propozycja jest ok tutor czegos sie boi nie wiem czego poki co tylko , tylko wybory do sejmu ,senatu i szczeble ponizsze sa obwarowane konstytucyjna tajnoscia a tutor nie jest ani sejmem ani senatem wiec moze wytlumaczy czemu nam knebluje nasza opiniotworczosc?Ja czekam na odpowiedz nie wiem jak inni
ipon
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
quantum137 - Dobrze, dobrze rozumiem co masz na myśli.
Czasami sam się gubię w tym wszystkim ale po mocnej kawie przypominam sobie, że jestem tutaj by szlifować angielski.
Nie chcę już głębiej w to wnikać co/kto/komu/dlaczego...
Pozdro!
- 12 lat temu
ipon - Ja Tobie Quantum za wiedze zwykle daje plusika rob swoje bo jestes fachura a ja bede robila swoje czerpie z Twojej wiedzy a jak dam plusika to oznajmie to na forum .Dzisiaj dalam Ci plusika - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mam inny pomysł. Może każdy minus oceniający główne wypowiedzi mógłby kosztować choćby punkcik z reputacji "stawiacza". Takie małe sprzężenie zwrotne. Poza tym można znacznie podwyższyć limit reputacji, od którego wolno stawiać minusy.
piter_c
ipon - Piter a po co to jak zapraszasz kogos do stolu to chcesz wiedziec kto zacz szui nie zaprosisz a zwykle tylko za przeproszeniem szuje daja tu minusy i wez tu rozgryz taka szuje o co jej chodzi.Wiec chyba nie utrudniajmy a ulatwiajmy ja bede pisala o swoich plusikach tak jest uczciwie przynajmniej w gronie osob,ktorym daje do zrozumienia,ze szanuje ich wiedze - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
jerzy_pozoga - He, he, minusy to pewnie po setce ? - 12 lat temu
ipon - Jerzy moherom setka jest obca na wizji a na codzien? - 12 lat temu
ipon - Jerzy dalam Ci plusika za naiwnosc na trzezwo tez minusuja - 12 lat temu
piter_c - @ipon - Chyba trochę idealizujesz. To nie jest stół tylko forum, na które zaglądają pewnie tysiące ludzi. Większość, nie ma nawet wykupionego kursu. A limit reputacji potrzebny do stawiania minusów jest bardzo łatwo osiągnąć. - 12 lat temu
piter_c - @ipon - niemniej jednak informowanie o ocenie plus lub minus jest z gruntu uczciwe, choć minus w takiej sytuacji może spowodować cichy odwet. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Myślę, że rozumiem Twoją argumentację, ipon, i pewnie nawet się z nią w części zgadzam. Technicznie byłoby to jednak chyba dosyć uciążliwe.
Minusy stawiam bardzo rzadko - do tej pory postawiłam ich kilka, może kilkanaście - myślę, że w bardzo uzasadnionych przypadkach. Jednak plusami szastam na lewo i prawo. Często zdarza mi się te plusy stawiać nie tylko za wyczerpujące odpowiedzi przy pytaniach, z których się czegoś nauczyłam lub w których zamieszczono przydatny link, ale też za każdą z wypowiedzi w komentarzach, gdzie toczy się jakaś interesująca merytoryczna dyskusja, w której nie biorę udziału. Nie wyobrażam sobie, by każdy, kto "obserwuje" taką - bądź co bądź, publiczną - dyskusję, miał ją zakłócać swoim nic nie wnoszącym: ode mnie plusik, ode mnie minusik.
Już prędzej byłabym za automatyczną jawnością ocen, mogłoby się tu jednak okazać, jak sugerowali przedmówcy, że nie wszyscy do tego dorośliśmy i jakiś zupełnie merytorycznie postawiony minus nakręciłby niechcący "spiralę nienawiści".

Podsumowując, chyba mniejszym złem byłoby pozostawić to tak, jak jest.
I skupić się na celu nadrzędnym, jakim jest: to polish (nie mylić z "to Polish") my English.

Pozdrawiam Cię i... grad plusików :D
askawska
ipon - Dziekuje za wypowiedz i za ten grad, pozdrawiam serdecznie:)Plusika tez dolączam - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

O, właśnie: "interesująca merytoryczna dyskusja", jak pisze askawska. Żeby tak było... :)
Bądź co bądź jest to zakładka "Pytania językowe".
Niniejszy wątek bardziej byłby na miejscu w zakładce Forum.

Moim zdaniem jak najbardziej zasadne jest wskazanie/skomentowanie odpowiedzi błędnej, żeby się błędy nie rozpowszechniały, lub odpowiedzi nie na temat, żeby się wątek nie zaśmiecał. Konieczność uzasadniania ocen, zwłaszcza plusów, których jest więcej, mogłaby spowodować spadek czytelności wątku.

Na marginesie: upraszam uprzejmie niektórych użytkowników, w tym autorkę tego wątku, o nieco większą dbałość o język ojczysty. Tekst bez kropek i przecinków trudno się czyta, a literówki poprawić to chyba żaden problem, obojętne - przed wysłaniem tekstu, czy po wysłaniu. Niechlujna wypowiedź jest oznaką braku szacunku do rozmówców.
Tak uważam.
Ewa-Sally
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
bird - >Tekst bez kropek i przecinków trudno się czyta, a literówki poprawić to chyba żaden problem, obojętne - przed wysłaniem tekstu, czy po wysłaniu. Niechlujna wypowiedź jest oznaką braku szacunku do rozmówców.
Uważaj Ewa, bo zostaniesz przez taką jedną posądzona o kompleksy :)

- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
ipon - a moze to jest interesujaca merytoryczna dyskusja i chyba tak jest celowo wybralam dzial pytania bo tu jednak kazda odpowiedz jest markowana plusem lub minusem.Ewo w szkole bylam prymuska z polskiego a teraz no coz czas robi swoje dalam Ci plusa za wrazliwosc na polska ortografie i interpunkcje.Jest mi coraz z tym trudniej ale staram sie szanuje Was bardzo a moja poprawnosc ortograficzna nie ma nic wspolnego z brakiem szacunku musisz mi uwierzyc na slowo - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
Ewa-Sally - bird: Trudno. Każdy ma prawo do własnych poglądów. ;) Którą taką i o jakie kompleksy? A nuż trafi... ;D

ipon: Odróżniam błędy ortograficzne od literówek i niemożności (?) pisania polskich znaków. Czas tu nic złego nie uczynił. Interpunkcji się czepiam. ;)
- 12 lat temu
bird - - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wlasnie dalam plusika i nie jestem zazenowana jawnoscia ktos dal tak super merytoryczna odpowiedz,ze chociaz to nie ja zadalam pytanie to jednak mocno skorzystalam i pochwalilam plusikiem.Wydaje mi sie,ze jak jednak bedziemy sygnowac nasze plusiki to tych minusow nie bedzie szczegolnie tych beznadziejnie zlosliwych .A ci zlosliwcy co to wszystkim wszystkiego zazdroszcza wezma sie do roboty i za swoja wiedze i aktywnosc tez zaczna dostawac plusiki.Sprobujmy
ipon
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
ipon - TLK mozesz cos tam szerzej napisac prosze o drobny komentarz - 12 lat temu
TLK - z dyskusji mam wrażenie, że nie każdy przeczytał te zasady -:)(np. piter_c )tak dla przypomnienia -:)
uważam , że tych zasad nie należy zmieniać
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Te plusiki nie maja znaczenia. Przeciez rozdawane są na prawo i lewo za cokolwiek. CZasami ktos wpada, na jakis wątek, daje 5 plusow z gory na dol i biegnie do innego tematu :)

Nie ma co się przejmowac. Trzeba sie dalej uczyć :)
DAD

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Minusów jest bardzo mało, nawet jak ktoś kliknie minusa, to inne osoby klikną plusa. W sumie po co nam dyskusje, kłótnie o to czy minus był zasadny czy nie. Ja także uważam, że jawność w tej kwestii byłaby niewskazana.
P
p-o-l-a
jerzy_pozoga - Ja także, TAK. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzień dobry? Witam IPONKO- temat ciekawy, jednych razi a ja na luzie !
----------------------------------------------------------------------

Przyznaję się iż jeszcze rok temu przebywałem w towarzystwie arabskim.
I podobnie jak TU, w TYM PYTANIU -wielokrotnie spotykałem się z bardzo różnymi wypowiedziami oraz wprost kontrowersyjnymi. Wg. interesu.

Ponieważ ja OBCY a więc i moje odpowiedzi bywały lakoniczne.
(Jak w Lakonii, Grecja, zobacz "Lakonizm" w Wikipedia)

Z grzeczności do towarzystwa wypada się odezwać, jestem z WAMI. A wg. zwyczaju arabskiego "wskazane", brak głosu bywa podejrzane jako wrogi.

Wg. poznanej tradycji -ja stawiam PLUSY ! Za udział !
(w programie TV Pani E.Jaworowicz również wszystkim dziękuje za udział w programie)
Wg. mnie "minusy" za karygodne obrażanie !

Podpisywanie się pod +/- uważam za zbędne z powodu potrzeby dodatkowego, pracochłonnego oprogramowania. Jestem za wzbogaceniem SŁOWNIKA lub nowego "CHATU" na eTutorze.pl.

Reasumując - IPONKO, a masz....PLUSA !
Serdecznie pozdrawiam - jkp

PS.W wypowiedzi "iponki" zauważam brak kropek, przecinków. To utrudnia czytanie tekstu. Rad bym tobie zakupić nową klawiaturę do komputera. Nie są drogie. Podaj adres a wyślę z Polski do Anglii przez pocztę.
jerzy_pozoga
ipon - Obiecuje,ze poprawie jakość mojej interpunkcji i będę stosowała polskie literki.Dzęki za uroczy wpis życzę miłej niedzieli pozdrawiam serdecznie.Masz plusika Jerzy - 12 lat temu
jerzy_pozoga - Nową klawiaturę obiecuję wysłać w prezencie. Jak tam? - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki