ZALOGUJ SIĘ

Powinno być "who" czy "whom" w przykładzie ilustrujacym "whom"?

8 lat temuostatnia aktywność: 8 lat temu
Uzupełnij luki za pomocą odpowiedniego zaimka: [whose], [whom], [where].


I dedicate this song to my parents who I love.

Prawidłowa odpowiedz jest who nie whom

Gdzie jest błąd
Podobnie jest w 4 przykładzie
S
skok

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

who, whom to to samo ale częściej używa się who bo whom jest ze starego angielskiego tak mi mówiła pan profesor :)
Q
qilujo
abmmichal - to nie to samo ale w języku codziennym zdarza się unikanie whom - Pani Kasiu! proszę o interwencję. - 8 lat temu
qilujo - I whom bqrdziej formalne - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

whom = object pronun ( zaimek za dopełnienie )
who = subject pronun ( zaimek za podmiot )iel
they are not interchangable ( at least in formal English) - zaimki te nie są zamienne - w oficjalnym angielskim.

I love my parents.
- parents = dopełnienie = whom
- I = podmiot = who
Who loves? I do/he does
I dedicate this song to my parents whom I love.
abmmichal
8 lat temuzmieniany: 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zgodnie z zasadami gramatyki "who" odnosi się do podmiotu zdania (odpowiada na pytanie "kto?") a "whom" do dopełnienia (odpowiada na pytania "kogo?"/"komu?").

Istnieje pewna zasada, która może pomóc w rozróżnieniu tych zaimków. Najpierw można się zastanowić nad tym jaka będzie odpowiedź na dane pytanie. Jeśli będzie to "he" lub "she", to pytanie będzie dotyczyło podmiotu, a więc prawidłowym zaimkiem będzie "who". Jeżeli odpowiedzią będzie "him" lub "her" będzie wiadomo, że chodzi o dopełnienie, więc użyjemy "whom".

Warto jednak wiedzieć, że w nieformalnym angielskim "who" zaczyna powoli wypierać "whom", dlatego często można spotkać się z tą formą także w roli dopełnienia. Tak więc w wersji formalnej powyższy przykład będzie wyglądał następująco: "I dedicate this song to my parents whom I love" (rzeczownik "rodzice" występuje tu w roli dopełnienia: komu dedykuję piosenkę? Rodzicom), a w nieformalnej: "I dedicate this song to my parents who I love".

W poleceniu zadania jest jednak zaznaczone, aby użyć jednej z trzech form "whose", "whom" lub "where".

Właśnie rozwiązałam to zadanie i system zaznacza "whom" jako prawidłową odpowiedź. Spróbuj jeszcze raz je zrobić i w razie problemów napisz do nas na [...]@etutor.pl ;-)

Jeżeli chodzi o kwestię "whose" w czwartym przykładzie poniższa notatka gramatyczna powinna Ci pomóc:

https://www.etutor.pl/lessons/en/a1/26/1/14659

Pozdrawiam!
kasia.szczep
8 lat temuzmieniany: 8 lat temu
abmmichal - gracia - Pani Kasiu
Jeszcze jeden komentarz - nie używać zaimka subject - w miejsce zaimka object - na egzaminach; sformułowanie formal lub official English - oznacza też by na egzaminach nie podstawiać who gdzie powinno być whom.
- 8 lat temu zmieniany: 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam
Dalej jest źle. System akceptuje ciąg poprawnych wartości who, whose , where, who ,whose.
Mogę przesłać obraz ale nie mam adresu do maila .
Nie przesadzajmy od czasu do czasu może być błąd najważniejsze ,że wiem jak ma być
Z poważaniem
S
skok
abmmichal - Pani Kasia - podała maila w swoim poscie [...]@etutor.pl' - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Sytuacja opanowana i naprawiona! :) Polecenie po prostu nie zawierało możliwości "who", która była brana pod uwagę w odpowiedziach. Kwestia ta została poprawiona i już wszystko działa jak należy ;-)
o.bracka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki