ZALOGUJ SIĘ

Czy lubicie uczyć się gramatyki?

zmodyfikowany: 9 lat temuostatnia aktywność: 9 lat temu
Czy tylko ja tak mam, że uwielbiam kupować książki do gramatyki i czytać o różnych strukturach typu przyimki z celownikiem i biernikiem, strona bierna, imiesłowy?
Z tego powodu moim ulubionym językiem jest łacina, która ma wyjątkowo wiele różnych koniugacji, czasów i innych struktur.
Planuję także zacząć się uczyć gramatyki j.polskiego Pamiętam, że w szkole podstawowej i gimnazjum przerabialiśmy dokładnie gramatykę naszego języka, ale teraz już nie pamiętam nazw tych wszystkich struktur.
mniszka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

teraz już bardzo lubię,ale to stało się dopiero wtedy kiedy stwierdziłam,że owszem znam dużo słówek,ale wypadałoby je stosować w prawidłowych konstrukcjach gramatycznych- teraz robię dużo testów i to mnie bawi.
Dobra znajomość gramatyki w najszerszym tego słowa znaczeniu sprawia,że język w praktycznym zastosowaniu staję się bardziej zróznicowany i wyszukany .
zorija

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja nigdy nie przepadłam za gramatyką, żadnego z języków - nawet języka polskiego. Za to lubiłam matematykę i tak mi zostało. Gramatyka mnie nudzi, choć staram się czynić cuda, aby ją chociaż w niewielkim stopniu przyswoić, bo jest potrzebna.
absolwentka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki