ZALOGUJ SIĘ

Dla czego się używa czasownika "mieć" w tym przypadku? -I've known her all my life, a nie - I known her all my life ?

rok temuostatnia aktywność: rok temu
I've known her all my life, a nie - I known her all my life ?
T
TWVTET
piotr.grela - Czas Present Perfect, have / has + III forma czasownika, w tym wypadku podkreśla, że ją znam przez całe życie, przeżycie.
Jakbyś powiedział:
"I knew her all my life."
Znałem ją całe życie, teraz już albo nie chce jej znać albo już ona nie żyje.

W mowie tego: 've nie słychać, sami native speakerzy często mylą formy czasowników...
- rok temu zmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Według mnie: 'I've known her all my life.' dlatego, że odkąd pamiętasz, aż do chwili, gdy wypowiadasz te słowa ją znasz.
Powiesz też: I know her. Ja ją znam. W domyśle to jest np:. Anna Kowalska, która mieszka po sąsiedzku.
L
Leadership22
rok temuzmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
"have" nie oznacza tu "mieć", pełni tu rolę słówka posiłkowego, używanego w konstrukcji czasu Present Perfect.
darkobo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Takich zdań najlepiej uczyć się na dwóch poziomach: Uczyć się ich na pamięć, żeby bez zastanowienia użyć podobnego zdania w danej sytuacji z życia - polecam powtarzanie za lektorem zdania i następnie kilkakrotne powtórzenie z pamięci. Kolejny poziom to refleksja nad strukturą gramatyczną - właśnie analizowanie gramatyki, tak jak @TWVTET to zrobiłaś na FORUM.

Dzięki takiemu podwójnemu fundamentowi można dużo umieć i właściwie używać struktur gramatycznych.

Dodałbym do tego jeszcze trzeci punkt - wszystkie inne formy nauki języka razem wzięte i wszystkie sposoby użycia języka w życiu.

Taki trójnóg wydaje się stabilnym fundamentem dla lepszego i szybszego opanowania języka obcego.

To tylko taka moja teoria, bo chyba każdy ma swoją unikalną drogę nauki języka.
Marcin48
rok temuzmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.