ZALOGUJ SIĘ

Jaką metodę nauczania lepiej przyjąć, proszę o sugestie.

12 lat temuostatnia aktywność: 12 lat temu
Lepiej uczyć się języka zgodnie z sugestiami i odrabiać lekcje według kolejności zadanej przez program nauczania, czy może lepiej uczyć się wybiórczo bo w jakimś temacie czujemy się mocniejsi.
dszczesny
TLK - uczenia się -:)
nauczanie to praca nauczyciela - taka drobna uwaga językowa -:)

w odpowiedzi na pytanie uczyć się CODZIENNIE małymi porcjami -:)
- 12 lat temu
dszczesny - :-) odnoszę wrażenie, że nie popełniłem błędu językowego :-)
Pozdrawiam
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Wszystko zależy od Ciebie. Ja staram się przerabiać lekcje po kolei, gdyż po coś ta kolejność jest.
Odnośnie przerabiania materiału z którego jesteśmy mocni to raczej dla mnie dziwne, gdyż sama wracam do tematów, które stanowią dla mnie problem. To nim poświęcam więcej czasu. Dokładnie tyle, ile trzeba, aby dojść do ładu i solidnie opanować dany temat.

Podlinkuje trochę. Tutaj masz spis wątków, które mogą coś wnieść w tym temacie https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/152966-jak_sie_uczyc_angelskiego_szybko_i_skutecznie.html/0#answer_41739

Dzięki Quantum137 za stworzenie listy. Pozdrawiam!
absolwentka
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
dszczesny - Zadałem takie pytanie, bo zaczęły budzić się we mnie wątpliwości. Dawno temu jeszcze w szkole podstawowej odbyłem kurs nauki języka angielskiego dla początkujących i co prawda byłem wtedy bardzo młody, ale coś w tej głowie zostało więc pomyślałem, że najpierw zrobię co pamiętam, ale niestety. W 100% zgadzam się z Twoją wypowiedzią, należy uczyć się po kolei, a to co było kiedyś może służyć tylko jako wskazówka do przypomnienia sobie pewnych kwestii. Twoja odpowiedź utwierdziła mnie w tym czego do końca nie byłem pewien więc bardzo Ci dziękuję. - 12 lat temu
absolwentka - Na pewno będzie Ci łatwiej, skoro miałeś już do czynienia z językiem. Nie zmienia to faktu (moim zdaniem), że należy wrócić do podstaw. Jeśli będzie pamiętać to super, szybciej ci pójdzie. Jeśli nie to też dobrze, bo masz okazję to naprawić;) Ja uczyłam się tego języka przez kilka lat, a później miałam bardzo długą przerwę. Mimo tego postanowiłam zacząć od podstaw i szybko się okazało, że niewiele zostało w głowie. Nie ma za co dziękować. Życzę owocnej nauki;) Pozdrawiam! - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Poszczególne lekcje warto przerabiać po kolei, gdyż poziom trudności się stopniowo zwiększa i bazuje się na tym co już się przerobiło.
Ja natomiast słówek i gramatyki uczę się wybiórczo, ale z jednego poziomu:)
Jak otwieram daną lekcję jakoś milej jest jak już np. 30% jest zaliczono, bo te słówka i gramatykę przerobiłam, albo jestem właśnie w trakcie:)

Bardziej ciekawiej i dla mnie skuteczniej, jest mieć danym czasie zaczęte kilka różnych działów ze słówek i gramatyki. Szczególnie rozmówki fajnie rozkładać gdyż duża ilość rozbudowanych zdań może zniechęcać:/

Dużo sukceców:) i silnej woli bo najważniejsza jest chyba systematyczność, a system nauki każdy w końcu swój wypracuje:)
ankus7
dszczesny - Dzięki ankus7 Twoja metoda też mi pasuje i pewnie i z niej też będę korzystał.Myślę, że będzie to zależało od mojego aktualnego nastroju, ale silnej woli to mi nie zabraknie, kiedyś przeczytałem zdanie "nigdy,nigdy,nigdy się nie poddawaj" i chyba nigdy go nie zapomnę. - 12 lat temu
jerzy_pozoga - Hi dszczesny- jest TU Tomasz "NeverSayNever", warto z nim pogadać.
Powodzenia w nauce.
-----------------------------
Poczytaj wypisy,
https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/80621-czego_NIE_ROBIC_uczac_sie_angielskiego.html
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
dszczesny - Witaj, ale albo nie mogę go znaleźć, albo czegoś nie kumam. Możesz powiedzieć coś więcej? - 12 lat temu
jerzy_pozoga - Witaj dszczesny- to proste, klikasz PYTANIA i wyszukasz "NeverSayNever".
Następnie kliknij na pomarańczowy napis jego nicka, otworzy się dostęp do jego avatara, tam jest znaczek "wyślij zaproszenie"(klik) a potem to już poczekaj na jego odpowiedź. Z chwilą potwierdzenia, akceptacji - już można potem przesłać korespondencję na jego konto w ramach wymiany wiadomości na eT do 25 MB.
-----------------------
ON jest na tablicy kilka zapytań poniżej twojego pytania.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
absolwentka - Raczej "wyślij zaproszenie". Gdy się nie ma danej osoby w znajomych nie można przesyłać prywatnych wiadomości. Link do profilu: http://wwww.etutor.pl/p/NeverSayNever
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
jerzy_pozoga - TAK absolwentko, dzięki. Już poprawiłem. - 12 lat temu
jerzy_pozoga - Hi dszczesny- emaila zaadresowanego P2P można odebrać na stronie głównej (PROFIL) w WIADOMOŚCI po lewej stronie w dolnej części. - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki