ZALOGUJ SIĘ

Czy w tłumaczenie wkradł się błąd?

zmodyfikowany: 10 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
Witam,
Ze względu na mój poziom angielskiego najpierw się zapytam zanim zgłoszę ewentualny błąd/sugestię.

Nie wiem, która to lekcja bo mam to już w powtórkach i już chyba z drugi raz się "nadziałem" na to zdanie i zrobiłem taki sam błąd.

Pytanie w e-tutor brzmi:
"Jak się wymawia to słowo?"

Należy podaj je w języku angielskim, więc wpisuję.
"How to pronounce this word?"

oczywiście e-tutor piszę, że źle i podaje poprawną według niego odpowiedź:
"How do you pronounce this word?"

Według mnie to pytanie do przetłumaczenia powinno brzmieć:
"Jak wymawiasz to słowo?"
Albo powinna być poprawna/dopuszczona "moja" forma odpowiedzi.
A jeżeli jet kilka możliwych wersji (synonimów) na takie pytanie postawione po polsku.
To wszystkie powinny być "uznawane" jako poprawne przez e-tutor.

Chyba, że się mylę.

Poproszę o komentarz/informację.

Pitusi
Pitusi

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Zgadzam się z Tobą. Ja też uważam, że to tłumaczenie jest błędne. W eTutorze jest znacznie więcej takich "kwiatków", co krok się na coś takiego natykam.
rdudek1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Uzupełniłem hasło o dodatkowy angielski odpowiednik 'how to pronounce this word'.
Chciałbym jednak zwrocić uwagę na to, że forma "How do you..." w tego typu pytaniach jest równie często spotykana, a w niektórych kontekstach pasuje o wiele bardziej, niż pytanie z "to".

Na przykład, na lekcji języka angielskiego nauczyciel zapyta:

1. How do you say "czapka" in English"? = Jak powiedzieć "czapka" po angielsku? (A nie: Jak mówisz czapka po angielsk?)
2. How do you spell it? = Jak to przeliterować? (A nie: jak Ty to literujesz?)


Pokrewne zdanie, które mi przyszło do głowy:
What do I do now? = Co mam teraz zrobić // Co teraz robić // Co należy teraz zrobić? (A nie: Co ja teraz robię?)
marcin.m
Pracownik eTutor
rdudek1 - Może i forma jest prawidłowa, ale wprowadza w błąd podczas wykonywania powtórek. Sugeruje inną odpowiedź niż oczekiwana. - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki