ZALOGUJ SIĘ

What time it is? or What time is it?

zmodyfikowany: 13 lat temu
w Lekcji 16 pt:"It's time to relax" poziom A1 znalazłam pytanie dotyczace czasu. Pytanie to brzmi"What time it is?" mam jednak watpliwosc co do prawidlowosci jego w sensie gramatycznym.Czy nie powinno byc moze te zdanie zadane w taki sposob"What time is it?".
Bede wdzieczna jesli ktos odpowie mi na to pytanie.
Z gory dziekuje.
Hania
T
thurman

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Hej

Poprawne pytania brzmią [podaję 3 sposoby a jest ich więcej]:

What time is it?
What is the time?
What's the time?

PS. Jeśli zdanie jest wyrwane z kontekstu to trudno powiedzieć czy to jest błąd, gdyż np. w mowie zależnej pytanie posiada szyk zdania twierdzącego, czyli nie następuje w nim inwersja podmiotu z czasownikiem.

PS.2 Znalazłem ten kawałek o którym wspominasz i niestety jest to błąd.

PS.3 Myślę że e-tutor powinien przejrzeć wszystkie swoje lekcje, bo jak macie takie błędy to bardzo sobie szkodzicie...
i to na poziomie A1 ... są to podstawy...

Pozdrówka
quantum137
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

To jest niewątpliwie błąd. Poprawna wersja: "What time is it?"
R
radmar2

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W dialogu I hate Mondays, pytanie sformułowane jest poprawnie "What time is it?".
Prosiłabym bardzo o wskazanie, w którym miejscu dokładnie znaleźli Państwo ten błąd, zostanie on wtedy usunięty.
A
agazerka
quantum137 - Wystarczy wejść w pierwszą zakładkę w lekcji 16 i po prawej stronie znajduje się ten błąd. Czy naprawdę to wymaga tyle wysiłku...? - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękujemy za zgłoszenie. Przypominamy jednocześnie, że dokładne podanie, gdzie znajduje się błąd bardzo nam pomaga, ponieważ nie zawsze łatwo go znaleźć w ilości elementów w lekcji (zwłaszcza jeśli znajdują się tam listy słówek i listy gramatyczne). Określenie dokładnie, gdzie znalazło się błąd to tylko chwilka, natomiast dla nas to duża pomoc.
Błąd został zgłoszony, zostanie usunięty.
A
agazerka
quantum137 - Przejrzyjcie swoje lekcje...jeden nauczyciel da sobie radę na poziomie A1/A2 z kilkoma lekcjami. Tych błędów jak widzicie jest dużo, ciągle ktoś coś zgłasza. To tylko moja skromna sugestia... - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki