ZALOGUJ SIĘ

Stunt man vs. stuntman pisownia słowa

12 lat temuostatnia aktywność: 12 lat temu
Dlaczego w e-tutorze słowo stuntman jest napisane osobno (stunt man) podczas gdy wszystkie inne słowniki pokazują pisownię razem.
M
magdurda

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

W diki masz podane 2 wersje, razem i oddzielnie.
Obie sa zapewne poprawne.
TopMan
ipon - Cenię ogromnie za pomoc słownik Oxford Wordpower ,sprawdziłam jest tylko jedna wersja a mianowicie stuntman,stuntwoman. - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
Gość - Internetowy Cambridge podaje wersję rozdzielną, więc chyba jednak obie występują. http://dictionary.cambridge.org/dictionary/british/stunt-man-woman?q=stunt+man+woman - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Właśnie nie. Jest tylko wersja "stunt man". Jak robię powtórki tak samo traktuje mi jako błąd jak pisze razem. Stąd moje pytanie. Jak obie są poprawne to w porządku.
M
magdurda

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ów słowo można zapisać na 3 różne sposoby:
1. stuntman (zdecydowanie najczęściej używana)
2. stunt-man
3. stunt man

PS. Nie wszystkie słowniki podają pisownię razem, sprawdź Longmana, w którym wystepują opcje 2 i 3.

Pozdrawiam
quantum137
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
ipon - Słowniki Longmana to te z najwyższej półki miałam i nie mam bo zostawiłam w pociągu .Brakuje mi go bardzo polegałam na nim jak na Zawiszy a jakie przykłady,rozwinięcia, poezja.A tak po polskiemu Quantum owe, nie ów słowo no chyba brzmi i wygląda lepiej.Sorry,że poprawiłam ale z polskiego jestem lepsza niż z angielskiego.Pozdrawiam - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
quantum137 - Zawsze jest ten online... czy jak kto woli on-line;)
http://www.ldoceonline.com/
- 12 lat temu
ipon - Quantum spora niespodzianka bo u Longmana nie ma formy stuntman cenię ogromnie Oxford tam jest tylko forma łączna czy umiesz mi to jakoś wytłumaczyć bo troszkę się pogubiłam - 12 lat temu
quantum137 - Każdy słownik zawiera tylko pewien wycinek słownictwa i jak widac w tym przypadku autorzy postawili na inne mozliwości.
Pamiętaj też, że Longman jest wyjątkowo dobry do AmE, Oxford natomiast skupia się raczej na BrE.
- 12 lat temu
ipon - Quantum tą odpowiedzią rozwiałeś wszystkie wątpliwości.Dzięki, Chłopie skąd Ty to wszystko wiesz???????????????????Cybernetyczna pamięć czy też upór w zdobywaniu wiedzy .Jakakolwiek baza gratuluję wiedzy.Pewnie jeszcze nie raz będę gratulować bo przede wszystkim uczę sie,uczę i jeszcze raz uczę od Ciebie.Dzięki i miłego wieczoru a może raczej nocki - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
quantum137 - Spoko luzik, angielski to moje hobby także wiem to i owo i z chęcią się tym dzielę.
Udanego wieczora, pozdrówka!
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.