ZALOGUJ SIĘ

Jak wam idzie nauka? Wątek motywacyjny ;)

zmodyfikowany: 13 lat temuostatnia aktywność: 9 miesięcy temu
Pytanie jak w temacie. Mi ostatnio brakuje sił by się zmobilizować do nauki. Też tak czasami macie? Jak sobie wtedy radzicie?

Zakładam "grupę wsparcia" dla osób, które potrzebują by czasami ktoś je pogonił do systematycznej pracy - razem zawsze raźniej :)

Zapraszam do meldowania się na wątku :lol:
Wampirka
kubela - zaczęłam w ub tygodniu. na razie wszystko jest takie nowe i ciekawe. super jest to, że mogę to robić bez wychodzenia z domu i o dowolnej porze. gramatyka wyjaśniona super:) - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
kchrobot - Ja (razem z całą moją szkołą) dostałam konto na eTutor za darmo w ramach przetestowania, więc nie muszą za to płacić. Podobają mi się szczególnie ćwiczenia. - 12 lat temu
ynio - A ja tam nie narzekam . Już otrzymałem ofertę pracy .
W kryptologii . Czy oni mnie nie obrażają ???
- 12 lat temu
Roksa698 - Muszę najpierw kupić kurs , bo dopiero jedna lekcja , a potem jakiś abonament ;/ - 12 lat temu
esiart - Kupiłam ten kurs na gruponie. Zaczynam od początku, bo wszystko zapomniałam. Fajnie przedstawione lekcje- mam nadzieję, że się czegoś nauczę:) Szkoda, że nie ma tego kursu w języku włoskim, bo jestem nim zajarana :) Pozdrawiam wszystkich - 12 lat temu
anialew - Dopiero zaczynam się uczyć angielskiego więc nie jest łatwo. Mam z tym same problemy, nie mam tylko problemu właśnie z chęciami. Po prostu otwieram net i "jadę". Nie myślę o tym czy chcę, bo wiem, że chcę. No i niech tak pozostanie. Pozdrawiam wszystkich - podstawa to "chcieć" no i pewnie też motywacja. - 12 lat temu
alfacefei - eTutor to fajna alternatywa dla kogoś takiego jak ja. Ciężko mi się zmotywować, kiedy nie stoi nade mną nauczyciel z przysłowiowym batem, ani nie wisi nade mną widmo kompromitacji przy całej grupie. Jestem tu od kilku dni i pobyt tutaj traktuję jak zabawę :D - bo istotnie jest kolorowo, nowocześnie i zabawowo.

Inglisza uczyłam się tylko jakieś 2,5 roku, mało... Powtarzam więc sobie od początku; rzeczy, które są dla mnie oczywiste, pomijam.

Też tak macie, że nawet na poziomie A1 zdarza Wam się złapać na myśli, że "ojaaa, tego nie wiedziałam/em"?
- 12 lat temu
DAD - Tak, dlatego nie powinnaś mimo wszystko niczego pomijać :) - 12 lat temu
Conchita - Ja też zaczynam od początku, sporo rzeczy jest banalnie prostych (uczyłam się już wcześniej angielskiego, ale dużo zapomniałam), jednak ja niczego nie pomijam. Pozdrawiam:-) - 12 lat temu
mariuszac - Dla mnie motywacją są powtórki. Staram się je wykonywać na bieżąco. Gdy np oleje dwa dni i nazbiera mi się z 300 powtórek to od razu wiem, że trzeba się zabrać do roboty. Mój zwykły dzień wygląda tak, że najpierw robię powtórki następnie lekcję. A przeważnie powtórki zajmują mi tyle czasu że robię 2,3 lekcje w tygodniu. Pozdrawiam.
Od 24 września jestem z wami. Na razie systematyka jest ok.
- 11 lat temu
anialew - Podobnie podchodzę do powtórek. Mam ten sam problem - zajmują mi bardzo dużo czasu. Czasami nie mam już chęci na lekcje. No i denerwują mnie w powtórkach określanych jako "dzisiejsze trudne elementy" słowa, które oceniłam najwyżej. Nie rozumiem dlaczego tam są, przecież to słowa najłatwiejsze. Napiszcie, proszę o co chodzi, może czegoś nie wiem? Pozdrawiam - 11 lat temu
ddurska - Powtórki coś "żle mi chodziły" od początku i prawie z nich nie korzystałam.Nazbierało mi się już ok 300 haseł.Poczytałam wczoraj sobie instrukcje obsługi i pewnie ...zacznę:))
- 11 lat temu
brampton - -Super sprawa. Za każdym razem odkrywam coś nowego. Bardzo lubie "WordSmith". - 8 lat temu
teczowy.koralik - Ja zaczęłam od tygodnia naukę jest ciężko jak to na początku ważne są powtórki wtedy język się utrwala.Te zwroty niektóre masakra :) - 7 lat temu
inzynierekzbiura - ciezko jest uyrzymac systematyke, ale staram sie min. 5 lekcji i powtorki - 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 594

Jako tako. Nieźle idzie. :D A zaczęłam wczoraj... :)
A
AngielskiKinga

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jak się ma cel, w którym się uczy angielskiego, to jest motywacja. Jeśli człowiek uczy się angielskiego sam dla siebie, z nudów, bo "może się kiedyś przydać", to ciężko o motywację. Szczególnie, jeśli na co dzień się nie używa tego języka w jakichś celach.
armez
esterka - No, nie wiem. Ja się nie muszę uczyć, a więc można przyjąć, że uczę się dla siebie. Z nudów tego nie robię, ponieważ nie mam zwyczaju nudzenia się. Bardzo chcę się tego języka nauczyć. Poświęcam mu prawie cały czas wolny. Tak się w nim zanurzyłam, że musiałam się opamiętać, by się nie utopić;) Uczę się pilnie od 2 lat. Bardzo jestem z siebie zadowolona pomimo świadomości różnych braków. Wydaje mi się, że gdybym musiała się uczyć, być może robiłabym to z mniejszym entuzjazmem ;) - 12 lat temu
anialew - Jetem tego samego zdania co esterka. Robię dokładnie to co ona. Robię to bo chcę, przecież nie muszę. Chcieć to móc. Pozdrawiam - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

I even, but even a lot more to learn
C
caroline11

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Poza przerwą wakacyjną gdzie przez 2 tygodnie nie miałam wogóle jakoś motywacji, to pozatym siedzę codziennie po 1-2 h robiąc koło 100 czasem nawet 150 powtórek i troche nowego materiału, zazwyczaj 0.5 - 1 lekcję, dopiero pół roku, a ja naprawdę czuję różnicę między tym co było a tym co jest. :D na studiach przenieśli mnie z najsłabszej grupy gdzie zostałam przydzielona po napisaniu testu (angielski medyczny) do najlepszej, i wogóle nie dawałam sobie rady, a dzięki Etutorowi, powoli wychodzę na prostą! Idę robić dalej powtórki ;d
Haku92

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witajcie kochani po miesięcznej przerwie,wakacje to już historia.
Pozdrawiam Was miło a teraz do nauki tylko jak tu się po urlopie zmotywować jak jeszcze tyle wspomnień.
serbio
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
absolwentka - Witaj ponownie;) Mi też by się przerwa przydała, ale dłuższa niż miesiąc. Mogę pomarzyć, bo po takim czasie pewnie bym sobie odpuściła;) - 12 lat temu
serbio - Wziąłem ze sobą na wakacje podcasty z bbc english express,super się tego słucha wykonanie rewelka.Polecam na bierne leżanko na plaży.
http://www.bbc.co.uk/polish/specials/921_eng_express/index.shtml
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

właśnie się zalogowałam ....rozpoczynam test internetowej szkoły...czy jest tu ktoś kto nauczył się ciekawego poziomu języka tylko z tej stronki?....
A
alicja1110
futbolowa - A jaki poziom języka uważasz za ciekawy? :) - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja się tylko przyznam, że przez eTutora schizuję na innych stronach internetowych - przeglądam cokolwiek i odruchowo klikam dwa razy jakiś wyraz, licząc na to, że pojawi się jego tłumaczenie :))) Przydałoby się coś takiego, żeby Diki był podpięty do przeglądarki i działał na każdej stronie ;)
futbolowa
agazerka - A czy próbowała Pani zainstalować Diki jako skryptozakładkę - jak to zrobić pokazane jest tutaj: https://www.diki.pl/o-slowniku/zainstaluj-slownik/ - wtedy dwukrotne kliknięcie na słówko na danej stronie, powinno otworzyć okienko Diki. Zachęcam do spróbowania. - 11 lat temu
futbolowa - O rany! Czuję się jak osoba ze spełnionym marzeniem :)))
Nie na każdej stronie działa, ale generalnie działa :)
- 11 lat temu
Ewelina79 - Ja mam to samo, chcę klikać w słowo jak go nie rozumiem :) - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Po aktywacji zaczęlam dobrze a poźniej jak zwykle znalazly się wązniejsze rzeczy do zrobienia. Teraz postanawiam zrobienie conajmniej powtorek codziennie! Jesli mam wiecej czasu to nowe lekcje itp.
Chce to oznajmic publicznie bo to ponoc pomaga w osiagnięciu celow!
Zyczę Wam równiez dużo samodyscypliny ;)
wicca

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Chwalę się:

zamknęłam właśnie poziom A2 i zabieram się za naukę z B1 :)
futbolowa
DAD - Gratulacje :)

Czy czujesz już odpowiedni poziom wiedzy? Czy jest to tylko zaliczenie A2 na etutorku?
- 11 lat temu
futbolowa - Dzięki!

Napisałam o tym trochę na blogu: http://www.kreatywa.net/2012/12/opinia-o-szkole-angielskiego-etutor.html

Akurat poziom A2 był dla mnie w połowie prosty (przypomnienie tego, co już wiedziałam), w połowie stanowił małe wyzwanie. Wykonałam test poziomujący, który określił, że faktycznie poszerzyłam swoją wiedzę, a i sprawdziło się to np. podczas ćwiczeń gramatycznych, które wykonuję w różnych miejscach w sieci. Poznałam duuużo nowego słownictwa i opanowałam kilka zagadnień gramatycznych, które dotąd były mi raczej obce. A więc chyba faktycznie "czuję odpowiedni poziom wiedzy" :)
- 11 lat temu
zorija - futbolowa -czytałam Twój blog - aż mnie zatkało -taki jest bogaty i interesujący >polecam -czytajcie.A wogóle to wyglądasz - jak dla mnie - na człowieka Renesansu! pozdrawiam - 11 lat temu
DAD - Ja też czytałem. Lubie :) Zaglądam. Pozytywne zaskoczenie :)

@futbolowa: za ilość przeczytanych książek w grudniu otrzymujesz 'żółtą kartkę' :p
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
futbolowa - Ojej, to miłe, dziękuję :) Kocham to co robię i mam nadzieję, że będę miała siłę i zapał jeszcze długo.

DAD, za mało czy za dużo? :P
- 11 lat temu
DAD - No w porównaniu z innymi miesiącami, to katastrofalnie mało jak na Twoje możliwości ;) - 11 lat temu
futbolowa - Pff, nie idę w ilość, a w jakość :)) Założyłam, że chciałabym czytać 12 książek miesięcznie i w grudniu norma już wyrobiona :) Jakby się dało, chciałabym czytać nieustannie, ale mam jeszcze eTutora, treningi, projektowanie biżuterii, redagowanie książki i narzeczonego - miłe pożeracze czasu ;) Mam nadzieję, że blogosfera przywraca ludziom wiarę w to, że Polacy czytają. Liczba blogów książkowych jest wręcz przytłaczająca i nie wierzę, że większość Polaków czyta mniej niż jedną książkę rocznie. Skąd oni takie statystyki w ogóle biorą? - 11 lat temu
absolwentka - Dziękuje. Zmotywowałaś mnie do działania;) Skąd Ty bierzesz czas na to wszystko? - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
futbolowa - Aktualnie jestem bezrobotną absolwentką ;) Co prawda dorabiam tym czy tamtym, ale tak naprawdę mam dużo czasu do rozdysponowania pomiędzy miliony moich aktywności. Podejrzewam, że od nowego roku nie będzie już tak różowo w tym zakresie, ale wierzę, że uda mi się jakoś to pogodzić.

Cieszę się, że mogę motywować :) Powodzenia!
- 11 lat temu
absolwentka - Aha. Już myślałam, że ja jestem mało zorganizowana;) - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Lubicie grać w gry tak jak ja .... grajcie na zmianę z etutor :D to mnie zaczęło motywować, mam nadzieję że na długo to zadziała :D
blazejwiecha

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Etutor przedłużony na kolejny rok za połowę ceny, więc lecimy dalej z tym koksem ;D
Haku92

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Znalazłam swoją supermotywację :)
Dowiedziałam się, że Prószyński i Znak zrezygnowały z wydania książek, na które BARDZO czekałam, więc dostanę je na urodziny w wersji anglojęzycznej. Od razu aż chce się uczyć :)

Znalazłam też gdzieś w czeluściach forum informację o http://www.linguatrek.com/ - można z tej strony pobrać darmowego ebooka "Naturalna nauka języka bez nauczyciela". Właśnie przeglądam - polecam!
futbolowa

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Właśnie i w koncu skończyłam A2.
Jednak zanim przejdę dalej muszę przejrzeć poprzednie lekcje, bo dużo nowych ćwiczeń do nich podochodziło...
kingamusic

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Najlepszym odpoczynkiem od nauki jest aktywna rekreacja, wysiłek fizyczny, wtedy wiedza łatwiej wchodzi i bardziej się chce.:-)) Po za tym jeśli chodzi o stronę to jest duża różnorodność, co pomaga nie popaść w rutynę. ;-))
Kuczal90

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dopiero od 45 dni na pokładzie, ale uczy mi się dobrze. Mogę uczyć się wtedy kiedy mam na to czas i chęci. Jest to największa zaleta. Sam jestem sterem, żeglarzem, okrętem. Pozdrawiam wszystkich.
Życzę krótkich powtórek :)
uciem1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Angielskiego uczę się od dawna, ale dopiero od około 4 miesiecy intensywnie. Wczoraj i dziś rozmawiałam przez godzinę z Brytyjczykiem z północnej Anglii przez skype'a. Rozmowa była dla mnie dosyć stresująca, gdyż była to moja pierwsza w zyciu rozmowa z nie-polakiem, ale szło mi nawet nieźle, chociaż momentami nie rozumiałam jego wypowiedzi, gdyż mówił dosyć szybko. Pomimo wszystko jestem z siebie dumna, że odważyłam się na rozmowę. Polecam wszystkim rozmowy przez skype'a z obcokrajowcami, daje to dużą motywację do dalszej nauki.
mniszka
kingamusic - Zazdroszczę odwagi, ja mam taką mozliwość, ale nie mogę się przemóc. Boję się bowiem, że niczego nie zrozumiem i spalę się ze wstydu.... :-/

Co do motywacji do nauki, to w moim przypadku wszystko przebiega standardowo. Mogę uczyć się z pełną motywacją i optymizmem przez jakiś czas, potem dopada mnie znudzenie lub po prostu nawał pracy uniemozliwia mi naukę, więc robię tylko powtórki, po czym po jakimś czasie znów wracam do nauki ze zdwojoną siłą :-)
- 10 lat temu
mniszka - Z początku wahałam się czy podjąć tę rozmowę, jednak pomyślałam, że taka okazja nie trafia się zbyt często, więc spróbowałam i nie było tak źle. Swój poziom oceniam na B1, a jednak to wystarczyło aby porozmawiać. Przez większą część rozmowy to on mówił, ja w sumie odzywałam się nie za wiele, jednak podczas kolejnych rozmów chcę to zmienić. W wakacje chciałabym się wybrać do Anglii na program aupair, więc muszę poćwiczyć angielski przed wyjazdem.

- 10 lat temu zmieniany: 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witajcie.
Jeśli chodzi o mnie to gdzieś tak od 2 tygodni staram się codziennie działać.
Uczę się tutaj z etutorem oraz oglądam filmiki po angielsku. Staram się też powtarzać sobie słówka za dnia widząc coś, myślę jak to było po angielsku :)
Jeśli chodzi o powtórki to najlepiej mi się powtarza rano od razu po przebudzeniu.
Staram się też czytać za każdym razem zdania przykładowe, nie wkuwam ich na pamięć, ale liczę, że coś w głowie zostanie. :)
Największy problem do tej pory mam z zadaniami pisemnymi, fajnie by było gdybym znała kogoś kto na bieżąco może mi sprawdzać pracę i poprawiać błędy, no ale tak niestety nie jest. Muszę sobie jakoś sama radzić, czasem ktoś tutaj z Was pomoże.
Pozdrawiam serdecznie - Gosia :)
malgorzataaa
baassiam - Oj, podobnie jak Ty, też wolę robić powtórki z samego rana. Również żałuję, że nikt nie poprawia moich tekstów... szkoda :( powodzenia!
- 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam wszystkich fanów angielskiego. Uczę się z eTutor'em dopiero czwarty dzień. Jestem więc pełna entuzjazmu. niemniej jednak na dziś mogę już powiedzieć: ten kurs jest dla mnie! Leżę jeżeli idzie o rozumienie mówionego angielskiego, mam złą wymowę i robię byki pisząc. Tu mogę ćwiczyć to wszystko i to w swoim własnym tempie. Jest to bardzo ważne. Tak więc ten kurs jest przygotowany właśnie dla mnie (i mnie podobnych). Ode mnie zależy czy nie zmarnuję tego czasu. Proszę dopingujcie mnie od czasu do czasu.
J
Jultyne

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie dawdawno minęło 14 miesięcy jak uczę się z Etutorem niemieckiego. Wczesniej 2 lata angielskiego. Mieszkam teraz w berlinie chodzę na kurs językowy7 w VHS gdzie mam kurs 4 razy w tygodniu po 4h i za 100 godzin płacę 150 euro ;) Lepiej niż w PL ;) Etutor towarzyszy mi cały czas. Gdy już nie mam siły na nowe lekcje, robię zawsze chociaz powtórki. Dzięki wersji off line nie jest to problematyczne ;)Używając Etutora i Kurs stacjonarnego mam w planach do lipca podszkolic się do bardzo dobrego B2.2 ;)
Haku92

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

No właśnie, jak Wam idzie nauka? Ciekawe jak u tych, którzy byli tak zafascynowani (chodzi mi o tych, którzy są już tutaj naprawdę długo).
kingamusic

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jak dla mnie to jest ok. Myślę ,że to bardzo pomaga i ułatwia naukę. Ta stronka pokazuje też ,że można się uczyć w inny sposób niż siedzieć przy książkach... Polecam ;)
Aurelia787

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

tak se ale jest spoko
M
m.patrowicz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

po ostatnim tescie półrocznym jestem załamany jak słaby wynik miałem ze słuchowiska..zawsze byłem słaby ale liczyłem, że jakiś postęp będzie...ale niestety..to moja pięta achillesowa..ale na pluys na pewno słownictwo i gramatyka:) no nic trzeba próbowac dalej
K
kmarkowski1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hej,

uczę się języka angielskiego od niedawna. Szukam osoby, która byłaby chętna wymieniać, ze mną właśnie w tym języku maile( lub wiadomości w inny sposób ) o wszystkim i o niczym :) Myślę, że to fajny sposób na naukę zwrotów oraz oswojenie z językiem. Czy może jest ktoś chętny ?
S
SabTab
SmallM - Myślę czasem o tym samym, choć... zastanawia mnie to, czy dwóch ślepców może dokądś dojść :) Na pewno wymiana korespondencji z kimś dobrym z angielskiego miałaby pożytek dla jednej ze stron, natomiast, jeśli obie strony są na poziomie dość słabym, to nie wiem czy się czegoś od siebie nauczą, czy nie utrwalą jakiś błędów. Nie wiem, tak się zastanawiam, może ktoś doświadczony wypowiedziałby się na ten temat. Ja, mimo, że tak jak piszesz, też czasem mam ochotę znaleźć takiego korespondencyjnego przyjaciela, to nie wiem czy sama byłabym pomocna dla kogokolwiek. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nawet jesli lekcje już się skończą. Powrót do lekcji jest cennym doświadczeniem - dostrzegam czego się nauczyłem, co było przerobione a nie nauczone. Poza tym eTutor ciągle coś modernizuje - wielu narzeka, ja jestem z tych modernizacji prawie całkowicie zadowolony.

Osiągnąłem w systematyczności nauki stan prawie idealny; w postępach nie, postępy występują ale nie w tych segmentach umiejętności na które pierwotnie liczyłem. To zaskoczyło mnie najbardziej.

Moją zmorą są Repetitions - walczę ciężko. Ta propozycja Games jest oryginalna, prosta nie pozwala mi nie uczyć się - zawsze ma to sens.
abmmichal

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ja robię głównie lekcje ale nie robię powtórek
P
patryk.galazka
patryk.galazka - to jestem ja - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Oprócz eTutor staram się chociaż trochę w miarę możliwości otaczać językiem angielskim ( bajki, czytanki). Z tygodnia na tydzień widzę u siebie drobne postępy. Moje słownictwo staje się coraz bogatsze, przez co coraz więcej rozumiem z oglądanych bajek i czytanek. Obecnie jestem na poziomie A1. Mój cel certyfikat z poziomu B1.
sienki89
piotr.grela - sienki89 i to jest najlepsza metoda, nauka jezyka przez wykorzystanie go w praktyce! Nie mozna nauczyc sie jezyka obcego w 7, 77 czy 777 dni, mozna wchodzic na coraz to wyzsze poziomy zaawansowania. - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witajcie :)
Rozpoczełąm w ubiegłym tygodniu, i siadam do lekcji i powtórek kiedy tylko mam wolną chwilę - min. 1h dziennie.

"denerwujące" są powtórki, bo nic nie pamiętam :) Po czym chcę mieć "0" w powtórkach więc trwam i trwam i ...I can do it :)
agnes.mirek
tlstar - Bez zapamiętania znaczenia (choćby przybliżonego) nie ma możliwości nauczenia się żadnego języka obcego. System powtórek w eTutor jest tak skonstruowany, aby częściej powtarzać elementy trudniejsze, a rzadziej łatwiejsze, bowiem te przesuwają się na bardziej odległą przyszłość w cyklu powtarzania. Nie zniechęcaj się. I nie dodawaj zbyt wiele do powtórek, póki nie opanujesz w miarę już tych wcześniej dodanych. Po prostu zwolnij z nauką, a najlepiej cofaj się do już przerobionych lekcji. - 6 lat temu
agnes.mirek - Dziękuję za sugestię :)
czy dobrym sposobem jest np. po opanowaniu danego słówka, do powtórki dołożyć zdanie, które to słówko zawiera?

Aga
- 6 lat temu
jerzy_pozoga - Sie ma Aga? Tu poczytaj. https://www.kreatywa.net/2012/12/opinia-o-szkole-angielskiego-etutor.html Nasza koleżanka Klaudyna jest naprawdę "Kreatywna"! I życzę powodzenia w nauce na Et. - 6 lat temu
piotr.grela - W tydzien nic sie nie osiagnie ale jestem pewny, ze po 10.000 godzinach bedziesz perfekt mowila i rozumiala wszystko. Nasze cale zycie jest takie, ze to co ma jakakolwiek wieksza wartosc przychodzi tylko dzieki ciezkiej pracy. - 6 lat temu
agnes.mirek - Idę systematycznie do przodu...czytając artykuły na Linkedin rozumiem zdecydowanie więcej. Pytanie jak poprawić mówienie, czyli aby stało się: "co w głowie, to na języku" :D

- 6 lat temu
Barbara.m - Aby poprawić mówienie trzeba dużo mówić. Niestety to jedyna droga. Jeśli nie ma się okazji do częstych rozmów to pewnym rozwiązaniem jest też prowadzenie rozmów w głowie. Wymyślanie konwersacji. Jak się zastanawiasz nad czymś to staraj się to robić po angielsku. Pomyśleć jakich słówek czy wyrażeń można użyć w danej sytuacji. Potem w faktycznej konwersacji będzie łatwiej :-) Powodzenia :-) - 6 lat temu
agnes.mirek - Dzięki za podpowiedź - Barbara.m - tak też czułam, że przyjedzie mi mówić do siebie :) hehe Nie mam innego wyjścia.
- 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A dobrze mi idzie:) z dwóch testów 100%
Brownie2008

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Po raz drugi robie wszystkie poziomy na Etutorze i mam odczucie, ze zagadnienia gramatyczne na poziomie B1 w poczatkowych 20 lekcjach sa trudne i skumulowane w jednym miejscu. Jak sie juz przejdzie to do konca C-2 jest easy-peasy.
piotr.grela
grd - no i to właśnie jest motywacja :) Dzięki :) - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ja gdy robię lekcje wogule nic nie pamiętam.
P
patryk.galazka
gkalinowski - Proponuję najpierw zapoznać się z ortografią polskiego :)) taki żart ;) - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja się bardzo staram jak najwięcej nauczyć. Lekcje sa fajne, przejrzyście podane i mam nadzieję że już neidługo będę poziom wyżej.
B
B-Z

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Monitoruję teraz sytuację koronawirusa na Twiterze, ponieważ Ministerstwo Zdrowia codziennie aktualizuje tam najnowsze informacje. Mianowicie czytam wiadomości na portalu [Treść usunięta przez administratora] zawsze jest wiele aktualizacji każdego dnia.
S
Sienkiewicz12
Gość - Sienkiewicz12
i to jest odpowiedź na zadane pytanie w temacie?
- 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu
piotr.grela - Ja nie mam strachu przed koronawiursem, po prostu nie oglądam telewizji :-) - 4 lata temu
Haku92 - To pewnie reklama strony... - 4 lata temu
Gość - Ja nie oglądam telewizji od ok. 22-23 lat. Po prostu , oddałam telewizor bez żalu. - 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu
Gość - Tak, to reklama, bo to nijak ma się do tematu. - 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Teraz na temat. Idzie dobrze. Wytrzymałem 423 dni nauki z rzędu. Doszedłem do A2-45. Od 2-ch miesięcy dodaję codziennie tylko po 5 nowych elementów do powtórek. Powtórki ustabilizowały się na poziomie 60 plus/minus 10. Poprawnych odpowiedzi powtórkowych 90% plus/minus 10%.
Kluczowe jest - przerabiać powtórki codziennie do końca i dodawać systematycznie stałą ilość elementów do powtórek. Nauka staje się stabilna i przyjemna.
A
ang-nsw
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu
Gość - Gratuluję.
A ile czasu dziennie poświęcasz na naukę na etutorze?
- 4 lata temu
Gość - A w niedzielę lub inny dzień robisz przerwę czy uczysz się dzień w dzień? - 4 lata temu
ang-nsw - Nie robię żadnych wolnych dni od nauki, nawet podczas wyjazdów urlopowych. Codziennie muszę znaleźć minimum 30- 45 min, choć często jest to znacznie dłużej. - 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu
Gość - Dziękuję.
Ja staram się zupełnie odpoczywać w niedzielę, ale wiem jednocześnie, że nawet ten jeden dzień sprawia, że w poniedziałek mam ciężko, aby ponownie wejść w tryby nauki.
- 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Siema, dajcie plusika, bo idzie mi świetnie
F
Fieliep

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

[Zawartość usunięta przez administratora strony]
M
memey

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nauka idzie dobrze, juz od 8 lat z wiekszymi i mniejszymi przerwami :)
Haku92

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Idzie dobrze, w równym tempie (ostatnie 476 dni codziennie). Właśnie zakończyłem A2 i nadal bardzo słabo z rozumieniem ze słuchu. Muszę wstrzymać przerabianie nowych lekcji i koncentrować się na słuchowych grach językowych. Może ktoś podpowie jak skutecznie i szybko opanować rozumienie ze słuchu.
A
ang-nsw
Gość - Szybko raczej tego nie zrobisz.

Wkleję link do znanej strony edukacyjnej, gdzie autor zamieścił rady jak słuchać i czego na początku słuchać.
Poczytaj sobie, rozwiń te podpunkty, może coś wyciągniesz dla siebie.

Te audycje są rewelacyjne wg mnie.
Ja je słucham i piszę co słyszę, w zasadzie przerabiam je wg wskazówek.
Jedynie czego nie robię to nie opowiadam sobie ich.
Słownictwo mieści się w 1500 słów najczęsciej używanych.

http://www.isel.pl/materialy/sluchaj/index.php

Tematy są różne.
- 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu
Gość - A tu jest kanał na You Tubie z tymi audycjami:

https://www.youtube.com/user/SpotlightEnglish1/videos

Na kanale tym są też podcasty dla zaawansowanych, w normalnym, niezwolnionym tempie.
- 4 lata temu
ang-nsw - Dziękuję, przesłuchałem pierwszą audycję, daję radę, audycje super! Jakiś czas porobię tylko powtórki ET, aby nie zgubić słownictwa, a resztę czasu przeznaczę na słuchanie. - 4 lata temu
Gość - Cieszę się.

Autor podaje też jeszcze inną stronę dla początkujących, też jest super.

Audycje trwają tylko 1 minutę, tematyka również przeróżna( tematy wg alfabetu).
Też tego słucham i przerabiam je tak samo jak poprzednie wymienione.
Wkleję link, może też Ci się przydadzą.

https://listenaminute.com/

Te mają normalne tempo, ale są króciutkie.
- 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu
ang-nsw - To znacznie trudniejsze dla mnie. Dzięki! - 4 lata temu
Gość - Dla mnie też ogólnie są trudniejsze.
Choć one są takie nierówne, jedne sa trudniejsze a inne łatwiejsze w zrozumieniu.
- 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

idzie nie żle
wikdhkdbjdbdj

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jesteśmy ludźmi i każdemu się nie chce robić rzeczy mniej przyjemnych, kiedy w okół tyle pokus i rozpraszaczy :-) Ale są osoby, które dążą do celu i go zdobywają i to one mogłyby się tutaj podzielić swoją wiedzą jak to najlepiej robić, ale pewnie tu nie zaglądają bo właśnie są w drodze do swojego celu :-)
StanleyN
Majon115 - Ja tu zaglądam. Jak na razie idzie mi powoli. Ponad 580 dni non stop i coś tam umiem tego języka obcego. Ważna systematyczność poza tym chęci i nieodpuszczanie.
Kto by chciał do znajomych. Zapraszam.
- 2 lata temu
netis7 - Ja podobnie jak @Majon115 tylko trochę dłużej: 1643 dni nauki z rzędu. - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja 1323 dni z rzędu - postępy są, chciałoby się większe - ale wszystko przychodzi z czasem. Teraz zaczynam się skupiać bardziej na słuchaniu i mówieniu. Najbardziej wkurza mnie to, że nie można robić sobie nowych powtórek przed tymi starymi. W ten sposób wszystkie nowe lekcje zapomina się bardzo szybko, bo starych powtórek jest zbyt dużo. Uważam, że powinna być koniecznie wprowadzona taka opcja - bardziej motywowałaby do przerabiania kolejnych lekcji.
F
Foxymf
netis7 - Ja z powtórkami jestem na bieżąco. Lekcji przerabiam tyle, aby powtórek nie było za dużo. Resztę czasu przeznaczam na inne aktywności. W moim przypadku jest to głównie YouTube z naciskiem na rozumienie ze słuchu. - 2 lata temu
Majon115 - Tak w 100 procentach się zgadza ważna systematyczność. Jeśli ktoś korzysta z filmów i słucha to bardzo dobrze. Ja mam problem bo to w Irlandii to taki mix że czasem zazdroszczę tym którzy mówią poprawnie. :)
Sama nauka jest ważna bo pomaga w utrzymaniu głowy w lepszej formie.
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
adrianna.wu - @Foxymf, dziękujemy za sugestię :) W systemie widzę, że sporo jest zaległych haseł, zachęcam do skorzystania z funkcji rozkładania właśnie zaległych powtórek - https://www.etutor.pl/statistics/repetitions-plan - mam nadzieję, że opcja ta okaże się pomocna :) - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jestem już ponad miesiąc na kursie, sporo wiem ale jeszcze mam braki na tym poziomie. Kilka szkół językowych mam za sobą a kazda troche inaczej działa.
P
PrzemekLura

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jestem w Etutorze prawie 10 lat i widać wyniki, tych których nie było na Supermemo od 2004 do 2014 roku a przed tem wiele lat się uczyłem z kaset i płyt "Easy English".
Rozumiem ze słuchu, nawet rozróżniam dialekty, mogę swobodnie mogę mówić i napisać co chcę po angielsku.
Muszę jeszcze popracować nad wymową, mowa łączna aby nie mówić staccato: ta, ta, ta a płynnie legato :-)
Nie mam słuchu ani talentu a tym bardziej pamięci do nauki języków ale z Etutorem zrobiłem postępy.
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dla mnie dobrze:)
P
patryk.galazka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.