ZALOGUJ SIĘ

Rangi

14 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Chcę poruszyć kwestię rang nadawanych za ilość godzin nauki. Miałam krótką przerwę w nauce z przyczyn obiektywnych i teraz w żaden sposób nie mogę nadgonić mojej starej rangi. Im dłużej siedzę nad nauką tym więcej godzin brakuje mi do następnej rangi. Spadam na łeb na szyję. Niedługo będę, po dwóch latach nauki, nowym użytkownikiem! Wydaje mi się, że rangi powinny być przyznawane za czas łączny spędzony na nauce, a nie tylko ostatnie pół roku. W takim przypadku ktoś kto dopiero zaczął naukę będzie miał wyższą rangę niż ktoś kto ma łącznie wiele godzin nauki, ale nie w ostatnim półroczu.
Mnie osobiście bardzo to zniechęca do nauki, źle wpływa na samoocenę. Zastanawiam się, czy te rangi w ogóle są potrzebne? Nie odzwierciedlają przecież w żaden sposób poziomu wiedzy uczestnika.
A
amerykanka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 14

[quote=amerykanka]Zastanawiam się, czy te rangi w ogóle są potrzebne? Nie odzwierciedlają przecież w żaden sposób poziomu wiedzy uczestnika.[/quote]


No... no to może nie przejmuj się nimi :) Po prostu nie zwracaj na nie uwagi. Ja uczę się przecież dla siebie, a nie dla rang ;)
DAD

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

[quote=amerykanka]
Mnie osobiście bardzo to zniechęca do nauki, źle wpływa na samoocenę. Zastanawiam się, czy te rangi w ogóle są potrzebne? Nie odzwierciedlają przecież w żaden sposób poziomu wiedzy uczestnika.[/quote]

Ja nawet nie wiem jaką mam rangę. Nie wiem jak wygląda ich hierarchia. Uwierz mi. Da się z tym żyć. I to nawet zupełnie bezstresowo.
Tez_ja

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tez_ja, Twoja ranga to adept (3 niebieskie gwiazdki). Wiem, że jesteś tu od dawna, ale rangę masz dużo niższą niż ja :D

Ja dopiero zaczynam i jeszcze duuuuuużo przede mną... faktycznie coś nie tak z tymi rangami...


Wiecie, ja bym zarezerwowała specjalną rangę dla osób które są tu od dawna, ale już nie spędzają tyle godz przed kompem co kiedyś, bo już tego nie potrzebują: np, "Wszechwiedzący więc mało robiący"
Byłaby to ranga dla osób, które są tu ponad pół roku, które zaliczyły w sumie godziny z najwyższej rangi, ale z racji, że nie mają potrzeby spędzania po pół dnia przy powtórkach, ich ranga zaczęłaby spadać...
Byłoby sprawiedliwie?
Wampirka
14 lat temuzmieniany: 14 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ale Tez_ja to jest inne konto To_ja i na każdym koncie ranga liczy się od zera ;) także nie przesadzajmy
Aga

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

[quote=Aga]ale Tez_ja to jest inne konto To_ja i na każdym koncie ranga liczy się od zera ;) także nie przesadzajmy[/quote]

Ja nie przesadzam. Ja się tylko dziwię, że coś takiego jak ranga może człowiekowi spędzać sen z oczu. Jeśli w życiu wirtualnym brak awansu tak nas denerwuje, to co dzieje się w realu?
Tez_ja

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wampirko - bardzo podoba mi sie pomysł rangi " wszechwiedzący więc mało robiący" :)) A tak poważnie, to słusznie zauważyłaś, że najwięcej czasu na naukę poświęcamy na początku, kiedy poznajemy nowe słówka. Później już tylko utrwalamy materiał. Poza tym nie każdy może poświęcić na naukę kilka godzin dziennie przez kilka miesięcy. Mamy też inne obowiązki, na przykład rodzinę i dzieci. :) Ale to nie jest przecież powód, aby być ukaranym niższą rangą. Czyż nie?
A
amerykanka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tez_ja .... w realu brak awansu też denerwuje:)
A
amerykanka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mnie zawsze groźba awansu denerwowała. Ile to się trzeba było nagimnastykować, by temu zapobiec...
Tez_ja

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

[quote=Aga]ale Tez_ja to jest inne konto To_ja i na każdym koncie ranga liczy się od zera ;) także nie przesadzajmy[/quote]
faktycznie pomyliłam To_ja z Tez_ja (podobne niki i ten sam obrazek). A coś mi właśnie nie pasowało tutaj, tylko nie wiedziałam co :cool:
Wampirka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

podoba mi się pomysł z testami, a rangi to jakby nagroda za naukę
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja zostałam profesorem po miesiącu :D
Wampirka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

łał, ale następne rangi nie są już tak łatwe do zdobycia :)
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zobaczymy...
Wampirka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Już lepsze byłoby przyznawanie rang za ukończone lekcje z web-a... na podstawie % z poszczególnych poziomów nauki ;)
Ajdija

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki