ZALOGUJ SIĘ

Czy w zdaniu " I'm starving - All I've had today is a doughnut" nie powinno być "was" zamiast "is"?

10 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
P
Piotr2012

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Nieee :) Jestem głodny - Wszystko co dziś miałem (zjadłem w domyśle) to pączek. Czyli teraz jestem głodny. Zresztą zobacz. Często się mówi, że czas Present Perfect określa coś co się stało/działo w przeszłości, ale ma odbicie w teraźniejszości. Np. "He has broken his leg" (On złamał nogę); "His leg is broken" (Jego noga jest złamana). Jednocześnie czasu tego używa się do określenia czegoś co trwa od przeszłości do chwili obecnej. Czyli trwa nadal. Wieć dalej jesteś głodny. Dlatego poprawne jest is w tym przypadku.
P
patkawawa
Piotr2012 - OK, dzięki - 10 lat temu
scrapiom - The last book I've read was... Nie no, przemyślałem 5 sekund i musi być 'was'.

I have had a donut.
-When did you have it?
3 minutes ago.

Mimo, że dzień się nie skończył, to jedzenie pączka jest PAST!

MUSI być PAST
- 10 lat temu zmieniany: 10 lat temu
Piotr2012 - Też tak mi się wydaje. Stąd moje pytanie. Jednak zdania są podzielone jak widać po poprzedniej odpowiedzi. - 10 lat temu
scrapiom - Trzymaj się PAST Piotr2012 i będzie dobrze :)

-All I've done today was teaching an Elementary Group. raczej

-All I've done today is teaching..... raczej nie

cheers :)
- 10 lat temu
patkawawa - Jedzenie pączka owszem jest PAST ale to że jestem teraz głodny jest w czasie teraźniejszym i jest to poprawne w tym zdaniu o które pytał Piotr.
WIdzimy "result now of a past action" Dlatego jestem głodny jest w czasie teraźniejszym. Now we see this result. Nie wiem jak mam to jeszcze łatwiej wytłumaczyć. Najprostsze zdanie: "She has arrived." Co według Was oznacza? Bo według mnie oznacze że jest tutaj teraz bo przyjechała. Dlatego napisałam wcześniej, że Present Perfect określa co działo się w przeszłości ale ma odbicie (result) w tym momencie. A Twoim rezultatem w zdaniu, o które pytałeś jest co? Twoim rezultatem jest to, że jesteś głodny. A jesteś głodny teraz.
- 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki