ZALOGUJ SIĘ

standing at the corner of the street czy in the corner of the street ?

11 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
W lekcji 42, w ćwiczeniach prawidłowa odpowiedź jest:
"The man is standing in the corner of the street"

Natomiast na jednym z przykładów w Diki jest:
"They were standing at the corner of the street."

Jak to jest w końcu z tym staniem na rogu ulicy?
A
artlomiej

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

wg oxf.dict. przy "corner" jest zdanie "There's a hotel on/at the corner of my street."natomiast o "in the corner" można poczytac tu :http://znamangielski.com/on_the_corner_vs_in_the_corner.html szczególnie fragment "
The phrase "in the corner" is often used when we talk about enclosed spaces like boxes, rooms, tents, cages or buildings. Sometimes you do not need to mention the name of the place because it is obvious where you are, so you say "I put it in the corner" but the meaning is "I put in the corner of the bedroom".
na dole tej strony masz częściowe wyjaśnienie po polsku zasad użycia -
zorija
zorija - jescze chciałam dodać ,że nie jestem tak całkiem pewna - w świetle tych przykładów czy sformułowanie " in the corner of the street" jest tak całkiem prawidłowe. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

O przyimkach miejsca mowa jest w bloku A1 lekcja 20 nie ma tam przykładu z "corner".
Zasady stosowania "on/in/at the corner" są dość skomplikowane, więc najlepiej zapoznać się z dużą ilością przykładowych zdań (podanych powyżej) i samemu dojść do pewnych wniosków. Istnieje jednak kilka ogólnych wytycznych:
W odniesieniu do zamkniętych (zadaszonych) pomieszczeń zwykle stosujemy "in the corner".
W odniesieniu do ulic (jednej lub dwóch) stosujemy "on the corner" lub "at the corner".
Przysłowiowy "sklep na rogu" to "shop on the corner".
Fraza "on the corner" rzadko występuje z "of", chyba że po "of" podana jest nazwa ulicy, alei, placu, itp.
Słownik collins'a podaje: There was a television set in the corner of the room.
B
Barbara33
artlomiej - Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Wygląda zatem na to, że w tym ćwiczeniu na lekcji 42 jest błąd.
Wypełniając to ćwiczenie w zdaniu "The man is standing ... the corner of the street" wypełniłem właśnie jako "at the corner" a e-tutor nie zaakceptował mi tego.
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzień dobry,

dziękujemy za zwrócenie uwagi. Odpowiedź "in the corner" została usunięta z ćwiczenia.
Zapewniamy jednak, że odpowiedź "at the corner" była również akceptowana przez ćwiczenie i wpisana w nim, jako jedna z poprawnych odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Agnieszka Zerka
nauczycielka eTutor.pl
A
agazerka
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki