ZALOGUJ SIĘ

Jakie są najczęściej używane czasy angielskie?

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Tak jak w temacie,pytam z ciekawości jakie czasy najczęściej używane są w mowie potocznej w krajach angielsko jezycznych?
D
daga3030
mdominicr - Rowniez mnie to ciekawi poniewaz nie wiele nadal wiem o angielskim jezyku, czy te wszystkie 14 czasow trzeba uzywac odnosnie do konkretnej sytuacji w ktorych dany czas nie moze byc zastapiony innym, czy najczesciej jest jakies kilka czasow z ktorych nieswiadomie nawet najwiecej korzystaja Anglicy itd ? - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
daga3030 - No właśnie przecież nawet my Polacy nie mówimy "poprawną polszczyzną" oraz ułatwiamy sobie życie skrótami(np.Ja;))
Pytam,ponieważ gdzieś szłyszałam,że używa sie np.w Anglii kilku podstawowych czasów w celu porozumienia się i aby przyjść "na skróty" chciałabym opanować owe czasy do perfekcji a potem ewentualnie te mniej używane
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

nie wiem jak to wygląda w krajach anglojęzycznych - więc nie będę się wymądrzać, ale ponieważ ostatnio bardzo dużo czytam książek- po angielsku(współcześnie napisane-to ważne) oraz słucham audiobooków po angielsku(też współczesna literatura)- zauważyłam już pewne zasady- otóż- oprócz podstawowych czasów jak present simple i past simple,czasem używanych w continuos -ale nie za często- bardzo,ale to bardzo często używany jest czas past perfect."dziwolągów" takich jak future perfect oraz future perfect continuos pisarze nie używają wogóle.Zdania z ich użyciem występują chyba tylko w podręcznikach oraz w testach.
Opinię tę opieram na dialogach występujących w tych powieściach- bo chyba są najbardziej miarodajne.
Myślę,że można to przełożyć na "mówiony " język używany przez Anglików - przynajmniej tych ,którzy na co dzień nie posługują się jakimś "cockneyem"
znienawidzony przezemnie osobiście present perfect też występuje- ale nie w nadmiarze i raczej w klasycznych zdaniach np."where have you been there" itp.

zdania warunkowe - są ,a jakże - tych się nie da uniknąć- oraz konstrukcje z "wish" - nader często
zorija
daga3030 - Dziekuje za odpowiedz ;) A właśnie słyszałam że Anglicy kochają ten nieszczęsny Present Perfect. Ja niestety jeszcze nie czytam angielskich książek ale za to oglądam bajki z dzieckiem po angielsku.
Pozdrawiam
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mieszkam w UK od 6 lat i mogę stwierdzić,że najczęściej używany jest present perfect!!!Do tego present i past simple,czasem presen continous.Reszta czasów praktycznie nie występuje w "normalnych",codziennych rozmowach.
L
loszcz
zorija - O! to jednak literatura odbiega trochę od realnego języka - dobrze wiedzieć-chyba tam się nie wybiorę(ten present perfect..) - 11 lat temu
daga3030 - A przyszłe czasy?
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
ssunnydayss1 - bardzo czesto uzywam:
- I am going to ... do this and that
- I will ... go there tomorrow etc

@zorija: literatura napewno odbiega od jezyka mowionego. Zdania sa bardziej zlozone a jezyk bardziej formalny. W jezyku mowionym idzie sie na skroty, bo i ktoremu sluchajacemu chcialoby sie skupiac na dlugich i skomplikowanych zdaniach :) Jezeli jest opcja by powiedziec cos w prostszy sposob, Anglik tak zrobi.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
daga3030 - Czyli podsumowując Twoją odpowiedz, najczęściej używane czasy w języku mówionym w Anglii to:
- Present Simple
- Past Simple
- Present Perfect
- czasem Present Coun.
oraz do wyrażania przyszłości:
- going to oraz Present Future.
Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki