ZALOGUJ SIĘ

Czy na koncie da się ustawić strefę czasową?

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Czy da się gdzieś ustawić strefę czasową?, bo wracam często późno z pracy, patrze na zegarek i stwierdzam, że jeszczę zdąże powtórki zrobić przed północą, więc sobie coś zjem, a tu psikus, bo serwer siedzi w Polsce a tam północ już była i znowu powtórek nie zrobiłem na czas. Niby jakiś duży problem to nie jest, bo przechodzą na następny dzień, ale cierpi odrobinkę na tym moja systematyczność (a to już nie dobrze), bo skoro i tak już wskoczyłem na drugi dzień, to się najpierw prześpie,... budze się - czas do pracy i tak w kółko... Uniknąłbym tego (przynajmniej w części) jakby system się dostosował do strefy w której przebywam.
K
kilof
kilof - a to ciekawe... w ciągu tygodnia (tj. conajmniej od momentu w którym założyłem ten temat, nic nie piłem, a więc nie mam związanych z tą czynnością zaników pamięci, a jednak nie pamiętam, abym zmieniał tytuł tego wątka z "ustawienia czasu serwera przypadkowym generatorem zaległości" (albo coś koło tego) na obecny "Czy na koncie da się ustawić strefę czasową?" - 11 lat temu
wacek6713 - Faktycznie ciekawe, pamiętam stary tytuł. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Proponuję po powrocie z pracy najpierw zrobić powtórki, a potem coś zjeść. Z drugiej strony lekarze nie polecają najadać się na noc.
Pzd.
wacek6713
kilof - Pracuję w cukierni, więc z oczywistych przyczyn ograniczam jedzenie w pracy do minimum, potem 5cio milowy sprint rowerem do domu, a często jest tak, że rano muszę już do pracy zasuwać bez śniadania, bo nie ma czasu, więc muszę po pracy jakieś mięso wszamać, bo padne (na szczęście zdarzy się czasem jakieś wolne to sobie nagotuje jadła na zaś).
Jednak to nie rozwiązuje mojego problemu ;)
- 11 lat temu
knorwid - Mogę tylko doradzić skorzystanie z opcji podzielenia powtórek na mniejsze części. Jeśli jest 23:45 to lepiej zrób porządnie chociaż 30, te ocenione na 1 lub 2 pojawią się jeszcze przed północą i zdążysz je przerobić w danym cyklu. Resztę zrobisz innego dnia. Na razie tylko tak możesz sobie z tym poradzić :/ - 11 lat temu
wacek6713 - Mam nadzieję,że się nie obraziłeś, to było w formie żartu.Dobrym rozwiązaniem jest ograniczanie dodawania słówek do powtórek, (gdyż ich liczba niestety ciągle wzrasta,więc prędzej czy później zostaniesz "zasypany")i przejście na tworzenie własnych testów. Wtedy powtarzasz kiedy chcesz. - 11 lat temu
kilof - Nie, nie obraziłem się... nie mam 16 lat (nawet jak miałem to się tak nie zachowywałem)... dużo spraw na głowię... dużo zmian... jeszcze mniej czasu...
System powtórek jest bardzo trafiony moim zdaniem zwłasz dla osób z deficytem czasu. Fakt faktem jak będziesz dodawać za dużo "na hura", to potem padniesz, ale to trzeba umieć mierzyć siły na zamiary. W moim przypadku najważniejsza dla mnie jest pisownia i gramatyka, a nie słownictwo, bo moje ubogie nie jest, problem z prawidłowym budowaniem poprawnych gramatycznie zdań i literówkami, tak więc wiele moich powtórek niedługo pousuwam bo znam znaczenie i wymowe, tylko doszkalam się z pisowni
- 11 lat temu
kilof - problem ze strefą czasową nie jest problemem wagi ciężkiej, skoro nie ma rozwiązania na niego, pozostaje sie tylko przyzwyczaić. Poprostu początek jest mylnybo się sugeruje tym co widzę na moim zegarku (a nie mam zamiaru go przestawiać pod kątem czasu polskiego bo zaczne do pracy za wcześnie wychodzić :P). - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

generalnie nie ma rozwiązania dostarczonego przez twórców oprogramowania na ten problem. Sprawa jest banalna, bo wystarczy nie sprawdzać aktualności każdej pojedyńczej powtórki poprzez porównanie ją z datą bieżącą (i pomijam już tu strefe czasową), a zamiast tego w momencie przejścia na zakładkę powtórki utworzyć pomocniczy zbiór powtórek przewidzianych na ten dzień i operować tylko na tym zbiorze (kwerendzie jak kto woli) bez sprawdzania daty wówczas. Powinno być to nawet ociupinkę (praktycznie nie zauważalnie) szybsze w wykonaniu. Ale jakimś cudem twórcy (siedzący przed swoim kodem często 25 i więcej godzin na dobę, ze zmęczenia nie zauważyli pułapki jaką stwarza operowanie na całym zbiorze dodanych powtórek poprzez sprawdzanie nadawalności się powtórki do powtórzenia (masło maślane) na podstawie porównanie daty zaplanowanej dla powtórki z datą bieżącą serwera...
K
kilof
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki