ZALOGUJ SIĘ

Jaka forma/czas zostały użyte w zdaniu: Mind if I keep you company?

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Masz coś przeciwko, żebym dotrzymał ci towarzystwa?

Co to jest za forma/czas? Czy można użyć "would you mind"?
Ewelina79

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Mogę się mylić, ale dla mnie to brzmi jak uproszczona, mówiona wersja tego, co proponujesz, czyli Would you mind if I keep you company?
Inaczej to wygląda niegramatycznie i niemspotkałam się do tej pory z taki tworem na piśmie.
violino
Ewelina79 - No tak, ale po "would mind" jest używany zawsze czas. z końcówką "ing". - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
violino - Nie zawsze.
Jeśli powiesz Would you mind going... to podmiot jest ten sam. Czy TY masz coś przeciwko, żebyś TY poszedł/poszła.
Jeśli powiesz Would you mind if I go... to podmioty w obu zdaniach są inne. Czy TY masz coś przeciwko, żebym JA poszła.

Zastanawiam się teraz tylko, czy Would you mind me/my going... jest równoznaczne z tym drugim zdaniem, czy też jest różnica. Ja nie czuję.
- 11 lat temu
Ewelina79 - Jakoś dalej tego nie rozumiem dlaczego to zdanie jest tak właśnie skonstruowane. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja tez mysle ze powinno byc "would you mind" samo "mind" mozesz uzyc mowiac np"mind the step" czyli uwazaj na stopien.
K
katrina33
Ewelina79 - Takie jest tu zdanie w lekcji, a mind jest również czasownikiem - mieć przeciwko. - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki