ZALOGUJ SIĘ

Czy w zdaniu Can you give me a/the jacket jest błąd?

zmodyfikowany: 11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Myślę, że tutaj użył bym "the". Dlatego, że jeśli proszę o kurtę to raczej o konkretną a nie jakąś. Czy mam rację?
M
malecgrz
Poziomek - Masz przecież wyjaśnione dlaczego obie odpowiedzi są poprawne, the-prosisz o konkretną kurtkę, a- mając kilka kurtek prosisz o podanie obojętnie której - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
wacek6713 - Znowu błąd, ach ten e-tutor... - 11 lat temu
Janina21 - absolutnie zgadzam się z POZIOMKIEM, jest to dokładnie wyjaśnione w l.6 A1
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

W tego typu testach, w których należy wybrać poprawną odpowiedź, poprawna odpowiedź (bądź odpowiedzi) stwarzają często kłopot.
Z tego co mogę poradzić to w pierwszej kolejności sprawdzić jakie mamy odpowiedzi do wyboru.

Z przedimkami bardzo często, w zależności od sytuacji, jest kilka poprawnych odpowiedzi, podam ciekawy przykład, gdzie wszystkie 3 mogą być poprawne:

1. He is a president.
2. The president has spoken with him.
3. He was elected president.

W podanej w pytaniu sytuacji jest podane "Both answers are correct." - to prawda, bo czy użyjemy the/a to kwestia kontekstu.

PS. Zdanie z ogrodem...?
> Myślę, że tak jak w zadaniu z ogrodem...

pzd!
quantum137
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobna sytuacja jest tutaj "I am sitting in the/a beautiful garden", ale jest to poruszone w innym temacie. Bardzo dziękuję za odpowiedź.
M
malecgrz
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
quantum137 - Inny wątek, spoko;) - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki