ZALOGUJ SIĘ

Zmiany w kursie eTutor angielski

12 lat temuostatnia aktywność: 4 lata temu
Listy słownictwa, listy elementów gramatycznych i notatki gramatyczne w ramach kursu eTutor angielski zostały przebudowane. Więcej informacji w aktualnościach:

https://www.etutor.pl/informacje/aktualnosci/58/
pako
Pracownik eTutor
Izzek - Super układ bardzo mi się podoba :). Teraz wszystko jest bardziej przejrzyste. Gratuluje dobra robota :). - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 22

Nie wiem, czy to efekt zamierzony, czy 'uboczny', ale dzięki tym zmianom wchodząc w przerobioną już (i zaliczoną w 100%) lekcję - procent zaliczenia się zmniejsza, bo nowe elementy/moduły 'aktualizują' się jako nieprzerobione. Jednak nie będę narzekał, może będzie okazja do powtórek ;) Układ zdecydowanie lepszy! Super!
knorwid
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
pako - Notatki gramatyczne trzeba będzie przejrzeć ponownie - nie było niestety sposobu, żeby powiązać postępy z dotychczasowymi notatkami, bo zostały one napisane od nowa. Jeśli chodzi o postęp wykonania list słówek, pracujemy nad tym żeby go zaaktualizować (historia powtórek elementów jest bowiem zapamiętana, jest to tylko kwestia przeliczenia postępów wykonania dla list słówek). - 12 lat temu
knorwid - Dzięki za odpowiedź. Jak pisałem, jest to pewne uniedogodnienie, ale dla mnie będzie to motywacja do powtórzenia. Najbardziej 'drastyczny' przykład: lekcję 12 miałem już dawno temu zaliczoną na 100%, teraz po wejściu w nią to już tylko 16% :/ Sporo roboty przede mną. Nie wiem, czy do końca roku (A1,A2,część B1) wyrobię z powtórzeniem ;) Pozdrawiam! - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
pako - Obecnie postęp wykonania listy słówek dla danej lekcji aktualizuje się przy pierwszym otwarciu danej lekcji. Stąd wartość paska postępu może się nieco zwiększyć. Natomiast nowe ćwiczenia do obrazkowych list słówek i nowe notatki gramatyczne będą miały postęp wykonania 0% - tak jak wszystkie inne elementy dodawane przez nas do kursu. - 12 lat temu
knorwid - Wszystko rozumiem! Zapewniam ;) Jest tego po prostu dużo do przejrzenia na nowo, oczywiście tylko dla kogoś kogo denerwuje niezaliczenie lekcji na 100% (niepełny zielony pasek postępu przy lekcji ;)) Niestety, ten typ tak ma ;) Tak, to jakiś rodzaj natręctw ;) Trza dać radę. ;)) Zmiany, jak już pisałem, mi się podobają, bo sprzyjają lepszemu przyswojeniu materiału. - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
esterka - Dzięki temu, że moje postępy zmalały, przynajmniej nie będzie mnie boleć, gdy moja korepetytorka pociesza mnie, gdy sobie z czymś nie radzę, że to jest B1-B2 - o 2 poziomy wyżej niż mój ;)))

Raczej nie będę się bawić w wypełnianie ćwiczonek gramatycznych z dawnych lekcji. Już przeżyłam podobną rewolucję na A1 i też zostawiłam to nieruszone, poza tymi elementami, które chciałam ponownie przejrzeć. Szkoda czasu.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
marekmiler - super mnie się bardzo podoba, chce się wrócić o 50 lekcji by powtórzyć słówka, ich nauka teraz jest znakomita. Pytanie czy będą jeszcze inne zmiany na dniach, by powtórki nie poszły na marne? - 12 lat temu
absolwentka - knorwid: Doskonale Cię rozumiem, bo mam tak samo i coraz mniej czasu w związku ze zmianą pracy i podjęciem kolejnych studiów, ale pomału damy radę;) Mi się zmiany podobają, choć muszę przejrzeć trochę tego wstecz. Pozdrawiam! - 12 lat temu
esterka - A jednak wzięłam się za uzupełnienia, bo oprócz gramatyki jest trochę słówek. W lekcji za którą się zabrałam (54) dołożono tzw. rozmówki. Świetna sprawa, takich wyrażeń mi brakowało. To wszystko zajęło chyba dobrą godzinę - przybyło ok. 60 elementów dodanych do powtórek, których jeszcze nie zrobiłam, a północ tuż tuż.
Będzie co robić, ale gdy wszystko powtórzę, może wreszcie zasłużę na poziom, na którym się uczę :)
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

knorwid... wiem co masz na myśli z tym 100%. Z jednej strony fajnie że kolejny materiał, a z drugiej człowiek sobie myśli ... kurde, juz miałem zaliczone teraz znowu od nowa :p
DAD
knorwid - Uff, już myślałem, że jestem totalnie 'inny' ;)) Jednak Ktoś mnie rozumie ;) - 12 lat temu
futbolowa - Nie wiem czy to pojawiło się niedawno czy było zawsze i nie widziałam:
https://www.etutor.pl/lekcje/ na dole mamy 'spis stron lekcji według typu'.

I kiedy tam wchodzę, nagle odkrywam, że lekcje, które kilka razy dobijały do 100% znów nie są pełne :))) Na liście lekcji niby wszystko wypełnione na full, a jak się zajrzy przez tę stronę, okazuje się, że już tak różowo nie jest.

Ale i tak lubię wracać do tych 'staroci' z A1 i bardzo mnie cieszą nowe ćwiczenia, krzyżówki, videolekcje itd.
- 11 lat temu
knorwid - Było, było - tylko nie tak ładnie zaznaczone w pomarańczowej 'ramce' ;)
Ja tylko nie lubię wracać do kilkunastu pierwszych lekcji. Niektóre 'dobijają' ;))
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

w listach slowek nie widze zadnych zmian... zmienilo sie cos? :D a jesli chodzi o listy w calosci juz dodane do powtorek to czy wplywa to jakos na ilosc powtorek? w sensie czy cos mi wskakuje do powtorek lub z nich wyskakuje jezeli zmienily sie listy ktore juz dodalam do powtorek? czy jasno sie wyrazam? chyba nie :D
chinyere
pako - Elementy dodane do powtórek nie zmieniają się. Listy zostały inaczej podzielone (niektóre słówka zostały przeniesione pomiędzy lekcjami), ale zakres słownictwa zawartego w nich jest bardzo podobny. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zgadzam się z Wami :) Byłam przekonana, że zbliżam się do końca A2 aż tu nagle okazuje się że mam "przerobione" może 30% materiału :( Ale tak naprawdę jestem bardzo zadowolona :))) Będzie okazja do uzupełnienia i powtórzenia materiału. No cóż, ćwiczenie czyni mistrza... :)

PS "chinyere" nie martw się ;) doszło trochę nowych słówek...
anbar
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
chinyere - nie martwie sie, nawet sie ciesze :) zawsze jakies nowe slownictwo, tylko problem w tym ze nie widze tych zmian :/ mam specyficzny mozna powiedziec system nauki, bo dodaje sobie cale listy slowek do powtorek i dopiero wtedy je przerabiam, moze dlatego nie moge wylapac co sie zmienilo... - 12 lat temu
knorwid - I mnie powtórka -o dziwo- cieszy, choć to dość upierdliwe (sorry!) - piszę tak, bo właśnie 'przeleciałem' lekcję nr 1 - wpisywanie form skróconych odmian to be, zaimków ... to średnio fajne ;/ Coż, przebrnę te najprostsze lekcje i będzie przyjemniej. Znalezione błędy zgłaszam - nie da się ich ustrzec przy taaakiej reformie ;)) - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
knorwid - do chinyere: wejdź sobie choćby w lekcję 1 - zobaczysz zmiany. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

"Zgodnie z Waszymi sugestiami, od poziomu B1 w górę notatki gramatyczne pisane są w całości po angielsku."

Jeżeli notatki gramatyczne były już przygotowane w języku polskim czy nie można dodać opcji, aby domyślnie otwierały się po angielsku, ale w razie potrzeby móc zmienić język na polski?
D
dorszu
esterka - A to my tak sugerowaliśmy? B1 to nie jest jeszcze tak dobry poziom. W każdym razie mój jest na tyle niedobry, że będę się czuć niepewnie, mimo że od roku korzystam z materiałów w języku angielskim. Dlatego wiem z doświadczenia, że czasem potrzebuję tłumaczenia polskiego, żeby w pełni coś zrozumieć. Materiałów gramatycznych w j. angielskim w internecie jest zatrzęsienie. Za to jest bardzo mało wartościowych objaśnień w języku polskim, zwłaszcza powyżej A.
Dla mnie to kolejna wkurzająca i niepotrzebna zmiana.
Popieram Cię Dorszu!
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
pako - Opcja wyświetlenia tłumaczenia notatek na poziomie B wkrótce się pojawi. - 12 lat temu
knorwid - Hurrraaa!! ;)) - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
efogt - Jaka radość:) - 12 lat temu
esterka - Gramatyka dla początkujących była i jest po polsku, chodzi o poziomy B1, B2 czyli średniozaawansowane. Rzecz w tym, że nie wszyscy z poziomu B1 czują się na siłach zrozumieć zawiłości gramatyczne w języku angielskim tak dobrze jak w polskim. Sprawa jest już wyjaśniona i dalej nie ma sensu drążyć tematu.
Na dobrą sprawę firma jest wyjątkowa ustępliwa i przyjazna dla klientów. Wszystkich żądań spełnić nie mogą i na pewno nie wszystko toczy się po myśli każdego użytkownika. Ani moich próśb ani chyba nikogo innego też nie spełniają jak leci, bo mamy takie życzenie.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
esterka - Mój komentarz wyżej wygląda tak dziwnie, bo jest odpowiedzią na komentarz, który znikł.
Był to wpis krytyczny co do kierunków rozwoju platformy eTutor. Osoba pisząca odniosła mylne wrażenie, że notatki gramatyczne po angielsku zostały wprowadzone dla początkujących uczniów.

Mogłabym usunąć wpisy wyżej i poniżej, ale tego nie zrobię, bo zjeżyło mnie postępowanie tej osoby.
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nowy układ również mi się podoba, no ale jednak trzeba troszkę ponadrabiać... Zaletą jest o wiele więcej ćwiczeń do notatek gramatycznych. Do tej pory było ich, według mnie, zbyt mało. Teraz jest co potrenować ;)
monika484p

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

tyle ze u mnie w etutorze nie ma piosenek po angielsku ;/
M
marcia1987

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

hej Monika 484p jak masz lekcje to masz moze piosenki? chyba mam jakas starszą wersje etutora;/
M
marcia1987
knorwid - Piosenki nie są dostępne dla kont założonych po 15 sierpnia 2011. Taka była tu kiedyś informacja. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki eTutora, temat piosenek poruszany nie raz. Pozdr.! - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
monika484p - o piosenkach nie miałam nawet pojęcia... - 12 lat temu
esterka - Do tych piosenek są dość trudne pytania, a teksty niełatwe, bo pogmatwane poetycko. To wcale nie jest taki fajny materiał. W każdym razie do tej pory to jedyna część lekcji, z którą miałam problemy. To już Business English jest łatwiejszy. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Pozwolę sobie na szczerą wypowiedź. Objaśnienia zawiłości gramatycznych po angielsku na poziomie B1 uważam za nieporozumienie.
Reszta nowości jest bez znaczenia.

Poza tym, co napisałam wcześniej w komentarzu, zrozumcie, że być może ktoś z A1 chciałby zapoznać się z jakąś partią gramatyki z poziomu B1 czy B2. W tej chwili takiej osobie pozostaje zadawanie pytań, o ile nie udzieli jej ktoś odpowiedzi w języku angielskim albo nie wskaże linku do strony angielskojęzycznej.

Nie wszyscy mamy wybitne zdolności językowe, czego dowodzi nasza (w tym moja) kulawa polszczyzna. Specjaliści eTutora zdają sobie sprawę z naszych możliwości, na co wskazuje podzielenie materiału na mniejsze partie. Skąd więc wziął się pomysł, żeby już od B1 wycofać polski z wyjaśnień gramatycznych, które bywają na tyle skomplikowane, że nawet po polsku trudno je zrozumieć.

Oczywiście dla osób, które w przeciwieństwie do mojego ułomnego niby-B1, osiągnęły w pełni ten poziom jest to super sprawa. Ja jestem zmuszona poszukać podręcznika w języku polskim.
esterka
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
knorwid - Zastanawiam się kim byli "Ci, zgłaszający takie sugestie" ;) Może ktoś się "przyzna"? ;)) A tak poważnie, to co proponuje dorszu wydaje mi się sensownym kompromisem. Choć ... czytanie notek po angielsku zmusza mnie do większej uwagi. Ale co by komu zaszkodziły obie wersje językowe (?) - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
esterka - Właśnie, nie mogłam znaleźć tego pomysłu w sugestiach. Tak się zastanawiam czyj był ten pomysł i czy bardziej niż o nas nie chodzi tu o wspominany rynek niemiecki. Do skupiania uwagi masz tysiące materiałów gramatycznych po angielsku w internecie, a po polsku brakuje. Ta poprzednia gramatyka "polska" była IMHO dobrze wyjaśniona.
Dla mnie to niepojęte - eTutor tłumaczy czytanki, ale gramatyki nie! Jestem tak niemile zaskoczona, że odebrało mi to ochotę do żartów.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
efogt - A mnie do nauki... - 12 lat temu
esterka - Mnie też, niestety.

Czy tu wszyscy są tak cholernie zdolni, że po ukończeniu A2 tak doskonale rozumieją teksty bez słownika?
- 12 lat temu
efogt - Nikt się nie przyzna do tego że nie rozumie tych notatek, nie oczekujmy tego:) JA SIĘ PRZYZNAJE, dla mnie to żaden wstyd. Nie rozumiem tych notatek a więc równie dobrze mogę je pominąć. A skoro każdy głos jest dla administracji ważny to proszę, oto mój, osoby która już od kilkunastu miesięcy uczy się tego języka i dla której jest on bardzo trudny: chcę mieć wybór...Czy to tak trudno zrozumieć? - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Szanowni Państwo,

nasze stanowisko w sprawie notatek po angielsku, zostało przedstawione w tym wątku:
https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/215117-Notatki_gramatyczne_od_poziomu_B1_po_angielsku_-_zaszlo_jakies_nieporo.html

Na poziomie B wkrótce dostępna będzie opcja podglądu tłumaczenia notatek gramatycznych po polsku.

Dziękujemy za wszystkie uwagi i prosimy o przedstawianie swoich opinii, każdy Państwa głos jest dla nas ważny.

Pozdrawiamy,

Zespół eTutor.pl
A
agazerka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja jestem otwarty na zmiany i widzę, że dokładniej wczytuję się teraz w tę gramatykę, jednak wybór obu wersji językowych (możliwość zajrzenia w wersję polskojęzyczną) by nie zaszkodził. Jest trochę tak, że płacisz, wiesz czego się spodziewać, podoba Ci się to, a potem zmienia się to tak radykalnie, bo... "tak jest lepiej". Rozumiem stanowisko przedstawione przez eTutor, naprawdę, merytorycznie ok, jednak takie zmiany można by "konsultować", a tak postawiono nas przed faktem dokonanym. [Wiem, że regulaminowo jest wszystko OK, chodzi raczej o tryb wprowadzania zmian.] Trudno się dziwić użytkownikom (wszak nie free-users), że nie wszystkie zmiany się podobają. Doceniam jednak, że eTutor nie stoi w miejscu, rozwija się. I oby rzeczywiście nasze opinie były brane pod uwagę. Po-sz-czekamy ;)
P.S.) A może jeszcze poziom B, może B1 (?), to jednak ciut za mało na TAKĄ zmianę? Nie wiem. Pomęczę się, zobaczę ;) Jestem jednak za możliwością wyboru na każdym z poziomów. Postępów w nauce 4 all! ;)
knorwid
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

To ja zabiorę głos niejako z drugiej strony, jako osoba której notatki gramatyczne po angielsku nie przeszkadzają, ale zapisywanie ich po polsku też było ok. Uważam, że ich angielska wersja, aczkolwiek zgodna z duchem dydaktyki, ma minimalny wpływ na całokształt naszej wiedzy językowej. Może przydaje się osobom, które chcą dyskutować o gramatyce po angielsku. Może dla kompromisu zrobić angielskie notatki od B2? To już jest FCE i do czegoś zobowiązuje.
piter_c

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

witam,
ja jestem nieco zaskoczona bo mam takie założenie, iż codziennie realizuje sobie jedna lekcje a tu wprowadzone zostały zmiany i znowu muszę zaczynać od A1 bo wprowadzili jakieś nowości :(
M
marcia1987
Otus - A ja tam się cieszę, że dodano nowe elementy. Powtórzę sobie dzięki temu nawet najprostsze rzeczy. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

w sumie nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło:) zastanawiam się jak jeszcze oprócz nauki w Etutorze mogę poprawić swój ang. ma ktoś jakiś pomysł?;)
M
marcia1987
piter_c - Używać, używać, używać na wszelkie możliwe sposoby. - 12 lat temu
marcia1987 - a Ty już długo korzystasz z etutora?? - 12 lat temu
piter_c - Niecały rok... - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

a moge zapytac jakie sa wg Ciebie efekty i ile czasu poswięcasz na nauke?
M
marcia1987
kasiasiwiec1997 - Ja mogę Ci odpowiedzieć , jak to jest u mnie . Uczę się z tej strony od czerwca 2012 regularnie , do teraz przerobiłam 4 poziomy. Uczę się około 1-2 h dziennie ale czasem sobie odpuszczam i robię innego dnia po prostu więcej . Ja widzę efekty, jest zdecydowanie lepiej i nawet pan od angielskiego zauważył a nic mu nie powiedziałam . Teraz polecam wszystkim tą stroną. Jest po prostu fantastyczna. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mam w nowych lekcjach już błąd. Uzupełniałem Lekcje Hello i nagle komunikat "Fatal error" i tak za każdym razem jak wchodzę w jakakolwiek lekcje. Po za tym w ćwiczeniu z obrazkami zaimków i, you , he itd... występuje mała nieścisłość gdy mamy słowo you przecież nie wiadomo o jaki kontekst chodzi, można zaznaczyć jako wy lub ty i gdy się kliknie w obrazek pojawia się błędna odpowiedz. Powinno być w nawiasie napisane że chodzi albo o wy lub ty bo z samego słowa kontekstu nie odnajdziemy.

Pozdrawiam.
lukaszgd
kasiasiwiec1997 - mam ten sam problem- error - ! - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dołączam do osób borykających się z: "Fatal error"

Bardzo niefajnie, pół dnia bez dostępu do lekcji. Kiedy nastąpi ich powrót?
futbolowa
ipon - Ja też tak mam.Wczoraj było super tyle nowości a dzisiaj fatal error - 12 lat temu
knorwid - Każdy tak chyba ma ;/ Ten, kto się dziś logował, mógłby dostać 1 dodatkowy dzień do 'abo' i po sprawie ;)) A poważnie to błędy mogą się zdarzyć, na szczęście można korzystać z powtórek, testów ... - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
futbolowa - Jasne, że można :) Tylko ja akurat wyliczyłam konkretną liczbę lekcji, jaką muszę wykonać w każdym tygodniu i wolałabym się tego trzymać, bo trochę zaburza mi to system :) Ale złośliwość rzeczy martwych - pretensji do nikogo nie mam. Choć bonus w postaci dodatkowego dnia abonamentu byłby bardzo przyjemny :) - 12 lat temu
pako - Błąd w module lekcji został usunięty wczoraj po północy. W ramach rekompensaty za usterkę zdecydowaliśmy się bezpłatnie przedłużyć abonament na kurs eTutor
angielski o 7 dni wszystkim osobom, których mógł potencjalnie dotknąć problem. Jednocześnie wdrażamy procedury, które zmniejszą ryzyko tego typu awarii w przyszłości i pozwolą znacznie skrócić czas reakcji na ewentualne problemy.
- 12 lat temu
knorwid - pomimo zamieszczania tu czasem krytycznych uwag, moje zdanie o platformie eTutor było zawsze dobre, a teraz... Chyba będę miał udany weekend! ;) Dziękować! ;) - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
esterka - Ooo! Jaki piękny gest, te 7 dni. Aż mi głupio, że wczoraj znalazłam się na czele "szczekających", jak to określił Knorwid. W dodatku byłam chora na lenistwo i pewnie niewiele więcej i tak bym zrobiła ponad powtórki.
W poczuciu, jak mało zasłużyłam, ślicznie dziękuję :) Ogromny plus!
- 12 lat temu
futbolowa - Bardzo miły gest w kierunku użytkowników. Myślę, że każdy byłby zadowolony z nadrobienia jednego dnia, a tu taka niespodzianka - aż siedem. Wypada tylko podziękować i brać się za naukę :) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nowe zmiany są ok, moim zdaniem, ale uważam, że bardziej przydałoby się wyeliminowanie automatycznego sprawdzenia poprawności wykonanego zadania (przy każdym zdaniu od razu). Wcześniej o tym ile przykładów pod tekstem np. wykonaliśmy poprawnie dowiadywaliśmy się po kliknięciu w "sprawdź", teraz od razu widzimy czy rozwiązujemy przykład dobrze czy źle, co moim zdaniem moze być dydaktycznie katastrofalne :)
Gaelle
DAD - eTutor już odpowiadał w tej sprawie. Podobno specjaliście od e-learning stwierdzają że tak jest lepiej. Podobno... - 12 lat temu
knorwid - Jest nowsza odpowiedź w tej kwestii - dział Sugestie "Wyskakujące znaczki przy odpowiedziach". Cytuję 'japonskiwachlarz':
> rozumiemy, że niektóre zmiany mogą nie odpowiadać użytkownikom. Debatujemy nad zmianą wyświetlania haczyków przy poprawnych odpowiedziach, która usatysfakcjonowałaby użytkowników i była zgodna z radami naszych specjalistów :)
- 12 lat temu
Gaelle - Nie ma chyba takiej siły, która by mnie przekonała, że tak jest lepiej :) - 12 lat temu
knorwid - Jeśli chcesz, by coś z tym zrobiono, to zaznacz plus przy tej sugestii:
https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/206390-Wyskakujace_znaczki_przy_odpowiedziach.html

Jeśli chcesz poczytać jak przebiegała dyskusja na ten temat, zajrzyj tu:
https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/201853-Nowosci_w_eTutor.html

Zobaczysz, ze na ten temat mamy podobne poglądy ;)
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
knorwid - W tej krytyce nie zapominajmy, ze platforma się rozwija, co jest duuużym plusem, aczkolwiek gdy czytam o takich decyzjach jakiś specjalistów, to przypomina mi się jak dygnitarze się zbierali, uchwalali, przyklepywali a lud musiał stosować. Za stary jestem by nie mieć takich skojarzeń. Wiem, za mocne, przepraszam!, no ale po to też tu jesteśmy, by może i nas 'podpytać'. Cieszę się, jednak, że ktoś to w ogóle czyta i jednak próbuje wyjść nam na przeciw. Ogólnie zmiany oceniam jednak na plus. I liczę na to, że eTutor pójdzie w działaniu z duchem tego co napisał niedawno "pako": Lubimy dawać naszym użytkownikom wybór i nie narzucać "jedynego słusznego" sposobu nauki :) - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
esterka - A zauważyliście tę małą ikonkę na górze po lewej, która mówi jak robić te zadania? Nie wiem od kiedy jest, może od dawna. Zauważyłam ją dopiero przed tygodniem - w każdym razie okazało się, że robię te zadania, mniej więcej tak jak we wskazówce. Do każdego pytania wybieram odpowiedni fragment tekstu i słucham tyle razy, aż jestem (prawie)pewna odpowiedzi. Tak przekonałam się do tych wyskakujących znaczków. Myślę, że to mi pomoże poprawić rozumienie ze słuchu.
No, oczywiście można inaczej - tyle razy klikać, aż się wklika dobra odpowiedź ;)
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
knorwid - Ja niest. wciąż się nie przekonałem, bo gdy nie znam jakiegoś słowka w odpowiedzi klikam w nie, by pokazalo się tłumaczenie i od razu dowiaduję się czy to odp dobra czy zla ;/ - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
esterka - A nie mógłbyś być bardziej ambitny i nie klikać? Pierwszą lekcję po zmianie też przeklikałam. Spróbuj trochę pogłówkować - to wcale nie jest takie złe rozwiązanie, a też mi się nie podobało na początku. Umówmy się, że postarasz się w najbliższej lekcji, Ok? :) - 12 lat temu
knorwid - Ok, jesteśmy 'umówieni' ;) - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Właśnie zauważyłem, że także wykresy postępów się zmieniły.
knorwid
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
wew21 - Obecny wygląd statystyk uważam jest mniej czytelny. Szkoda, że trzeba nasunąć myszką na słupek by zobaczyć ile było zrobionych powtórek danego dnia. Wolałam gdy wcześniej wyświetlała się liczba nad słupkiem. - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
barszczewskad - Korzystam z kursu e-Tutora od 2008r.Zmiany na plus są ogromne: ,pewnie nie myli się ten ,co nic nie robi ale przy takich zmianach ,to są drobiazgi.Widać zaangażowanie ludzi ,opracowujących ten kurs,Czasami dziwię się ,że nie zniechęcają ich jednostkowe, krzywdzące opinię.Jest tu wielu zdolnych i zaawansowanych w nauce języka ludzi,którzy pomagają nam. udzielając odpowiedzi na pytania i wątpliwości.Uczę się systematycznie,talentem językowym nie jestem, i mimo podeszłego wieku rozumiem słowo pisane,mam kłopoty z rozumieniem słowa mówionego, ale nie tracę nadziei. Wdzięczność należy się wszystkim ,którzy przyczynili się do tego,ze ten kurs jest taki ,jaki jest Dziękuję - 12 lat temu
esterka - Ja tu jestem od 2010 i od tego czasu to rzeczywiście jest inny e Tutor. To naprawdę świetna stronka. Krytyka jednak się zdarza, wszystkiego chwalić nie można. Wczoraj "naskoczyłam" na gramatykę po angielsku, to prawda. Mam jednak świadomość trudu ponoszonego po drugiej stronie.

Dobrze, że się wypowiedziałaś. Może Twój głos pozwoli nam dostrzec za parawanem loginu człowieka, którego można zranić, skrzywdzić, nie docenić, nie zrozumieć - w koleżance, koledze, nauczycielce i tzw. administracji.
- 12 lat temu
Tez_ja -
Pytasz: "po co są fotolekcje jak tak od 3 lat nic się nie dzieje". A pomyślałaś, że codziennie dochodzą nowi uczniowie? Dla nich te lekcje są nowością. Nie myślmy tylko o sobie.
- 12 lat temu
esterka - Mamy różne potrzeby - tutaj uczy się mnóstwo młodzieży, a im do szkolnych potrzeb pewnie najbardziej przydaje się gramatyka.

Jeżeli eTutor nie inwestuje w fotolekcje, być może jest małe zainteresowanie tą formą, a może uznano że w procesie nauczania znaczenie fotolekcji i wisielca jest mało doniosłe albo coś innego ogranicza rozwój tych form.

Z jakiegoś racjonalnego powodu nie są one priorytetem dla osób zarządzającym eT., i trzeba się z tym pogodzić.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
esterka - Jak to się nieraz zdarzało, bardzo emocjonalne wpisy pewnej pani zniknęły. Teraz wygląda to tak, że wszyscy piszemy bez sensu. Też czasem skasuję to co napiszę, ale nigdy gdy się wywiąże dyskusja.
Zastanów się nad sobą, proszę. Zanim coś napiszesz, pomyśl dwa razy. Być może masz jakieś kłopoty i stąd to zachowanie. To też Cię nie usprawiedliwia, każdy ma coś, co go gryzie.
- 12 lat temu
Tez_ja -
"Też czasem skasuję to co napiszę, ale nigdy gdy się wywiąże dyskusja."

Może trzeba zasugerować, by zmieniono możliwość usuwania swoich postów? W momencie, gdy ktoś skomentuje naszą wypowiedź, powinna znikać możliwość jej (naszej wypowiedzi)wykasowania.
- 12 lat temu
esterka - Popieram pomysł!

Inna sprawa, że ten przypadek to jest wyjątek.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
ipon - Wpisy pewnej pani zniknęły ponieważ pisałam o czyms zupelnie innym a co zostało przeanalizowane przez Ciebie w sposób nazwijmy to mocno nieuczciwe.Z białego wyszło czarne.Czytam też Twoje opinie o ...powiedzmy osobach,ktore nie powinny zadawać pytań bo robią błędy ortograficzne.Inni też podpadają bo nie znają tego i owego.To,że Ty Esterko znasz odpowidż na pytanie nie znaczy,że musisz ignorować kolegę i co najgorsza komentować jego styl .Ileż sarkazmu i takiej niezdrowej satysfakcji.Tak się otworzyliście w dyskusji nad pytaniem jednego Tutorowicza.Było mi przykro - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
ipon - Pomyśl sobie czasami ,że ktoś moze być dyslektykiem .W jego pojęciu najważniejsze jest zadane pytanie a nie nie ortografia albo inne ułomnosci.Ja dla Ciebie Esterko jestem dyslektykiem intelektualnym ,no trudno ale i dla mnie z tymi moimi dysfunkcjami jest miejsce.Nie musisz mnie lubić ale nie mozesz z mojego tekstu robić masakry,tołpy ,brei. - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
ipon - Uwaga na marginesie nie mam problemów no............chyba,że ten po 40 latach palenia chce dać sobie z tym spokuj.I to na dzień dzisiejszy jest jedynym moim problemem.Pozdrawiam Cie Esterko. - 12 lat temu
esterka - Jeżeli masz coś do powiedzenia Ipon, to pisz tam gdzie się powinno pisać, czyli w odpowiednim wątku. I nie kasuj swoich tekstów, nie będę ich musiała wtedy streszczać. Było Ci żal kolegi, trzeba było wziąć go w obronę. Nie mam pojęcia, skąd wzięłaś tę ortografię, dyslekcję, dysfunkcje, kolegę-biedaka, którego zignorowałam ani o czym Ty piszesz. To są jakieś bzdury! Doprawdy uważasz że komukolwiek wytykam braki umysłowe? A nie było sytuacji odwrotnej? Tobie jest przykro i czujesz się pokrzywdzona? Uważasz, że zjadliwy tekst posłodzisz "pozdrawiam" i jest dobrze, tak? Nawet nie zauważyłaś, że próbowałam Cię zrozumieć czy coś Ci spokojnie wyjaśnić. - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
esterka - Lubię pisać. Widać robię to źle, jeżeli można mieć wrażenie, że wynoszę się ponad innych.

Jeżeli mam inne zdanie, wypowiadam je. To nie znaczy, że jestem uprzedzona do adresata. To zwyczajnie nierealne, by wszyscy myśleli tak samo.

Rzeczywiście, uważam że pisanie na forum i publiczne zadawanie pytań zobowiązuje piszącego do staranności i kultury. Nie brałam udziału w dyskusjach ortograficznych. To nie ja zarzucam innym, że pytają o niewłaściwe sprawy. Nie mam obowiązku odpowiadania komukolwiek, jak można myśleć że kogoś ignoruję.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
esterka - Nie jestem świątobliwą matką esterką, nie zawsze to co piszę i myślę jest zgodne z duchem poprawności. Proszę jednak nie wmawiać mi nie moich sądów ani oskarżać o nieuczciwość, zwłaszcza w sytuacji, gdy samemu nie szanując rozmówców, skasowało się swoje wpisy przez co inne automatycznie wyglądają głupio. - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

także dla mnie ten wygląd statystyk jest mniej nieczytelny niż poprzedni! zupełnie "zaciemnia" ich czytelność słowny zapis miesiąca - wystarczała data ograniczająca się do zapisu dnia w formie liczby.
Dziwny jest opis statystyki "czas nauki" - po najechaniu myszką na słupek wyświetla się opis ilość powtórek
Marg0
knorwid - Zgłoś to jako błąd/problem. Gratuluję spostrzegawczości. - 12 lat temu
Marg0 - zgłoszone :) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dlaczego e-tutor nie dał wyboru przejścia do nowego systemu lekcji???

Zadania z gramatyki jak i ćwiczenia dodane do lekcji były dobrą zmianą, jednak nie rozumiem
dlaczego dobrze stworzone listy słówek zostały zamienione przez nowe, ubogie, niektóre mają
zaledwie 6 elementów, a przecież można było do starych dodać nowe, niewystępujące elementy...

Nie ma równierz odnośnika do zbiorczej strony ze wszystkimi listami nowych słówek.
Czy mógłby taki zostać stworzony?

I chciałbym równierz się dowiedzieć, czy wszystkie identyczne słówka przerobione wcześniej i
występujące na nowych listach są uznawane przez system za dodane, czy też będą się dublować?
Benek91
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
pako - Na stronie wskazanej przez DAD wymienione są dotychczasowe listy słówek. Elementy w powtórkach nie będą się dublować - na nowych listach elementy są po prostu inaczej podzielone, ale to te same elementy. - 12 lat temu
e.lukasiewicz - Proszę jeszcze zajrzeć tu: https://www.etutor.pl/lekcje/spis-stron/?lessonsPageType=WORDS_LIST i https://www.etutor.pl/lekcje/spis-stron/?lessonsPageType=WORDS_LIST_PICTURES
Proszę pamiętać - przy spisie lekcji, na samym dole, można wejść w spis wszystkich elementów kursu pogrupowanych ze względu na typ - np. przez opcję "Notatki gramatyczne" i tam z rozwijalnej listy wybierać interesujący nas typ.
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witajcie. Wróciłam na e-tutor po dłuższej przerwie i zauważyłam że podczas przerabiania powtórek podkreśla mi wyrazy na czerwono (taka falbanka) mimo że są poprawne. Oczywiście odpowiedź mi system akceptuje, ale jest to irytujące, bo szukam błędów typu "głupia literówka". Czy może muszę coś pozmieniać w ustawieniach żeby pozbyć się tego podkreślania? Przepraszam, że zawracam głowę taką drobnostką, ale może ktoś będzie chętny mi pomóc w tej kwestii. Z góry dzięki.
marta.kasprzyk
futbolowa - Chodzi o falbankę pod wyrazem w oknie odpowiedzi? Przeglądarka ma wbudowany słownik języka polskiego i podkreśla nieznane słowo :) Możesz ustawić język klawiatury na angielski, jeżeli Ci to przeszkadza. - 11 lat temu
a.kosmal - Potwierdzam odpowiedź "futbolowej", jest to kwestia przeglądarki. - 11 lat temu
marta.kasprzyk - Dziękuję za wyjaśnienie :) Pozdrawiam - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki