ZALOGUJ SIĘ

Pytanie techniczne odnośnie słownictwa

7 lat temuostatnia aktywność: 3 tygodnie temu
Bardzo podoba mi się w diki oznaczanie słów * pod względem popularności. Czy byłaby możliwość zrobienia list słówek z jedną *, dwiema itd?
Pozdrawiam,
Marzena
S
SmallM

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Uprzejmie informujemy, że w Słowniku Diki nie ma spisu najbardziej popularnych haseł na bazie gwiazdek popularności, jakimi są oznaczone poszczególne słówka.

Natomiast jeśli chodzi o listy z najpopularniejszymi hasłami, to w naszym Serwisie eTutor można znaleźć listy 1000 najpopularniejszych słówek z 56 różnych kategorii, które są dostępne dla zarejestrowanych Użytkowników pod adresem:

https://www.etutor.pl/words

Pozdrawiamy.
dawidturek
SmallM - Dziękuję za odpowiedź.
Wiem, że nie ma takich list, zapytałam, czy byłaby możliwość zrobienia :).
Listę 1000 najpopularniejszych, o której Pan pisze już przerobiłam, natomiast nie jest ona tożsama z listą słówek z 5*, gdyż są na niej słówka z różną ilością *.
Być może dla programistów to jest tak naprawdę odpalenie jednego selecta po bazie ze względu na ilość gwiazdek i może nie byłoby to takie kłopotliwe? Ponawiam pytanie czy jest szansa, żeby takie listy znalazły się w serwisie?
Fajnie byłoby, skoro taką wiedzę zawarli Państwo w słowniku, móc z niej w prosty sposób skorzystać.

Pozdrawiam
- 7 lat temu
dawidturek - Dziękujemy za sugestię, przekażemy ją osobom decyzyjnym, aby miały ją na uwadze w przyszłości. Stworzenie takich potencjalnych list to nie kwestia "selecta" - takie rzeczy należy opracować od początku, ponieważ zależy nam na najwyższej jakości naszych usług. Słownik Diki służy do tłumaczenia słownictwa, a listy słówek są elementarną częścią kursów eTutor. Dlatego serdecznie zapraszamy do zapoznania się z listami słówek, które przez kilka miesięcy pieczołowicie opracowywali nasi angliści (https://www.etutor.pl/words), ponieważ znajdziemy tam nie tylko 1000 najpopularniejszych słów angielskich, ale również ponad 3000 list tematycznych z innym słownictwem :-)

Pozdrawiamy.
- 7 lat temu
Pixem - A ile jest słówek na tych listach eTutora dla poszczególnych poziomów ? - 6 lat temu
Dawid.Lukasz.Kowal - Chciałem się dowiedzieć czy coś się zmieniło w kwestii tej sugestii - TO JEST ŚWIETNY POMYSŁ, wątek ma już 3 lata a problem dalej nie jest rozwiązany mimo, że Pan Dawid Turek z eTutor obiecał, że zostanie przekazany do osób decyzyjnych w eTutor.

Trafiłem na dużo podobnych wątków i zapytań, czyli dużo osób z całej Polski jest tym zainteresowanych, dodatkowo moi uczniowie (uczę angielskiego - i w pracy z uczniami zawsze wykorzystuję etutor) ciągle o to pytają. eTutor nie zbudował swojej pozycji na rynku IGNORUJĄC POTRZEBY SWOICH KLIENTÓW, więc dziwię się dlaczego w tym wypadku minęły 3 lata i nie ma ani rozwiązania, ani dodatkowych wyjaśnień co zdecydowały enigmatyczne "osoby decyzyjne".
- 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

I to samo sie dzieje po kolejnych 3
C
chojnowsky
piotr.grela - Ale zestawy słów powyżej 1000 to nie wiem czy mają sens, bo inna jest częstotliwość słów w wersji BrE inna w AmE, inna w wersji pisanej, mówionej czy w slangu...
Każdy z nas ma wyjątkowy zasób słownictwa związany z konwersacją, przeczytanymi książkami, obejrzanymi filmami...
Poza tym słówka to jakiś procent 10-20 % sukcesu w nauce angielskiego, ważniejsze i o wiele liczniejsze od pojedyńczych słówek są zwroty, krótkie zdania, kolokacje...

Ale może dobrze jakby były takie listy 3.000 / 9.000 najczęsciej występujących słówek w języku pisanym i mówionym w dwóch wersjach angielskiego BrE, AmE.
- rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Lista 1000 najpopularniejszych haseł ma na celu zaprezentowanie podstaw języka, natomiast powtórki najłatwiej uzupełnić hasłami, które prezentujemy na listach słówek i zdań w kolejnych lekcjach w kursie eTutor angielski.

Po przeanalizowaniu przekazywanych przez Was sugestii, niestety nie wszystkie propozycje wdrażamy, ponieważ pojawiają się inne tematy, które na dany moment mają wyższy priorytet. Między innymi pojawiły się kolejne kursy językowe: hiszpański, francuski oraz włoski, dodatkowo ulepszamy funkcjonowanie platformy.
adrianna.wu
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

kiedy będzie możliwość wyciągnięcia tych słówek na podstawie gwiazdek? bez jaj, to jest proste do zrobienia
M
majsiel
adrianna.wu - Jak wspominałam wcześniej aktualnie dostępna jest lista 1000 najpopularniejszych haseł ma ona na celu przybliżenie podstawowych haseł. Nie określaliśmy stopnia trudności w przygotowaniu takich list, jednak nie są one niezbędne do realizacji nauki. Natomiast pozostałe słownictwo można poznać w ramach kolejnych poziomów naszych kursów dostępnych na platformie eTutor. - 3 tygodnie temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Proszę mi odpowiedzieć ; gdzie są te "1000 haseł " z góry dziękuję za podesłanie linka
spajk
Anrod - spróbuj: https://www.etutor.pl/words/177022

lub
Hamburger -> Słówka -> zakładka: "Do nauczenia" lud "Dodane" -> "1000 most common English words"
- 3 tygodnie temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.