ZALOGUJ SIĘ

Czy te zdanie w Past Simple byłoby poprawne

zmodyfikowany: 12 lat temuostatnia aktywność: 12 lat temu
I wasn't wearing a blue jacket yesterday.-> I didn't wear a blue jacket yesterday. Dlaczego zastosowano tu Past Continous ?
haw19

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Moim zdaniem tak jest, ponieważ miałam na sobie (nosiłam) niebieską kurtkę wczoraj, ale nie wiesz czy ją ściągnęłam. Może nadal ją mam na sobie. W Past Simple Ty wiesz, że ją nosiłam i ściągam. Czy ja dobrze myślę?
absolwentka
haw19 - Dziękuje za zainteresowanie.
Tu jest zaprzeczenie czyli nie miałem na sobie niebieskiej kurtki wczoraj. Nie miałem, więc nie ściągnąłem i nadal jej nie mam na sobie :) Nie wiem jak to ma być. Mylące jest tu te yesterday charakterystyczne dla past simple. Coś mi chodzi po głowie z "to wear" i be wearing, ale nie mogę skojarzyć.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
absolwentka - Ja jeszcze nie doszłam do tego czasu, ale pamiętam z dawnych lat, że w PC były czynności niedokonane a w PS- dokonane. Idą tym tropem;) Wpadło mi to do głowy. Też jestem ciekawa. Może ktoś nam pomoże;) Pozdrawiam! - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

wydaje mi się,że "I wasn't wearing a blue jacket yesterday" byłoby prawidłowe gdyby stanowiło część opowieści itp. gdzie zarysowujemy ogólną sytuację, podajemy kontekst sytuacji np. świeciło słońce, nie byłem ubrany w niebieską kurtkę itd. Następująca potem dalsza część opowieści dotyczyłaby głównego wydarzenia - np. nagle kolega wpadł pod samochód (w czasie past simple)

a z kolei "I didn't wear a blue jacket yesterday" jest ogólnym stwierdzeniem sytuacji wczorajszej.
Marg0

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W past continuous opisujemy czynności, które trwały przez jakiś czas w przeszłości i w tej przeszłości się zakończyły. Podaje się wtedy określenie czasu i to określenie czasu informuje nas, kiedy czynność została zakończona. W tym przypadku czynność trwała wczoraj i wczoraj się zakończyła.
armez

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jeżeli czasownika 'to wear' użyjemy w czasie Simple (Present albo Past) odnosimy się do tego co nosimy/nosiliśmy w ogóle. Natomiast użycie w czasie Continuous wskazuje na to co mamy/mieliśmy na sobie w określonym momencie.
Np.
I wear glasses. -> Noszę okulary (w ogóle)
I am wearing the glasses. Mam okulary w tej chwili na nosie.
Zatem mógłbym powiedziec zdanie:
I wear glasses but I'm not wearing them.
I podobnie tutaj - chcemy powiedzieć, że wczoraj nie mieliśmy na sobie niebieskiej kurtki. Więc mówimy:
I was not wearing a blue jacket yeasterday.
................................
korepetycje angielski Toruń
A
ArchiCzerwin
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
absolwentka - Dzięki za pouczający wpis;) Pozdrawiam! - 12 lat temu
ArchiCzerwin - I oczywiście mój wpis nie oznacza, że czasownika 'wear' nie możemy użyć w czasie PS. Gdybyśmy chcieli powiedzieć, że w pewnym okresie w przeszłości nie mieliśmy zwyczaju noszenia czegoś to ten czas byłby jak najbardziej na miejscu. Np:
In high school I didn't wear black clothes but now I love them! = W liceum nie nosiłem czarnych ubrań, ale teraz je uwielbiam.
- 12 lat temu
haw19 - O super teraz wszystko jasne. Dzięki. Już teraz nie mam żadnych wątpliwości. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki