ZALOGUJ SIĘ

is going to vs will

zmodyfikowany: 12 lat temuostatnia aktywność: 12 lat temu
The test next week (...) really hard. (będzie)
Test w przyszłym tygodniu będzie bardzo trudny.

Poprawna odpowiedz to is going to be

Mnie się wydawało że powinno być will be

Nie widze tutaj zamiaru, a raczej pewność. No chyba że chodzi o to, że tego pewnym nie można być.

Coś przeczyłem w nauce?
DAD

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Przykład:

Różnica między "will" i "be going to"

I'll make the lunch.
(decycja, chęć wykonania czegoś)
I'm going to make the lunch.
(zaplanowana wcześniej czynność)

To proste i jasne. Żadnych wątpliwości.


W tym konkretnym zdaniu z pierwszego posta akurat mam. Cóż zrobić :)

Po prostu musze pamiętac chyba o przewidywaniach. Mimo wszystko nie można być pewny tego testu do końca. Tak sobie tłumacze.

Dziki za odzew. Pozdrawiam
DAD

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Formę 'going to' stosuje się wtedy, gdy mówimy o tym, co zdarzy się w przyszłości opierając się na pewnych przesłankach.

Jakaś klasa miała wcześniej ten test i dużo osób otrzymało ocenę niedostateczną - opierając się na tej przesłance możemy domniemywać, że TEST będzie trudny itd.

Rzuć okiem także tutaj - zwłaszcza na odpowiedź askawska i moją. - https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/170193-Ktora_wersja_jest_poprawna_will_going_to.html
BlackAdder
DAD - No ok, ale tutaj nie ma kontekstu i w sumie nie wiadomo nic o klasie. NIe widze więc przesłanki.

Stad moje wątpliwości.

W przypadku np egazminu adwokackiego, można domniemać że będzie on NA PEWNO trudny. Czy nadal będzie "going to"? Czy może chodzi o to, że pewności nie ma?
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
BlackAdder - Wszystko zależy od tego, co TY chcesz powiedzieć. Jeśli chcesz w pewien sposób zaznaczyć, że bazujesz na obecnej sytuacji - używasz z pewnością 'going to'.

Jak zaznaczyła Ania, przy odpowiedniej argumentacji zarówno jedno jak i drugie będzie prawidłowe.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
BlackAdder - Zresztą ... eTutor ma to do siebie, że czasami podają jedną możliwość w dodatku tą, która jest rzadziej spotykana, po czym, gdy się to zgłosi to dorzucają drugą. Tak było z "We aren't going to give in so easily." - gdzie raczej nie stosuje się formy "aren't going to" - lepiej brzmi i raczej z taką wersją możemy się spotkać "We're not going to....". - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

"be going to" is used:
*when we make a prediction based on what we can see (evidence) or know.
*in predictions when there is evidence that something will happen in the near future.
Myślę, że to zdanie można zaliczyć do jednej z tych dwóch zasad, dlatego pasuje "be going to"
wacek6713

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki