ZALOGUJ SIĘ

mam problem z pisaniem ,jak się tego nauczyć

12 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
mam problem z pisaniem,umie przeczytać i powiedzieć a nic nie napisze !jak wziąć się za to!
A
asiazclonmel
psokolowska1 - po pierwsze - bogate słownictwo, ucz się słówek. Po drugie - najpierw układaj sobie tekst po polsku, potem postaraj się napisać to po angiesku. Nie bój się eksperymentować z czasami, ale też nie przesadzaj :) Pozdrawiam - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Jest tylko jeden sposób. Musisz zacząć pisać :)) Ja miałam ten sam problem na początku nauki. Jestem tu już od czterech lat. Po przerwie zaczęłam kurs Business English. Musisz po prostu wszystkie słówka i zdania z powtórek czy testów zapisywać, i to najlepiej kilka razy. Po jakimś czasie zauważysz postępy, wprawisz się. Z pewnością zapiszesz wiele zeszytów, ale opłaci się. Powodzenia! Pozdrawiam.
A
amerykanka
asiazclonmel - no dobra, a co kiedy ktoś będzie mi dyktował jakieś informacje? wszystkiego z pamięci nie napisze - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Też mam z tym problem. Dużo lepiej mówię niż piszę, choć w zasadzie najlepiej to rozumiem i czytam, bo lęki przed mówieniem też jeszcze mam. Ale chyba jedyną metodą jest ćwiczyć i się nie zrażać. No i pisać, pisać, pisać.
Gaelle

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Polecam darmowy program do nauki słówek i pisowni "interlax". Wersja tylko po angielsku. Nadmienię ze mi bardzo pomaga.
lukaszklucze

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Na platformie tutora pisać słowa możesz się nauczyć w ćwiczeniu dyktowanie.
Bardzo lubię to ćwiczenie i nawet kiedy po całym dniu pracy nie chce mi się zupełnie nic, tak jak teraz hehe, to staram się coś jednak tam zrobić.
Słowa, których pisowni nie jestem pewien zapisuje w edytorze tekstu i jak mam więcej czasu powtarzam pisownię tych słów "na sucho".
Lista rośnie i rośnie i jak urośnie do odpowiednich rozmiarów, to przerobię ja sobie na e-book i zapiszę na czytniku. Nigdy nie wiadomo kiedy najdzie ochota na 10 minut aktywności;)

By jakiekolwiek ćwiczenie przyniosło rezultaty musi być spełniony tylko jeden warunek - systematyczność. Bez niej będzie źle a później jeszcze gorzej.
Ustaw sobie jako cel motywacyjny ciągłe pozostawanie w czołówce, np. Top 3.

Z pisaniem tekstów będzie gorzej ale zawsze możesz zacząć je pisać, ktoś sprawdzi ale by od podstaw się do tego zabrać, niezbędny jest nauczyciel, w tym przypadku Pakiet Premium.

Ćwiczenie wisielec może być dobrym uzupełnieniem twojej nauki, osobiście jednak polecam zabranie się za dyktowanie i to dzień w dzień przez długie tygodnie - inaczej będzie z tego lipa.
quantum137
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki