ZALOGUJ SIĘ

Powtórki cykliczne w blokach (1/10, 2/10, 3/10 etc.)

2 tygodnie temuostatnia aktywność: 2 tygodnie temu
Dzień dobry, aktualnie moje powtórki wyglądają mniej więcej tak: 35 (111). Te 35 powtórek dostaję jednak w 4 "blokach" (muszę dobrze wpisać 10 słówek, żeby przejść do następnego bloku (czyli dostaję 10, 10, 10 i 5). To jest zmiana, która weszła jakiś czas temu i mnie bardzo irytuje. Wolałabym powtarzać słówka w jednym bloku, bo moja nauka stała się mniej wydajna. Jak mogę tę opcję wyłączyć?
A
Ankh182

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
Spróbuj wejść powtórki ==> ustawienia powtórek ==> filtrowanie i cykle. Tam w okienku wpisz jakąś większą liczbę, np. 100, wtedy będziesz powtarzać słowa/wyrażenia z całej Twojej puli (dopóki ilość powtórek nie przekroczy 100; zawsze też możesz wpisać większą liczbę).
Dodam jednak, że z mojego doświadczenia przy większej ilości powtórek jest prościej mieć je wrzucane w blokach. Dla mnie taki system jest wydajniejszy i szybciej pozwala przesiać wyrazy na zasadzie umiem/nie umiem.
dhuode

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ooo, super! To też chyba stosunkowo niedawno się pojawiło ;) Dziękuję za pomoc, działa (zmienilam cykl na 50). A wolę mieć więcej w cyklu, bo powtarzam sobie materał przynajmniej 2-3 razy dziennie, i o dziwo lepiej zapamiętuję materiał, którego nie pamiętam i muszę go kilka razy powtórzyć (przy powtórkach ustawionych na 10 zapamiętywałam na chwilę nieznane mi słówka, ale nie zapamiętywałam ich na dłużej).
A
Ankh182
dhuode - Myślę, że w tym właśnie tkwi sedno skutecznej nauki - znaleźć sposób, który jest dostosowany do nas, bo wtedy też zazwyczaj jest to jednocześnie efektywne.
Powodzenia :)
- 2 tygodnie temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki