ZALOGUJ SIĘ

Sprawa nagrań wyrażeń i całych zdań - odsłuchiwanie i powtarzanie po lektorze eTutor

zmodyfikowany: 10 miesięcy temuostatnia aktywność: 10 miesięcy temu
Już długo uczę się na eTutor i jestem zadowolony z tego portalu. To naprawdę super sprawa. Portal się rozwija, co widać choćby po tym, że w kursach angielskiego pojawają się co jakiś czas nowe zdania przykładowe, które można odsłuchiwać i powtarzać po lektorze na każdym etapie nauki (nowe elementy, powtórki, gry językowe).

Czasem zdarza się jednak, że wciąż dane wyrażenie lub zdanie pozostaje bez nagrania. Jest to niezbyt częste, ale zdarza się.

Sam ostatnio odkryłem, że teraz jest wiele stron www, które umożliwiają darmowe generowanie głosu na podstawie tekstu. W różnych językach.

Stąd moja sugestia - jeżeli trudno jest ponagrywać z lektorem wszystkie te zdania i zwroty (brak czasu, siły roboczej bądź wystarczających środków), które na eTutorze nie mają jeszcze swoich nagrań dźwiękowych - to może warto sięgnąć po zasoby AI w darmowej chmurze i zsyntezować dźwięk na podstawie tekstu dostępnego w danym ćwiczeniu?

Jak już wspomniałem, nie jest to częsty przypadek, ale tą niewielką liczbę ćwiczeń, które nie mają dźwieku, możnaby tym sposobem szybko udźwiękowić - bez czekania i wykładania dodatkowych środków na opłacanie lektora czytającego.

Co myślicie o tym?
Marcin48
piotr.grela - Text-to-speech AI generators comparison
https://youtu.be/58xKrH1-IaY
- 10 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Nie jestem pewien czy taki "darmowy AI lektor" pozostaje darmowy dla firm takich jak eTutor.

Między innymi z tego powodu proponowałem już wcześniej poszerzenie funkcjonalności "notatek" o możliwość dodawania własnych elementów jak dźwięki czy obrazki.
N
netis7
Marcin48 - Rozumiem, @netis7. Według mnie jednak lepiej, żeby to specjaliści eTutor oceniali jakość nagrań. Bo jak sam dodasz zniekształcone w jakiś sposób zdanie czy wyrażenie, to potem sam masz kłopot - bo nauczysz się to wymawiać nieprawidłowo. - 10 miesięcy temu
piotr.grela - Marcin - Język angielski to nie matematyka, nie ma jednego wzorca wymowy, wszystko zależy od wielu czynników od lokalizacji geograficznej, wieku, pozycji socjalnej rozmówcy.
W słownikach podawana jest zazwyczaj jedna transkrypcja fonetyczna ale nie zawsze ona ma odzwieciedlenie w rzeczywistości.

Netis7 bardziej chyba chodziło czy nie mógł by sobie wstawić swojego nagrania z Text-To-Speech programu albo przyciętego zdania np. z Netflixa.
Na YouTube prosto przycina się zdania poprzez funkcje: "clip".
- 10 miesięcy temu zmieniany: 10 miesięcy temu
netis7 - Tak jak napisał Piotrek. Jak się uczymy "z głową" to dodamy to co trzeba i nam pomorze przy danym elemencie. - 10 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Było by bardzo fajnie jeśli wszędzie byłby wyraźny i fachowy lektor. Prawdą jest to że darmowy AI lub lektor dla zwykłych ludzi nie są darmowe dla firm lub instytucji.
Poza tym Jak pisał Piotr Język zależy w bardzo dużej mierze od regionu, wieku ludzi i wielu innych czynników. Trzeba się uczyć rozumieć bez rozumienia. To oznacza : warszawiak nie musi uczyć się by porozmawiać z góralem ale np. mój syn który wychował się tu na obczyźnie mimo, że mówi płynnie po polsku nie rozumie górali w 99% . życie :)
Majon115

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki