ZALOGUJ SIĘ

Powtórki - language games offered by e Tutor School

6 lat temuostatnia aktywność: 6 lat temu
Ci z nas którzy trochę czasu spędzili w szkole, prawdopodobnie zdają sobie sprawę jak dużą rolę wyznaczają autorzy programu Repetitions.

Ten temat już był poruszany, może jednak warto do tematu powracać.

Moja wydolność w robieniu tego Ćwiczenia jest mała. Praktycznie ciągle mam olbrzymie zaległości. Nie rezygnuję jednak z wykonywania ćwiczeń codziennie.

Normę którą chciałbym realizować to 100 zaliczeń dziennie. Jest to mało. Byłbym zadowolony gdyby ta liczba była pięć razy wyższa.

Etapy:
Czy mam pomysł na tłumaczenie hasła?
Analiza propozycji eTutor. Sprawdzanie poprawności gramatyczne itd.
Ćwiczenie wymowy.
Pisanie do nauczycieli.
Jeśli zdanie powtórkowe jest why uczone to powtarzam je średnio dwa razy przy jednym podejściu.
Jeśli jest trudne to z pięć razy.
Końcowym sprawdzenie są dwie powtórki
1. Powtórzenie po lektorze
2. Powtórzenie razem z lektorem shadowing.
abmmichal

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Pewnie napisałem temat niejasno. Temat jest jednym z tych które próbują definiować zindywidualizowaną technikę uczenia się.

W uczeniu obcego języka ale i macierzystego języka procesy powtarzania mają przednie znaczenie.

W wykonywaniu ćwiczeń w tym ćwiczeń Powtórki ( Repetitions ) - klikamy na głośnik i powtarzamy frazę lub zdanie ( mam w swoich powtórkach dużo zdań.
To jest najbardziej typowe ćwiczenie 1).

Kiedy próbuję pełne ćwiczenie shadowing to znaczy jednoczesne odtwarzanie zdania z lektorem to zadanie jest dla mnie dużo dużo trudniejsze ćw.2).

Jest też prawdą iż taki shadowing bardzo pomaga w rozwijaniu umiejętności mówienia. Bardzo wielu nauczycieli tak twierdzi a moje osobiste doświadczenie to potwierdza. Jest to być może cenna wskazówka dla tych którzy nie żyją w środowisku rodzimych użytkowników angielskiego.
abmmichal
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cześć, też zacząłem stosować metodę powtarzania zdań powtórkowych po kilka razy przy jednym podejściu (te trudniejsze przeważnie) i efekt jest lepszy dla mnie, po kilku dniach łatwiej jest mi to przypomnieć niż po jednym powtórzeniu i odhaczeniu tego, że nauczone (bo akurat 3 raz widziałem dane zdanie w ciągu minuty i dlatego już je znam, ale za godzinę znów nie będę pamiętać). Nie mylić ze słówkami bo te akurat łatwiej przyswoić pojedyńczo niż w pełnym zdaniu. Druga sprawa to dodawanie do powtórek wcześniej wspomnianych pełnych zdań a nie tylko samych słówek, tę metodę akurat stosuje od niedawna i faktycznie jest ciężej dla kogoś kto w dodatku kuleje z gramatyką, ale efekt jest również lepszy bo uczę się nowego słówka wraz z jego zastosowaniem w zdaniu i przyswajam gramatykę, która nie jest u mnie najlepsza tak jak wspominałem ;-) Jeśli chodzi o powtarzanie na głos zdań i słówek podczas powtórek i nauki to ja tak robię, najczęściej w domu (nieraz samoczynnie już, staram się też naśladować lektora). Uważam, że pomaga to poprawić naszą wymowę, a jeśli o nią chodzi to polecam też z gier językowych trenera wymowy. Nie wiem na ile jest on faktycznie skuteczny, ale daje radę.
Nilq

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nilq - dzięki.

Ostatecznie sprawa sprawa jakości i ilości powtórek powinna być indywidualnie dostosowana.

Ta gramatyka której jak powiadasz odczuwasz braki, świetnie może być ćwiczona z dobrych nagrań lektorów. [ to jest konkurencyjna przewaga eTutor nad konkurencją] °

Tak jak pisałem zdania gramatyczne konsultację z nauczycielami naszej szkoły online. Takie zdanie zweryfikowane - warto wkuwać. Rzadko się zdarza iż zdania usuwam.

Jeśli to możliwe napiszcie czy pełen shadowing uważacie za pożyteczny. O ile pełen shadowing jest trudniejszy dla Was• od powtórki po lektorach?

Czy odczuwanie poprawę mówienia po kilku tygodniach miesiącach shadowing u?
abmmichal

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mój temat nie cieszy się uznaniem lub zrozumieniem. Mnie udało się jednak zagadnienie przemyśleć i lepiej ( skuteczniej ćwiczę,).

Chodzi o ten aspekt wymowy angielskiej iż w zdaniach pewne fragmenty są mówione szybciej z reductions i łączeniami międzywyrazowymi. Pełen shadowing pomaga mi ogarnąć to zagadnienie. Jeśli ktoś z Was mógłby się podzielić porażka i i sukcesami w tej materii. To byłoby to dla mnie pomocne w nauce.
abmmichal

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki