ZALOGUJ SIĘ

Ustalenie poziomu nauki

13 lat temu
Jestem nowozainteresowany nauka angielskiego w ramach e-Tutor.
W jaki sposób najlepiej sie uczyć, czy materiał przerabia sie sekwencyjnie, czy jestem prowadzony za reke kroko po kroku, czy musze sam organizowac sobie program nauki, ćwiczenia itp.

Od czego zaczać ?
W jaki sposób ustalic jaki poziom reprezentuję. Czy mozna to jakoś sprawdzic zanim opłace abonament przynajmniej na 3 miesiace ?
petrosj

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 9

Za rączkę nikt tutaj nikogo nie prowadzi ;) Sam będziesz musiał organizować sobie naukę. Masz tutaj bardzo dużo możliwości i każdy uczy się tak jak jest mu wygodniej wybierając najlepszą metodę dla siebie :)

Możesz uczyć się przerabiając kolejno lekcje, albo wybierając same listy słówek zaczynając od tych najłatwiejszych/najbardziej ciekawych/potrzebnych dla Ciebie, albo po trochu, w zależności od nastroju i tego na co będziesz miał akurat ochotę...

Jeśli chodzi o poziom nauki, to obecnie nie wykupuje się dostępu do tylko 1 z poziomów, ale do całego materiału. dzięki temu jeśli w trakcie nauki uznasz, że materiał jest dla Ciebie za łatwy, to po prostu zaczniesz uczyć się list z wyższego poziomu. Możesz tutaj uczyć się też wybiórczo, czyli przeglądać listy ze słówkami i dodawać do powtórek jedynie te, które chcesz, a resztę pomijać.

Jest to program w którym uczymy się słówek i nie ma tutaj sytuacji w których nagle nie możemy nadążyć z materiałem lub czegoś nie rozumiemy, bo poziom jest za trudny. Nawet osoba dopiero zaczynająca naukę może uczyć się słówek z najwyższych poziomów. Materiał jest po prostu pogrupowany na poziomy w których na początku są listy z słówkami najbardziej podstawowymi i najczęściej używanymi, a na końcu słówkami bardziej specjalistycznymi. Jeśli chodzi o zdania przykładowe do tych słówek, to nie odzwierciadlają one przerabianego poziomu. Zdarza się, że w zdaniach z poziomu a1 pojawiają się słówka z a3. Są to po prostu przykładowe użycia tych słówek.

Zaletą nauki tutaj jest nauka z algorytmem, który wylicza kiedy zaczynamy zapominać dane słówko... Ucząc się tutaj, wszystko dodajesz do powtórek, czyli takiej bazy, którą później na bieżąco powtarzasz. Na podstawie tego jak ocenisz dane słówko algorytm wyliczy ci kiedy masz je powtórzyć następnym razem (czy np jutro, czy może za parę miesięcy).
Możesz przetestować ten sposób nauki za darmo. W zakładce "słówka" masz spis wszystkich list. 6 z nich będzie nieoznaczone kłódeczką i one są odblokowane dla wszystkich. Reprezentują wszystkie poziomy nauki. Naucz się ich a potem zacznij codziennie robić powtórki, to zobaczysz na czym to polega :)
Wampirka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W 1 lekcji próbnej wykonywałem pewne ćwiczenie, w którym wynik przesłałem do nauczyciela. Kto to jest ten nauczyciel, czy rzeczywiscie poprawia moje bledy, czy udziela wskazowek - jaka jest jego rola ?
petrosj

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Brak dźwięku w ćwiczeniach: fotolekcje i dyktowanie .Proszę o pomoc.
barszczewskad

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Już działa dziękuję.
barszczewskad

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W tej chwili nie ma zatrudnionej osoby w tutorze, która sprawdza nasze błędy. W styczniu ma być dostępny nowy pakiet, który będzie zawierał opiekę nauczycieli, którzy będą oceniać nasze ćwiczenia. Będzie to jednak niedostępne dla osób, które mają wykupione teraźniejsze pakiety, chyba że dokupią tą dodatkowa usługę.

Obecnie w tutorze pracuje kilku nauczycieli. Są to osoby po studiach filologii angielskiej, jednak te osoby sprawdzają nasze prace losowo - jednym się trafi innym nie. Robią to w ramach swoich praktyk. Potem będą sprawdzać prace wszystkich osób, które mają wykupiony ten dodatkowy pakiet... Ćwiczenia mogą być również sprawdzane przez użytkowników tutora, którzy są tu dość długo. Ja przykładowo wysłałam kilka swoich nagrań do sprawdzenia (czytałam podany tekst). Sprawdził to użytkownik zarejestrowany w tutorze od 3 lat. Zrobił to na bardzo dobrym poziomie, tak więc jak na razie nie odczuwam braku pełnoetatowego nauczyciela :D
Wampirka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam
Napisz donich emaila że chcesz wypróbować kurs powinieneś dostaś dostęp na pare dni gratis ,ja dostałem na tydzień gratis:),kożystam z tego kursu już ponad miesiąć i jestem bardzo zadowolony tak jak powiedziała moja przedmówczyni ,masz dostęp do różnych poziaomów trudności.

A takżę masz możliwość dopasowania formy nauki czyli np ;
-nauka z obrazków
-oglądanie rozmówek
-krzyrzówki
i inne
także polecam Tobie ten kurs ,możesz w krótkim czasie zdobyć naprawdę duży zasub wiedzy
dzieki temu kursowi .
robertd720

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zgadzam się z powyższym :) Wiedzę tutaj zdobywa się błyskawicznie :) Trzeba mieć tylko chęci by ją zdobyć :)
Wampirka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mam jednak obawy, ze gdy utkne w jednym miejscu to juz z niego nie wyjdę. Na przykład czym sie rozni opcja "Dalej" oraz "Zapisz i przejdź dalej"
petrosj

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

tu nie jestem pewna, ale chyba jak dasz dalej to przejdziesz do następnego elementu lekcji bez zapisywania że zrobiłeś już ten element, a jak dasz "zapisz i przejdź dalej" to będzie ten element potraktowany jako zrobiony i przejdziesz do kolejnego.

Pozbądź się tych obaw, bo jak zaczniesz się uczyć, to wszystko zrozumiesz... a jak czegoś nie będziesz wiedział, to po prostu zadasz pytanie i ktoś Cię nakieruje...
Wampirka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.