ZALOGUJ SIĘ

"When I've had the baby, I'm gonna give it to you and Jane." Ciekawy przykład z użycia trybu warunkowego, tylko którego?

rok temuostatnia aktywność: rok temu
"When I've had the baby, I'm gonna give it to you and Jane." Ciekawy przykład z użycia trybu warunkowego, tylko którego...
Tylko dlaczego: "When I've had..."
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Według mnie użycie PRESENT PERFECT "When I've had the baby..." - kiedy (już dokona się), że będę miała dziecko [teraz/jutro, rzeczywistość], (Akcent pada na dokonanie czynności)

"I'm gonna give it to you and Jane." (teraz/jutro, rzeczywistość) - oddam je tobie i Jane.
Marcin48
piotr.grela - Ano Marcin masz rację. Ja ciągle zapominam, że czas Present Perfect to też czas teraźniejszy. Silly me :-) - rok temu
Marcin48 - Przygotuję całą serię zdań z mieszanymi trybami warunkowymi i spytam native speakera, z którym mam konwersacje w szkole językowej, co o tym myśli. Może mi powie coś ciekawego, co zwiększy wiedzę i ugruntuje praktyczne użycie conditionali. - rok temu
londynwarszawianka - ‘When’ jest czesto uzywane zamiast ‘if’ w mowie potocznej (informal).
Ciekawy przyklad zdania warunkowego z Present Perfect. Powiedzialabym to inaczej, ale native speakers maja odmienne zdanie na ten temat :)
- rok temu zmieniany: rok temu
piotr.grela - Wiele słów i wyrażeń może być używanych w podobny sposób jak if...

Niektóre z najczęstszych to imagine (that), suppose (that), supposing (that) (używane do mówienia o tym, co może się zdarzyć) oraz providing (that), provided (that), as/so long as, on condition (that) (używane do stawiania warunków).

Imagine we could all fly. Wouldn’t that be fun!

Supposing you'd missed the train. What would you have done?

You can borrow my bike providing/provided you bring it back.

I'll give you the day off on condition that you work on Saturday morning.

You’re welcome to stay with us as/so long as you share the expenses.
- rok temu zmieniany: rok temu
piotr.grela - A czy to zdanie to też jest tryb warunkowy?
" They weren't gonna let you go anywhere while you were kicking up that racket".

Zazwyczaj jak coś oglądam to skupiam się na czasach przeszłych a szczególnie nad tym kiedy stosuje się czas Present Perfect...
A trudno mi dostrzec tryby warunkowe.
- rok temu zmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki