ZALOGUJ SIĘ

Warto otoczyć się fizycznie "angielskim"

zmodyfikowany: rok temuostatnia aktywność: rok temu
Często trudno nam znaleźć czas na naukę angielskiego ale warto wtedy fizycznie otoczyć się angielskim.

W łazience z racji wieku i problemów z "water works" spędzam sporo czasu, mam zainstalowany Google hub oglądam podcasty na YouTubie.

W kuchni wisi tablet też oglądam podcasty po angielsku.
2-3 razy dziennie jeżdżę na rowerze, mam przymocowany stary telefon [treść ukryta przez administratora] - też oglądam podcasty...

A gdy mam czas to siadam do Etutora, Ebooka lub ćwiczę shadowing serialu EastEnders.
piotr.grela
londynwarszawianka - Dobre podejscie do nauki, czyli ‘total immersion’ into the language. - rok temu
piotr.grela - Ale mam 18 lat opóźnienia, bo zacząłem się uczyć angielskiego 29 lat temu w wieku 18 lat. Czego ja się uczyłem w polskiej szkole podstawowej, średniej... Samych bzdur, pierdół :-/ - rok temu zmieniany: rok temu
londynwarszawianka - Better late than never : ) - rok temu
piotr.grela - Ja pierdzielę jaki ja stary jestem... - rok temu
londynwarszawianka - Afirmujemy pozytywnie, bowiem mozg jest jak dysk twardy komputera i przyjmuje wszystkie wiadomosci.
Uczniowie w szkolach tez maja malo godzin j.angielskiego, bez dodatkowych zajec poza szkola to trudno mowic o jakiejs bieglosci jezykowej.
Edukacja szkolna ma tutaj sporo do nadrobienia w tym zakresie.
Kraje z dobrym podejsciem do jezyka to skandynawskie, gdzie wszyscy mowia po angielsku.
- rok temu zmieniany: rok temu
Foxymf - Piotr - pociesz się, że ja starszy o 2 lata... :) - rok temu
piotr.grela - Foxymf i jeszcze możesz... uczyć się angielskiego :-) - rok temu
Foxymf - No cóż - jeszcze mogę :) - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Witaj Piotrze- TAK! potwierdzam , ja DINOzaur, "Warto otoczyć się fizycznie "angielskim"! Mam w tym wielką przyjemność, aby w małym chacie korespondować z poznanymi mnie słuchaczami, muzyka Jasona Colemana z Tennesse, który nadaje swój piano koncert program na żywo, cyklicznie co Niedziela o godz. 23.00 (czas w Polsce).
Podaję również rzetelnego linka do posłuchania za darmo! Jason Coleman jest na Facebooku oraz na YouTube. https://jasoncolemanmusic.com/show-83/ , to jeden z jego koncertów.
Ja, słucham jego wspaniałych koncertów oraz uważnie słucham JEGO amerykańskiej mowy, podoba mi się. Zrozumiałe i spokojne wypowiedzi dotyczące utworów muzycznych, przebojów z lat 1950_ 1970, wykonywanych na piano, w sposób przyjemny do posłuchania.
Ja, pozdrawiam "młodzieży jesiennej pory" oraz wraz z wami uczę się gramatyki angielskiej, słucham muzyki, gram na pianinie, wykupiłem wszystkie CDs od J.C., jestem działkowiec-ogrodnik aktywny, oraz będę uczestnikiem bicia kolejnego rekordu Guinessa na 01 maja 2023 we Wrocławiu. I zapraszam do Wrocławia w maju, w Rynku koncert gitarowy. Pozdrawiam , Jerzy. Link J.C. > https://www.facebook.com/jasoncolemanmusic
jerzy_pozoga

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Brawo Jurek - i takich pozytywnie zakręconych ludzi szanuję :)
F
Foxymf
jerzy_pozoga - Hi dear Foxymf- Akurat teraz słucham synka Avery Cramer Coleman w grze na piano w historii jego poprzednich lat. Ciekawe. Od godziny 23.00! Pozdrawiam. - rok temu zmieniany: rok temu
jerzy_pozoga - Dopisek- A ja mam aktywne uczestnictwo, tj. słuchanie muzyki i potrafię pisać "Gry językowe", Dobre TO! I na "Żywo słuchanie," OK! pozdrawiam. - rok temu zmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

HI Piotrze i STUDENCI naszego Etutora.pl, młodzieży pozytywnie zakręconej- z okazji naszego 22.11.2022 remisu "O-O" Polska-Meksyk w Katarze, jestem szczęśliwy chociaż mogłoby być "1-O" dla nas. I tak, wracając do muzyki J.C. pięknych przebojów lat minionych, polecam Utwory Roy Orbisona ku przypomnieniu.
Miło posłuchać ducha muzyki i nauka w gąszczach gramatyki jest przyjemniejsza. Serdecznie pozdrawiam. Link do Roy Orbison >
https://jasoncolemanmusic.com/show-44/
jerzy_pozoga
piotr.grela - Ja to nigdy nie przepadałem za footbolem ale nigdy nie słyszałem o piłkarzach z Arabii Saudyjskiej...
Tak mi się przypomniał film: "Piłkarski poker"...
- rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki