ZALOGUJ SIĘ

Litera e na początku wyrazów angielski

2 lata temuostatnia aktywność: 2 lata temu
Dzień dobry. w jaki sposób można wymawiać literę e na początku wyrazów po angielsku? Mam problem z wyrazami typu excessive, exception, expect itd. W zapisie fonetycznym widzę wyraźnie dlugie i ale w języku mówionym ( filmy, seriale) słyszę e.
J
JuliaJanina
piotr.grela - Zapis fonetyczny jest tylko wskazówką, którą ustalają leksykolodzy jak ludzie powinni mówić, lub jest to najpopularniejsza wymowa w danym rejonie Cambridge, Oxford.
To jest teoria a w praktyce w Wielkiej Brytanii ludzie posługują się ponad 40 różnymi akcentami.
Niech Pani mówi tak jak Pani słyszy...

/əkˈsɛs/, /ɛkˈsɛs/, /ɪk.ˈsɛs/, /ˈɛksɛs/
Wymowa słowa "excess" na 4 różne sposoby. Często samogłoska w sylabach nieakcentowanych przybiera niewyraźny dźwięk Schwa - "ə"

Nie jest to może łatwe ale i tak łatwiejsze niż 5 tonów w języku chińskim...
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Odpowiedź, a raczej moja wypowiedź (z przymruzeniem oka skoro profesjonalnie juz zostala udzielona pomoc), którą napiszę - może, a nawet nie powinna być, nawet w najmniejszym stopniu ani podręcznikową wiedzą ani zasadą ale brzydko mówiąc: pomijając kwestie m.in
akcentów to tak na chłopski rozum żeby rozwiać wątpliwości warto byłoby to usłyszeć a o tyle dobrze że chodzi tutaj nie o całe wypowiedzi a o pojedyncze słówka to mogę polecić jedną panią która stacjonuje w ikonie głośnika w google translator.
Odsłuchaj chociażby Twoje "except" a moje "enforced" po czym mam nadzieję że cos konkretnego nie musi brzmiec konkretnie tak samo.
AdonisPL
2 lata temuzmieniany: 2 lata temu
piotr.grela - To jest bardzo ciekawe od 7 minuty:
https://youtu.be/0BM38qDGiaA
Pronunciation with Emma
- 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki