ZALOGUJ SIĘ

Jak podzielić dużą ilość nowych słówek na partie.

2 lata temuostatnia aktywność: 2 lata temu
Witam
Pytanie jak w temacie: Jak podzielić dużą ilość nowych słówek na partie. Mam +300 nowych słówek/zdań do powtórzenia. Chciałbym te nowe podzielić np po 10szt ( tak jak jest to mozliwe w powtórkach codziennych). W ten sposób mogę uczyć się/ powtarzać 10słówek zdań do skutku, aż wszystkie będą zaliczone, aby przejść do kolejnej 10tki. Uważam że to bardzo przydatna funkcja.
E
ecurdan
adrianna.wu - Nowe elementy to hasła czekające na pierwsze wykonanie, dopiero wtedy wpadną do głównego modułu powtórek. W tej sytuacji zachęcam do stopniowej realizacji tej puli, a system nada kolejną datę pojawienia się zgodnie z udzieloną odpowiedzią. - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Jest możliwość stworzenia swojej listy słówek, ale musiałbyś się bawić w zrobienie kilkudziesięciu list po 10 słówek każde i po prostu je przerabiać po kolei. Inny pomysł nie przychodzi mi do głowy i chyba nie ma innej możliwości.
F
Foxymf
ecurdan - OK dziękuję za sugestię. - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Również brakuje mi takiej opcji! Jeżeli nazbiera mi się 300 słówek z powtórek a połowy z nich nie znam, to nigdy się ich nie nauczę i nie zapamiętam jak jakieś słowo mi się będzie pojawiało raz na 150 innych. Podobnie wygląda to w trybie do pisania na Quizlecie, gdzie słówka przerabia się po 10 naraz i pod koniec widać powtórkę ze słowami których nie wiedzieliśmy, a potem w kolejnym interwale możemy znowu spróbować je zapisać
Z
ztrafas

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podbijam problem - dla mnie eTutor jest fajny, ale aplikacja daje za mało możliwości dla użytkownika. Już wielu osobom poleciłam Was, ale mniej więcej połowa (albo nawet i więcej) rezygnuje z apki po kilku dniach, bo nie jest user friendly (bardzo ukryta jest np. opcja dodawnia własnych słówek, nie ma jak rozłożyć materiału na części, wiele funkcji jest nieczytelnych). Wiem, że Wy wiecie, gdzie czego szukać, ale poróbcie testy na randomowych użytkownikach. Wtedy okaże się, że ogromna ilość osób utyka gdzieś przy próbie dodania własnych słówek albo nie rozumie, jak działają Wasze algorytmy.
A
Ankh182

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

@zatrafas i @Anhk182 dziękujemy za sugestie, są one dla nas przydatne przy planowaniu zmian. Jednak moduł powtórek jest bardzo rozbudowanym narzędziem i trudno byłoby nam wprowadzić wszystkie pomysły, aby usatysfakcjonować każdego użytkownika. Aktualnie rozważamy usprawniania, dzięki którym łatwiejsze będzie korzystanie z powtórek czy tworzenie własnych list, niemniej potrzebny jest na to czas - będziemy wdzięczni za cierpliwość. Zachęcam zapoznać się z przydatnymi wskazówkami dostępnymi w sekcji Pomoc - https://www.etutor.pl/help. W razie pytań prosimy o wiadomość na adres [...]@etutor.pl, chętne rozwiejemy wszelkie wątpliwości.
adrianna.wu
Pracownik eTutor
ecurdan - Witam ponownie. Może w miarę prostym rozwiązaniem byłaby opcja zaznaczenia, która pulę słówek chcę obecnie powtarzać. W sensie: standardowe powtórki (gdzie mogę sobie ustawić ilość słówek do powtórek, czyli taka jak jest to teraz) i adekwatnie do tego: Nowe słówka/zdania, które działają na tej samej zasadzie co standardowe powtórki, czyli zaznaczenie ilości do powtórek itp. - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Pracuję nad powtórkami stale.

Nie mam postępów jeśli chodzi o techniczne rozwiązania, szkoda iż tak jest. Inaczej mówiąc, z wielu funkcji, o których piszecie chciałbym skorzystać, ale nauczenie się technicznych rozwiązań, is beyond me.

Jednak napisałem iż pracuję nad nimi. Tak bardzo dużo pracy włożyłem w opracowywanie lingwistyczne poszczególnych haseł. Inaczej mówiąc co dodaję w opisie. Jeszcze inaczej, często zaznaczam czy dane hasło wymaga rozbudowy, przy kolejnym pojawieniu się. Wpisuję własne skojarzenia do hasła. Wpisuję w jakim dzienniku napotkałem dane hasło itd Przy takiej pracy słówka i całe frazy zaczynają wchodzić do głowy.

Pierwsze podejście - formy podstawowe hasła - czy czasownik jest taki sam jak rzeczownik, czy ta podstawowa forma jest również adverb. Czy akcent jest stały? czy potrafię go poprawnie fonetycznie zapisać? itd. zaznaczam czy hasło jest dla mnie ważne. To ma ogromne znaczenie w nauce
abmmichal
2 lata temuzmieniany: 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki