ZALOGUJ SIĘ

Dzielenie nowych słówek do nauki na transze/pakiety

7 lat temuostatnia aktywność: 6 lat temu
Cześć,

prócz przerabiania kursu eTutor dodaję także swoje słówka do własnych list i tu pojawia się problem. Czasem dodam od razu większą ilość słówek i one od razu wchodzą do nauki. Czy jest możliwość aby nowe słówka podzielić na "transze" i codziennie uczyć się tylko 20 z mojej listy? Ewentualnie czy można stworzyć listę słówek, które nie będą włączone do nauki (oczywiście nie chodzi mi o opcje wyłączenia z powtórek)?
D
duszek00

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Skoro to są Twoje własne listy, możesz dodawać je partiami, np.
"słówka z książki X. 1-10"
"słówka z książki X. 11-20"
i później wybierać, którą listę wyłączasz/włączasz do powtórek :)
futbolowa
duszek00 - Dzięki, to rozwiązanie już testowałem tylko coś namieszałem. Jeszcze raz zrobiłem to tylko na spokojnie i teraz działa.

Dzięki :)
- 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Trzeba rozróżnić słówka na "zupełnie nowe", czyli oczekujące na włączenie do nauki i pierwszą ocenę, oraz takie które już zostały przynajmniej raz ocenione, nazwijmy je "zaimplementowane".
Z tymi "zaimplementowanymi" możesz powalczyć w zakładce "rozkładanie powtórek" i jak się ich zgromadzi za dużo, np. byłaś na wakacjach to można poustawiać sobie ile dziennie ma się ich pojawiać w powtórkach.
Jeśli chodzi o "zupełnie nowe" słówka, to nie musisz ich przerabiać od razu wszystkich. Ja mam np. od kilku dni (+25) "zupełnie nowych" słówek, ale nie miałem do tego głowy bo byłem w podróżny. Zajmę się nimi dopiero jutro i przerobie np. po 5 dziennie. One cierpliwie czekały i nie było potrzeby włączać ich do nauki wszystkich od razu. Codziennie jednak starałem się przerobić zaległe powtórki Z doświadczenia wiem ze ilość nie zawsze idzie w parze z jakością, wiec rzeczywiście lepiej sobie to podzielić na mniejsze kawałki.
H
halkins
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tak bym chciała uczyć się. Nie umiem tak poprzekładać słówek, żeby starych powtórzyć 20 i nowych np.20. Na przerobienie około 200 starych słówek żeby dojść do nowych nie mam czasu. Lepszy był stary system, gdzie nowe zaraz chodziły do systemu powtórek.
A
aniachem

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki