ZALOGUJ SIĘ

Wyrażenia pomocne w nauce języka ang

zmodyfikowany: 12 lat temu
Czytałam że najlepiej uczyć się całych zdań na pamięć by dość szybko nauczyć się płynnego mówienia. Niestety mam z tym problem. Kiedyś gdy był tu jeszcze Zenstef i pewnie duchowo dalej tu jest pisał że warto się uczyć wyrażeń na pamięć. Moje pytanie jest takie czy na etutor istnieje jakaś lista wyrażeń które np pomocne są do budowania prostych zdań w codziennej komunikacji.
Jeśli nie ma to może warto taką listę utworzyć. Zapewne będzie pomocne przy nauce. Ja swego czasu miałam taką listę idiomów i phrasal verbs z nagraniami. Muszę je gdzieś "odkopać" płyty są bardzo pomocne.
Ewa_G1967

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

idziesz do słownika i uczysz się np. słówka "cat"
https://www.etutor.pl/szukaj/?q=cat&mode=DICTIONARY&x=0&y=0
dodajesz słówko do powtórek, ale nie koniec na tym, oglądasz zdania pod słówkiem i też dodajesz te, które będą ci potrzebne - w ten sposób nie tylko uczysz się słowa, ale także zwrotów (zdań) czyli znasz znaczenie słowa oraz wiesz jak go użyć w zdaniach
Bilberry
Ewa_G1967 - Piotrze nie o słówka mi chodzi tylko o całe zwroty potrzebne do rozmów. Ale dziękuję za Twoją radę!! - 12 lat temu
Bilberry - ja właśnie zwróciłem ci uwagę na zwroty (zdania), które znajdują się w słówniku prawie pod każdym słowem - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

jak klikniesz na obojętnie jakie słówko to z prawej strony masz: Related phrases, idioms and translations

tam są bardzo ciekawe zwroty , ja np. dodałem do powtórek m.in. 'jedyny w swoim rodzaju' i wiele innych podobnych ale większości jeszcze nie miałem okazji :d

głównie szukaj czasowników np. look - masz tam dziesiątki pozycji :)

Pozdrawiam
tamarind17

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czesc Ewa!!! Jak wiesz w slownictwie Tutora zwlaszcza na tych nizszych poziomach jest mnostwo uniwersalnych zwrotow bardzo uzytecznych do ogolnej komunikacji. Zeby je trwale zapamietac a co wazniejsze chociaz czesciowo uzywac w praktyce potrzeba mnostwo motywacji, czasu, cierpliwosci i wytrwalosci. Pozniej moim zdaniem sprawa troszke zaczyna przybierac wymiar bardzo indywidualny. W jezyku polskim kazdy z nas ma jakis okreslony indywidualny zestaw slownictwa zalezny od wielu czynnikow: wieku, wyksztalcenia,srodowiska itp.Ja uczac sie angielskiego poczulem w pewnym momencie, ze chce tworzyc swiadomie swoj angielski.Nazywam go- My own personal English language.Juz w lekcjach Tutora w nagraniach sa rozne zdania, zwroty,ktore mi sie podobaja i chcialbym je miec w swoim zasobie slownictwa. Mozna wtedy je wprowadzic do powtorek z wlasnej listy slowek. To samo robie z przeczytanymi czy uslyszanymi w roznych zrodlach zwrotami czy fragmentami zdan,ktore mi sie podobaja i pasuja do moich preferencji.Anglicy i Irlandczycy sa bardzo tolerancyjni jesli chodzi o angielski w wykonaniu obcokrajowcow.Nigdy nie krytykuja a wlasciwie zawsze chwala.Takie sa moje doswiadczenia z dluzszych pobytow w tych krajach.Jednak tylko kilka razy zdarzylo sie,ze Anglik zwrocil uwage na charakter mojego slownictwa. Takie sytuacje, choc bardzo rzadkie, sa dla mnie potwierdzeniem, ze tworze swoj wczesniej wspomniany osobisty angielski.
leszek1961
Ewa_G1967 - Dziękuję Leszku Twoja wypowiedź jest bardzo interesująca. Faktycznie masz rację każdy powinien sam tworzyć swoją bazę słówek.
Pozdrawiam serdecznie!!!
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mnie bardzo podobają się zdania ( sekcje ) ze strony
http://www.isel.edu.pl/ucz-sie/index.php
Polecam
B
bolo13
Ewa_G1967 - To jest jedna z lepszych stron do nauki języka angielskiego w internecie! - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Po latach przerwy i po wcześniejszej nauce samych słówek doszłam do takiego samego wniosku. W Diki jest mnóstwo przydatnych zdań. Korzystam również za samouczków i rozmówek itd. Mam tego mnóstwo w domu w 4 językach.

Bolo: Również korzystam z tej strony;)

W każdym razie staram się często mówić, nawet sama do siebie na głos. Gdy mąż wróci to do niego, chociaż zadowolony nie jest bo nie zna angielskiego, ale jak tak mówię to coraz więcej łapie;) W moim przypadku to przynosi efekty. Może nie takie jakbym chciała, bo na to potrzeba znacznie więcej czasu. Pozdrawiam!;)
absolwentka
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
Ewa_G1967 - Absolwentka jak tam Twoja mama?? - 12 lat temu
absolwentka - Mama czuje się świetnie po operacji (za jakiś czas będzie kolejna, o ile będzie w porządku nadal). Mój brat zjechał z Niemiec, a więc ma świetną opiekę. Wróciłam do męża, bo czułam się tam zbędna. Dziękuje za zainteresowanie i pozdrawiam;) - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja się uczę, wykorzystując zdania z etutora. Robiąc powtórki tłumaczę je. Na pamięć nie wkuwam, bo nie wierzę w tę metodę. Oczywiście fragmenty niektórych zdań pozostają mi w pamięci. Gdy czasem trafia się podobny zwrot, mówię mechanicznie to zapamiętane zdanie, mimo że ono niezupełnie pasuje do danej sytuacji, np. powinien być inny czas, osoba albo któreś słowo. Zresztą nawet tłumaczenie zdań to harówka, a co tu mówić o uczeniu się na pamięć.

Myślę, że popełniłam błąd, gdy zaczęłam dodawać zdania do powtórek. Pomijałam te proste, a wybierałam te trudniejsze, ciekawsze. Niedawno doszłam do wniosku, że właśnie te najprostsze zdania lepiej spełniłyby swoją rolę.

Czytałam gdzieś w internecie, że na mówienie w obcym języku nie ma cudownego środka, że po prostu trzeba mówić, mówić i jeszcze raz mówić.
Niestety płynne mówienie to mój najsłabszy punkt. Kombinuję jak koń pod górkę, i nic mi do tej pory nie wychodzi. Ewo, jeżeli znajdziesz jakąś dobrą metodę, to bardzo proszę o podzielenie się. Pozdrawiam :)
esterka
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
Ewa_G1967 - Wyobraź sobie esterka że mam u siebie dwie (słownie) nativ'ki z Australii i nawet się z nimi dogadałam. Mają w mojej szkole konwersacje a ponieważ są ferie zjamuję się nimi. Az ten australijski akcent;)) - 12 lat temu
tamarind17 - możesz sobie poszukać na różnych portalach np. interpals osoby z innych krajów i się spytać czy nie porozmawiały by czasem przez skype :) - 12 lat temu
Ewa_G1967 - tamarind17 po co mam szukać na portalach skoro mam dwie żywe w domu. Chyba że piszesz to do esterki. - 12 lat temu
esterka - Wybacz Ewo, źle zrozumiałam Twój post. Nie posądzałam Cię o brak umiejętności mówienia, ale rzeczywiście pomyślałam, że masz problemy z płynnością, z odpowiednio szybką reakcją, tak jak ja. Jakoś głupio wyszło. Przepraszam. - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
esterka - Jeżeli propozycja Tamarind była skierowana do mnie, to wydaje mi się, że prowadząc rozmowę na skypie z nieznajomą osobą, nie wypada się jąkać, zacinać ani dumać nad odpowiedzią. Byłby to dyskomfort dla mojego rozmówcy. Tym niemniej dzięki za radę. - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
Ewa_G1967 - Esterka ja nie wiem za co Ty mnie przepraszasz;)) Wszystko jest OK!! Mam nadzieję że znajdę sposób na płynne mówienie a wtedy na pewno ta wiedzą podzielę się z TOBĄ!!
Have a nice weekend!!;)
- 12 lat temu
esterka - Cieszę się, że tak uważasz. Jakby nie było, strzeliłam gafę. Chcę wycofać się z forum i skupić się na nauce, a niedobrze byłoby pozostawić niesmak, więc fajnie, że wszystko jest OK.
Pozdrawiam :)
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki